Skocz do zawartości
Mycha

Znikająca ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ryba z reefmaxa może wyskoczyć? Wczoraj zakupiliśmy małą Valenciennea puellaris. Wiem, że zdarza się im wyskakiwać z akwarium, ale z Reefmaxa? W jaki sposób mogła zniknąć? Spuściłam ją z oka może na godzinę lub dwie i ślad po niej zaginął.

Ma ktoś doświadczenie ze znikającymi rybkami w Reefmaxie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w panelu, nawet pod odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem też te ryby , chyba już miałem ze 3 i dwie wyskoczyły a trzecia zniknęła jak wychodziłem do pracy to była, wróciłem i już jej nie było i tak do dziś , takie ryby :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co prawda nie w refmaxie ale ...

mój salarias fasciatus znalazł się po 3 dniach - w panelu pod pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w panelu, nawet pod odpieniaczem.

Pierwszy został opróżniony i nic. W trzecim nawet patyki próbowaliśmy wytrzepać i nic. Pod odpieniaczem to tylko na razie latarkowo sprawdzane i też nic. Więcej pomysłów nie mamy, dlatego piszę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak nie leży gdzieś obok na podłodze (i kot/pies nie zeżarł) to jest gdzieś w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie leży gdzieś obok na podłodze (i kot/pies nie zeżarł) to jest gdzieś w środku

Właśnie pytanie, czy z ReefMaxa może wyskoczyć. On jest cały zabudowany. Może ma jakieś tajne przejścia o których nie wiem, a na które mogła wpaść babka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie był chory i umarł a potem coś go rozłożylo i szkielet gdzieś leży ^^

Wiem że to smutne ale możliwe.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie był chory i umarł a potem coś go rozłożył. i szkielet gdzieś leży ^^

Wiem że to smutne ale możliwe.

Nie musiał być chory. Może poprostu jakieś stworzenie zrobiło sobie obiad a wtedy próżno szukać szkieletów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moja było tak:

po jakiś 3 miesiącach od wpuszczenia może dłużej, nagle nie ma. Myślę może gdzieś pod skałą sobie siedzi kiedy patrze w akwa, ale jedno, drugie, trzecie karmienie a jej nie ma. Kurcze no musiała wyskoczyć chyba, i tak poszukiwania, komin - nie ma, sump nie ma. W okolicy akwarium też nie ma. Myślę sobie pewnie wyskoczyła wiec kot zjadł. I tak za dwa, może trzy dni coś tam grzebie w sumpie, a tu babka sobie wychyla się z pod pompy. Skubana wskoczyła w rewizję i nią do sumpa i tak sobie tam żyła.

Także szukaj dobrze.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylazła :) uffffffff... Po ponad dobie w końcu zobaczyłam łepek :) jamkę sobie wykopała pod skałą :)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.