Skocz do zawartości
Gibi331

Transport ryb morskich-legalny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedługa jadę na Majorkę i pisze w sprawie takiej.

Czy można transportować ryby ?

Mam zamiar trochę połowić

Czy jest to legalne czy trzeba mieć jakieś pozwolenia ?

A jeżeli można to jak mam się przygotować do transportu ryb i wytrzymały by 2 dni ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co to CITES.

Jednak moze nie i lepiej zebys kare dostal :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby jak i rafa koralowa są pod ochroną, w Egipcie z tego co pamiętam za wywiezienie kawałka rafy (w tym też oczywiście ryby) jest kara 2tys dol. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wedke czy preferujesz inna metode ???

jesli inna powiedz cos wiecej , tylko zabierz w podreczny bagaz

W luku jest zimno troche zmarzna


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cites nie obowiązuje w ramach UE, dopuszczony jest przewóz gatunków wymienionych w aneksach B-D, wymienionymi w A praktycznie się nie handluje. Pomijam fakt że na Majorce zapewne nie żyje żaden gatunek ryby objęty CITES który można przewieźć w słoiku do Polski. Można przejrzeć przepisy dotyczące przewozu żywych zwierząt morskich - zwykle ograniczenia są podawane w kg.

Prawie wszystko co da się tam złowić leży w lodzie albo bez na straganach.

Inny temat to kwestia czy jest sens przywozić jakiekolwiek ryby do akwarium - moim zdaniem absolutnie nie.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac fakt ze na pokład samolotu nie wolno wnosic plynow.. no chyba ze to będzie opcja ryby w lodzie ;] to może się udac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego pokład , co innego luk bagażowy. Jak w prawie każdym wątku na tym forum sami .....fachowcy , cites, temp hehehe jesteście niemożliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę samochodem nie lece samolotem.

Moge kupić styropian itd żeby przywieść je żywe w samochodzie ale nie chcę aby na granicy mnie zatrzymali i mandacik wlepili

Oczywiście ryby chce przywieźć do akwarium

Edytowane przez Gibi331 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wiem że nie wolno z raf zabierać i sam dałbym w twarz komuś kto urwał korala albo zabrał rybę z rafy.

Ale jak kupisz coś ze sklepu który wystawi Ci paragon że jest to towar dopuszczony do obrotu to bez problemu pójdzie przez kontrolę.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wiem że nie wolno z raf zabierać i sam dałbym w twarz komuś kto urwał korala albo zabrał rybę z rafy.

Ale jak kupisz coś ze sklepu który wystawi Ci paragon że jest to towar dopuszczony do obrotu to bez problemu pójdzie przez kontrolę.

Tu się troche z kolegą nie zgodzę :)

Wiekszość tego co mamy w zbiornikach zostało złapane na rafie tyle że tego nie widzimy i odbieramy już na miejscu w sklepach ładnie zapakowane i z paragonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm.. taka ironia kolego ;)

Przeciez na granicy samochod przeczeszą,tym bardziej jak bedziesz miał styrobox - a jak udowodnisz ze rybe zlowiles? będziesz miał jakiś papier z lokalnego PZW czy jakas licencje? :) nie jestem wedkarzem ale podejrzuje ze cos takiego trzeba mieć zeby lowic na tych wodach

Edytowane przez Drakkar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się troche z kolegą nie zgodzę :)

Wiekszość tego co mamy w zbiornikach zostało złapane na rafie tyle że tego nie widzimy i odbieramy już na miejscu w sklepach ładnie zapakowane i z paragonem :)

Przeczytaj bloga i tam bodajże Tester pisał jak to jest w praktyce z koralami i rybami ;)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabi331

Na powaznie to ty napewno nie piszesz o tych rybach, bo jesli TAK

To wspolczyje ci twoich pomyslow nie wspomne o wyroku jaki za takie pomysly dostaja ludzie

Jestem ci wstanie zafundowac kilka ryb ze sklepu, bo na Majorce takie nie wystepuja

Dodatkowo szkoda mi jest zwierzat


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema żadnej ryby akwariowej na którą był by wymagany cites, jedynie objęte konwencją waszyngtońską jest bodajże 5 gatunków rekinów i 2 gatunki mant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funior, ok dobra ale czy Ty bys z wedka po rybke na Majorke jechal i jeszcze targal 2 dni samochodem - traktujesz to serio? be serious please. kolega marine ma 100% racji. Troche fun ale jeśli autor tematu na powaznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj bloga i tam bodajże Tester pisał jak to jest w praktyce z koralami i rybami ;)

O którym blogu konkretnie mówisz? Chętnie poczytam.

Nie twierdzę że nie ma rozsądnych hodowli ale obawim się że ich asortyment jest to nieduża część tego co jest w handlu, szczególnie jeśli chodzi o ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema żadnej ryby akwariowej na którą był by wymagany cites, jedynie objęte konwencją waszyngtońską jest bodajże 5 gatunków rekinów i 2 gatunki mant.

Jesteś pewien?

Hippocampus


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funior, ok dobra ale czy Ty bys z wedka po rybke na Majorke jechal i jeszcze targal 2 dni samochodem - traktujesz to serio? be serious please. kolega marine ma 100% racji. Troche fun ale jeśli autor tematu na powaznie...

a skąd, pewnie, że głupi pomysł, bez urazy:) szkoda zachodu i nerwów

Jesteś pewien?

Hippocampus

oo tak, wyleciały koniki z głowy :) - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik ale mimo wszystko cala sytuacja jest zabawna :) temat jest jaki jest - nie mozna go zbyt serio traktowac, a i tak dyskusja trwa zupelnie na powazne tematy Citesy itepe :) kurcze pojechalbym na majorke ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac CITES mialem na mysli korale twarde ale nie wiem czy w okolicach cos rosnie w koncu to Hiszpania wiec chyba za zimno.

Tak czy inaczej pomysl i tak jest glupi.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Chciałem się tylko dowiedzieć, teraz już wiem i raczej odwiedzę sklep z rybkami i kupie tu w Polsce :)

Dziękuję za wypowiedzenie się na ten temat :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzięki pomocy Testera. Bo.coś nie mogłem tego bloga skojarzyć. Ale udało się.

Polecam przeczytać nawet wszystkie artykuły bo aa pięknie opisane :)

http://reefhub.pl/bali-okiem-importera/


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa sprawa.

Możesz z poza Uni do Uni przywieść 5 szt. żywych zwierzaków. Jeżeli masz ich więcej to musisz przejść odpowiednią odprawę na granicy na odpowiednim przejściu granicznym.

Po drugie Twoje zwierzaki nie mogą być na listach zwierzaków objętych ochroną np. lista CITES, lista zwierząt chronionych w kraju wywozu itp.

Po trzecie spakowanie, koszt nadbagażu itd będzie większy jak zwierzaki ze sklepu

Po czwarte z pewnością coś padnie po drodze.

Po piąte przyniesienie jakiejś choroby prawie gwarantowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gibi moim zdaniem nie rezygnuj , nie słuchaj ludzi ktorym zal tyl.. sciska ze ty mozesz przywiezc ryby , a oni nie. :D (nie obrazac sie :D )

Załatw potrzebne papiery,...( zorientuj sie co i jak) , i zajrzyj do atlasu jakie rybki , itd.

Jest jeszcze opcja ze jezeli uda Ci sie zalatwic papiery wszystkie to mozesz sobie rybki nalapac i samolotem przeslac do polski. Mało tego jesli masz mozliwosc przywiez sobie fajne inne zwierzaki.

Tylko zwroc uwage na CITES, i jak sie nie mylr trzeba jakies pozwolenia od weterynarza itd... To juz musisz sie pytac tych co robili, albo skontaktuj sie ze sklepem jakims, oni maja papiery i wtedy moglbys sie skontaktowac , wyslac na nich zwierzaki , oplacic przesylke i masz.

Sadze ze jest to mozliwe z chorwacji mozna wywyiezc ryby itd jako np owoce morza.

Podkreslam ze wszytko wyjdzie pod warunkiem ze zalatwisz formalnosci. Pamietam ze np bylem w egipcie to chcialem muszle na pamiatke (robilem to bardzo nie ostroznie) i podeszla ochrona morza i skonfiskowali i ponownie wrzucili do morza. Ja rowniez jestem za ochrona przyrody skarbow morza itd, ale niektore gatunki w morzach spokojnie mozna brac , (sa np limity) :D

pzdr.

Edytowane przez Jolancia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon ktora z tych ryb ma wsadzic do swojego zbiornika !!!!!!!

http://www.nurkomani..._srodziemne.htm

Gdzie ty chlopie zyjesz ze takie rady dajesz, gdyby tak wszyscy robili to rafa i ryby bylby juz tylko wspomnieniem

A ty bys piasek chodowal , nie zal dupe sciska tylko serce ze tacy ludzie zyjea

Nie stac cie na akwarium to biedronki trzymaj

Tak na marginesie wiecie gdzie jest Majorka jaka woda jakie temperatury, jakie ryby.

Mozecie sledzie chodowac bedzie taniej moze bez karty wedkarskiej sie uda zlapac

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.