Skocz do zawartości
pio7

Jeżowiec Diadema

Rekomendowane odpowiedzi

Część kolcy straciła kolor i zrobiła się biała. Co się z nim dzieje?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wyciągałeś go choć na chwilę ponad wodę, albo czy był na powietrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, poza tym jak go kiedys kupilem to byl poza woda i nic mu nie bylo.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, wiem że jeśli wystawi się je choć na chwilkę ponad wodę to się "zapowietrzają" i tworzy się wokół nich taki śluz, w większości po odczekaniu kilkunastu dni wszystko wraca do normy. Tutaj temat http://nano-reef.pl/topic/63154-chory-jezowiec/. A dodawałeś do baniaka jakąś chemie? Ogólnie co lejesz do baniaka. Zrzucanie kolców jest oznaką, że jeżowiec odchodzi na wieczną rafę :/ napisz kiedy go kupiłeś itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zrzucaniem kolcow i zdychaniem jezowcow to nie do konca prawda.Moj globulus dwa razy zrzucil kolce nie wszystkie ale sporo ich na piachu bylo.Tez sie naczytalem ze padnie i takie tam...a tu do dzis mi zamiata skale i kolce odrosly, choc byl prawie lysy.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź parametry bo zmiana koloru kolców wynika z niedoboru/nadmiaru/znacznego skoku któregos i zazwyczaj mija po tygodniu,dwóch. U mnie jak Diadema był w kostce to kilka razy mial taką przypadłość a odkąd mam większe to nie miał ani razu od trzech lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne powody niż wymienione powyżej? I prośba o nie wróżenie tylko konkretne przypadki, które mieliście.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok zasolenia. Wprawdzie nie mialem diademy tylko rzadkiego rozowego jezowca ale mniejsza o to :D. Przesadzilem z iloscia soli , chcialem podniesc bo bylo niskie i zaduzo naraz dalem tej soli, rybcie dostały ospy ze stresu a jezowiec zrobil sie biały i padł ~ to z mojego prywatnego cylku czego nie robic w akwarium. Natomiast sasiad mial zaniskie zasolenie i podobna sytuacja byla stracily kolece i padly. Takze generalnie mowiac trzeba na to uwazac , zreszta dotyczy to wszystkicch podopiecznych. :D

pzrd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku mam dwie diademy jedna ma białe kolce druga czarne i jest wszystko ok.


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zjadł glony i ma to z głodu.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.