Skocz do zawartości
gosienka1976

Początkująca akwarystka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem początkującą akwarystką i zaczynam przygodę z akwarium morskim.

Kupiłam akwarium 25 litrów od poprzedniego właściciela w bardzo opłakanym stanie z trzema rybkami i żywą skałą która jest obrośnięta glonami oraz żwirem zamiast żywego piasku który od razu zakupiłam z myślą o nowym akwarium i mam pytanie czy można i w jaki sposób wyczyścić taką skałę bo jutro przywiozą mi nową kostkę Aqauell Nano Reef 30 litrów i czy do takiego zbiornika grzałka 25W jest odpowiednia czy potrzeba grzałki o mocy 50W.

Mam obecnie w tym zakupionym akwarium obsadę trzech rybek i są to dwa Błazenki oraz Blacktail damsel i wiem że jest to ryba agresywna i czy można tą rybkę trzymać razem z Błazenkami bo zaobserwowałam ze dość często ona te rybki atakuje. Bardzo proszę o poradę od doświadczonych akwarystów znających ten temat. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skale mozesz wyczyscic szczoteczka w wodzie z podmianki


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

co do rybki to staje sie ona agresywna z wiekiem ale do tego litraża moim zdaniem to MAX 2 błazenki wiec jesli masz ja gdzie oddaj to oddaj wyjdzie Ci to na dobra bo rybki beda mniej zestresowane i parametry beda stabilniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka może być. Powinna wystarczyć. Nie ma sensu brać 50W gdyż jak padnie to może ugotowac wodę :) a wtedy trzeba przerzucać ryby na patelnie wrzucać przyprawy i smażyć aż zaczną się rumienić :)

Sporo wad mają takie akwaria, zazwyczaj ludzie zakładają kostki 30x30x30 czy większe do 40l. A później po nawet niespełna pół roku je sprzedają i zakładają większe lub rezygnując z tego pięknego hobby bo coś im nie wyszło i glony są ciągle, a to wina małego litrażu i dużych wachań parametrów. W takich kostkach ciężko jest coś zrobić.

Zaplanuj może największe na jakie Cię stać, nie mówię tu o 200l czy 300. Ale jakieś lekko ponad sto litrów powinno dać Ci już dużo większe pole do manewru i lepszą obsadę no i bardziej stabilne parametry.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałam zapytać jakim pokarmem karmicie Błazenki, otóż kupiłam pokarm firmy Fauna Marina Clownfish Food i moje Błazenki nie chcą tej karmy jeść bo łapią pokarm po czym go wypluwają i osiada on na dnie. Poprzedni właściciel od którego kupiłam rybki karmił je jakąś inną karmą firmy Tropical Krill Flake która nie opadała na dno i rybki zajadały z apetytem i co ja mam teraz zrobić bo boję się żeby się rybki nie zagłodziły a w tej chwili mam tylko tą jedną karmę którą im podaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mrożona artemia (solowiec)

jedzą też choć mniej chętnie "kawior" z biedronki / real'a / auchana .. taki słoiczek za 6 czy 8 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram co piszą koledzy. zerknij do mojego wątku o małym akwarium jak się męczyłem, http://nano-reef.pl/topic/69220-mini-akwarium/ . kup im zestaw mrożonek Sekstet Morski i będzie wszystko, z czasem zaczną jeść co innego. mój błazenek też tak miał i teraz je wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam zacząć od większego akwarium. Sam zaczynałem od 60l i po 2 miesiącach postanowiłem zwiększyć do 180l. Niepotrzebny wydatek choć część rzeczy przydała mi się do większego zbiornika.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam zacząć od większego akwarium. Sam zaczynałem od 60l i po 2 miesiącach postanowiłem zwiększyć do 180l. Niepotrzebny wydatek choć część rzeczy przydała mi się do większego zbiornika.

zgadza się ale nie zniechęcajmy koleżanki. Sam się sporo nauczyłem przy tym moim małym baniaku ale to niewdzięczna praca. Dużo wysiłku, stresu a efekt nie współmiernie "mały" :) Życzę dużo cierpliwości i ostrożności w szafowaniu życiem :) lepiej mniej niż więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.