Skocz do zawartości
TMK

Ocellaris stracił paski??!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zachciało mi się ciekawych błazenków. Wiadomo, nie jest to towar dostępny wszedzie i od ręki, bo może być już samiczka, a jeszcze chciałam ładnie wybarwione, bo może się rozmnożą itp itd.

Zrobiłam zakupy w sklepie i wg zdjęcia wyswig ze sklepu wygladał tak

(fotka)

Po rozpakowaniu (troche trwało bo po drodze padły krewetki i musiałam cyknać fotki) przygladam sie błazenkowi a on wyglada tak.

Wyraźnie nie ma trzeciego paska.

I teraz pytanie do znawców czy mógł stracić pasek?

Wiem że w czasie hodowli pojawiaja się osobniki zwane misbar (jak jest chyba za dużo amoniaku) ale zwykle dotyczy to niepełnego paska drugiego.

Ktoś coś wie, jakieś rady?

post-6574-0-15732900-1432114834_thumb.jpg

post-6574-0-78930800-1432114857_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sklep czy wysłali dokładnie tę rybę o którą prosiłaś, bo nie wiadomo może to nie ten ze zdjęcia. Chociaż większość ma jeszcze pasek na tylnej płetwie więc chyba to nie wina sklepu.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosstu taką złapali i wysłali, kupowałem ostatnio dwa bleki w sklepie i są identyczne, jeden z trzema i jeden z dwoma paskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sklepie była tylko jedna sztuka. Pływała podobno z pół roku. Ponieważ pływała bez innych ocellarisów przypuszczam, że już jest samiczką bo ma jakieś 6-7 cm. No ale prawidłowo wybarwiona powinna mieć trzy paski.

A sklep twierdzi, że to jej zdjęcie. Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie odsyłania, zwłaszcza że zanim kupię drugą to pewnie drugi mały błazenek zacznie zamieniać się w samiczkę. Z resztą nie moze siedzieć cały czas w worku.

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj do akwarium i pisz do sklepu że jest nie taki co trzeba. No i powiec im ze nie chcesz go odsyłać bo szkoda Ci go stresować, ciekawe może coś wymyślą na to :p


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja z paskiem, może jest to w jakimś stopniu oznaka stresu i ten trzeci pasek jest nie widoczny po wpuszczeniu i zadomowieniu się może odzyska.

A z ocelarisami są przypadki że np. mimo wpuszczeniu do zbiornika dwóch samic podobnych rozmiarów jedna zawsze zmienia płeć jak by w drugą stronę :) , trochę to może potrwać bo na początku zaczną się przepychanki ale słabsza samiczka w końcu zniknie i po paru dniach będzie pięknym posłusznym samcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znawcą nie jestem . Pasek ,jak to w przyrodzie (wszystko jest możliwe), mógł przez pół roku "zgubić". Tak czy siak sklep powinien zaktualizować zdjęcie . Jest inny niż ten ze zdjęcia , czyli niezgodność towaru z ..... pytanie co chcesz z tym fantem zrobić ?


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjeciami WYSIWYG jest tez roznie, w zaleznosci od sklepow... Zaklinaja sie, ze to dokladnie zdjecie danego okazu, a jasno widac ze to nie inny... juz kilka razy tak mialem. Kwestia rzetelnosci sklepu, niestety. Troche jak z kwarantanna- zapewniaja, ze wszystkie rybki przechodza, a potem jak cos zdycha, to dowiaduje sie, ze to rybka z ostatniej dostawy moze byla (dostawy, ktora byla 2 dni temu...). Czesto klamstwo goni klamstwo, przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, amoniak zaraz. A w sklepie nie stosowali VSV?

Współczuje błaznowi. Napił się gość, bo musiał, a rano obudził się w obcym domu i bez paska. Będzie miał moralniaka ;-) , ale zdarza się.

Sorki, dla rozładowania tematu.

A swoją drogą, ładnie wygląda. Nie wszystko w naturze musi być "pod linijkę". Masz unikatowego błazna. Fajnie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem na drodze genetycznych miszmaszów paski się nie wykształcają :) Fajny, unikatowy okaz.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tez blazen bardzo fajny i raczej cieszylbym sie z takiego niz szukal problemu

na 100% zdjecie ze sklepu to zdjecie poglądowe ktoee juz pewnie z 100 razy bylo zdjeciem aktualnego blazna plywajacego w sklepie

Jak zdrowu i ruchliwy to ciesz sie i tyle ;)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbka jednak zostaje. Sklep nawet zaproponował, że wyśle osobiście kogoś po odbiór ryby, ale nie znalazłam nigdzie takiej dość dużej i pięknie czarnej.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.