Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam witam

od początku zaczynając to oczywiście forum śledze od 8 miesięcy, czytając wszystko ze zrozumieniem planowałem własny słony zbiornik. Na początku miał być całkowicie nowy i rozpoczęty od nowa, zaliczyłem kilka sklepów między innymi w katowicach gdzie poprosiłem o wycenę zbiornika 50x50x50, jakie było moje ogromne rozczarowanie po otrzymaniu maila z wycena i liczbą 12000zł bez życia. w tamten pamiętny dzień odstawiłem myśli o posiadaniu malutkiego zbiornika za taką cene.

Doskonale wiem że to drogie hobby ale postanowiłem poszukać używanego, może kompletnego, dalem nawet ogłoszenie że kupie ale zglosila sie jedna lub dwie osoby.

Jednak nadzieja powróciła jak StarWars przebudzenie mocy i znalazłem ogłoszenie Krisa z Chorzowa, po wymianie wiadomosci z krotkimi opisami odwiedziliśmy Krzyśka w jedo domu i odrazu oczy nam sie zaświeciły, zbiornik zadbany, korale napompowane dumne polipowały. negocjacje trwały jakieś 5min i dobiliśmy targu.

Wszystko trwało może tydzien z powodu wykonania szafki na zamowienie która okazala sie też być w normalnej cenie. Gdy tylko miła pani zadzwoniła i pieknym kobiecym głosem powiedziała Pana szafka jest gotowa do odbioru, starałam sie wykonać ją jak najszybciej, to cała reszta potoczyła sie lawinowo, w jeden dzień a moze w 10godzin przwieźliśmy wszystko z punktu A do punktu B zaliczając po drodze erybke i castorame po wiadra.

Operacja trwała do 22 dla Krisa a dla mnie do 1w nocy. Oczywiscie podziekowania ogromne dla Krzyśka który mi pomógł we wszystkim i teraz ma mnie na karku z pytaniami a czy to robie dobrze, a dlaczego odpieniacz przelewa itd.....

Efekt na dzień dzisiejszy jest taki....

Jakość zdjęć nie powala ale coś widać.

post-25040-0-97712300-1432458300_thumb.jpg

post-25040-0-18309900-1432458743_thumb.jpg

post-25040-0-76040700-1432458814_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ze startem, solniczki. Ale prosimy o dokładniejszy opis. Wielkość baniaka, jakie oświetlenie, cyrkulacja, odpieniacz, zdjęcia szafki, jaka sól. Jakie parametry wody, jaka obsada. ?

Pozdrawiam

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam to z podniecenia zapominam, bo w sumie dalej nie umiem uwierzyć że mam solniczke.

55x46x45 z panelem 3 komorowym.

dwa cyrkulatory gdzie jeden to jebao rw4 a drudiego nie pamietam. :)

oświetlenie Led chińczyk dwukanałowy 120W

Odpieniacz DIY robiony dla Krzyśka który chyba rozrególowałem.... bo mi kubek za kubkiem przelewa

Jest pompa obiegowa eheim ale nie doczytałem jaki model, poprawie sie.

W komorach trocheskałki żywej, węgiel aktywowany, bio kulee.

W/g Krzyśka dolewam Corl colorus B 1ml dwa razy w tygodniu (zbiornik mam 2 dzień) hene

Read sae NO3 PO4 x 2ml rano

KH Coralline Gro 1ml wieczorem. Wydaje mi sie_e powinno być odwrotnie...

Bakterie dwa razy w tygodniu ZEObak

Pokarmy mrożone z czosnkiem, i coś dla corali First Bite LPS Coral Food dawkowany ogromniastom igła od Krzyśka.

Mam pytanie co do ustawień cyrkulatorów, wydaje mi się że strasznie wieje, pierwszy to hydor 900l/h a drugi to właśnie jebao rw4 ustawiony na minimum, ale mi trasznie rzuca tym koralem po lewej przy szybie Pterogorgia? (niestety jeszcze nazw nieumiem). Czy na noc wyłaczać jeden cyrkulator, ile ja mam pytań masakra ale niechciałbym zmarnować pracy którą włorzył kris....

NO3 5

Ca 400

jutro zmierze reszte.

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do was o ocenę parametrów, jestem jeszcze bardzo niedoświadczony, śledzę czytam ale zawsze bezpośrednia porada będzie lepsza.

Dziś wykonałem testy te co miałem i wyszło mi tak:

Dens 1028

pH 7.7

KH 6.1

PO4 0.1

Mg 390

NO3 2

temp 26

Odpieniacz działa normalnie, dolewam rano 1ml NO3:PO4-X (Red Sea), wieczorem 1ml KHCoralline Gro, dwa razy w tygodniu Coral Colors B 1ml. Bakterii o 1kropli ZEObak. Karmię mrożonkami z czosnkiem i dzielę kostkę pół, troszkę suchego H2OceanReefSticks Pro+. Po postawieniu zbiornika podmieniliśmy wodę i dodaliśmy bakterie 2 krople. Piach i całe życie było ruszone. Co mam robić żeby parametry ustabilizować.

Korale napompowane, cladellia, Diskosom czerwona malutka, Pterogorgia polipuje przez całą dobę, Rhodactis, Sarkophyon, Pocillopora ma odrastające polip fioletowe, Pachyclavularia polipuje na zielono, xenia wygląda kwitnąc, reszta zwierzaków ok czyli krabiki, krewetki, i dwa błazenki.

W panelu w komorze odpieniaca zbiera się na powierzchni piana taka lekka skorupa.....

Jutro mam dostać nowe życie 3 ryki i jeden koral i boje się że im coś zaszkodzi.

Jakie KH powinna mieć woda RO prosto z filtra?

Wszystkie testy to salifert + refraktrometr z kalibracją na wodzie destylowanej, filtr RO4

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duże zasolenie przy nastepnej podmianie zrób uboższą mieszankę solanki powinno być 1024-1025 przy temp 25 stopni.

I sprawdż czy to na pewno test na Mg bo wydaje mi się że zmierzyłś Ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem test jeszcze raz i teraz wyszło 280, ze strzykawki ubyło 0,85ml w momencie zmiany koloru z różowego na niebieski.

Czy można np. podmienić wodę ze zbiornika na wodę RO tak żeby zmniejszyć zasolenie?

Coś mi się dzieje z Sarko chyba zrzuca skórę?

Na ostatnim zdjęciu to coś czego nie umiem rozpoznać (wieloszczety)

Drugie zdjęcie też nie wiem jaki to koral.

Jakość zdjęć poprawie jak nucze się robić lustrzanka pod tym światłem.

Zmierzyłem wodę RO prosto z filtra testem KH i wyszło mi 15 z tabeli, ze strzykawki zeszły 2krople i z niebieskiego przeszło w różowy, mam nowy filtr dziś założony kupiony w Aquario i ja już nic nie rozumiem bo powinno być KH-0.

Podłączony wlot wg. strzałek. Nic mi nie wychodzi.

post-25040-0-10200700-1432674575_thumb.jpg

post-25040-0-33356500-1432674592_thumb.jpg

post-25040-0-93462000-1432674702_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem test jeszcze raz i teraz wyszło 280, ze strzykawki ubyło 0,85ml w momencie zmiany koloru z różowego na niebieski.

Czy można np. podmienić wodę ze zbiornika na wodę RO tak żeby zmniejszyć zasolenie?

Coś mi się dzieje z Sarko chyba zrzuca skórę?

Na ostatnim zdjęciu to coś czego nie umiem rozpoznać (wieloszczety)

Drugie zdjęcie też nie wiem jaki to koral.

Jakość zdjęć poprawie jak nucze się robić lustrzanka pod tym światłem.

Zmierzyłem wodę RO prosto z filtra testem KH i wyszło mi 15 z tabeli, ze strzykawki zeszły 2krople i z niebieskiego przeszło w różowy, mam nowy filtr dziś założony kupiony w Aquario i ja już nic nie rozumiem bo powinno być KH-0.

Podłączony wlot wg. strzałek. Nic mi nie wychodzi.

Przede wszystkim naucz się korzystać z testów... Np. Magnez.

Obstawiam że korzystasz z Saliferta, zaciągasz płyn tak żeby początek czarnej gumki stawał na 10, wtedy zakraplasz do wody i w momencie kiedy całkowicie zmieni się kolor próbki patrzysz na podziałkę, odczytujesz wynik.... następnie patrzysz w tabelkę i masz wynik.

Rozumiem że zeszło 0.85, w takim razie zostało 0.15 i to cię interesuje. Nie pamietam dokładnie ale wynik ten oscyluje w granicach 1250-1300.

Test na kH i Ca odczytujesz tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to ja wszystko źle robiłem, chemia się kłania 7 lub 8 klasa ale fajnie że mi to powiedziałeś, czyli wychodzi że było zero czyli filtr RO jest ok, może nie do końca bo rozciekł się wylot z korpusu żywicy i jutro jadę po nowy.

Z erybki dziś przyszła przesyłka Cryptocentrus cinctus, Nemateleotis, Komansetta hectori i kora Zoanthus spp.

Sarko rzuciła skórę i zaczęła polipować więc jest ok, znalazłem 5 główek świecących na czerwono Zoanthus a ten który kupiłem jest zielony.

post-25040-0-89519700-1432758684_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie, nie musi byc nowe by bylo jak nalezy.

Swoja droga ceny to wy macie chore w tej Polsce, 12tys za wiaderko w ksztalcie kostki, swiat sie konczy :)

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danp w końcu mi się udało :thumbsup: i teraz cieszy nas widok super stworzonek, zniknęła mi jedna rybka a była taka fajna amerykańska....

Miałem drobne problemy z filtrem RO bo zamiast woda lać się z wężyk lała się z wylotu ale opanowane dołożyłem kolanka i jest ok.

Zrobiły mi się dwie szczepki korali które przytwierdziłem gumką, jeden się przyrósł a drugi czeka. gdyby ktoś chciał to chętnie oddam z odbiorem osobistym.

Kupiłem miernik TDS i woda z RO ma 0,00ppm a w kranie 250ppm więc jest ok.

post-25040-0-15049700-1432812691_thumb.jpg

post-25040-0-91458600-1432812702_thumb.jpg

post-25040-0-21885100-1432812714_thumb.jpg

post-25040-0-90300100-1432812723_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe że krewetka zjadła mi dwie ryby lub krab, szukam Cryptocentrus cinctus i Komanseta, szukałem za szafką pod szafką. a tak się cieszyłem że mam nowych mieszkańców. Mam dwa wężowidła może to któreś z nich?

Po karmieniu mrożonkami przelewa mi kubek w odpieniaczu czy to normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aklimatyzowałeś rybki? Może im się zmarło?

Wężowidło raczej zjada trupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny baniaczek, ostatnie zdjęcie świetne. Super wygląda. Oby tak dalej.

Co do cen to racja, lekko chore. Nawet slodkie akwa jak chce się mieć piękne dużo kosztuje, a solniczka to potrafi zdołować.

Ale jak widać można :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zadnej pokrywy? Bo jesli nie, to imo tylko kwestia czasu by ten "firefish" wyskoczyl. Jakich ryb ci brakuje? Ja juz odratowalem clownifisha i anthiasika z podlogi, i pomimo ze zbiornik z pokrywa mniej mi sie podoba niz "rimless", to zycie zwierzat bardziej mi mile.

Niektore rybki sa mniej podatne na skakanie, inne bardziej, ale slyszy sie o przypadkach tych ktore nie mialy wyskoczyc a wyskoczyly, cos ich pogonilo, czegos sie przestraszyly itd.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cryptocentrus cinctus i Komanseta tych brakuje, dziś rano w okolicach 4:30 patrze bez zapalonego światła i widze krewetke boksujaca na skałce siedzi i obserwuje Nemateleotis i w jednym momencie zamarłem bo prawie ja pochwyciła szczypcami, rybka jescze była zaspana. Jest to możliwe że jest taką agresywną krewetką bo jak tak to oddam za darmo albo ugotuje. Nad akwa mam lampe i korone i zbyty dużo wolnego miejsca nie ma, raczej by sie odbiły i stelaży. Nie wiem co z tym przelewającym sie odpieniaczem, bo nieumiem znaleźć poziomu wody. Ale znalałem kilka odmian zoasków narazie kilka główek sie świeci pod actyniką jak zapale, czerwone i pomarańczowe.

Siedzimy z Asią i codziennie coś nowego znajdujemy. Ryby aklimatyzowałem przez 2godziny w woreczkach dolewając wode strzykawką po 10ml co 20min, potem dłonią bez wody z woreczka delikatnie włożyłem do zbiornika. Gdyby wyskoczyły to znalazłbym je na podłodze a tu nic, z latarką szukałem.

Zrobiłem testy na NO3 10 i PO4 0.5. Dolałem NO3PO4X 1ml i chyba zwieksze do 2ml na dob, zasolenie 1.030 jak inaczej to zbić mam węgiel w panelu ale chyba już jest do wymiany i biokule i skałki. Coś złego się dzieje z błazenkiem bidulek się kładzie na boku, pokarm jak dawałe to normalnie pobiera i pływa.

post-25040-0-05235500-1432906721_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz ci powiem na szybko, ze boksujaca do wywalenia. Agreeywna krewetka, znana z atakowania mniejszych ryb i innych krewetek. Nie zdziwilbym sie jesli to ona jest sprawczynia znikniecia twoich ryb. Co do blazna to trudno powiedziec.

Edit:

Jak dopusciles do tak wysokiego zasolenia??? Odlewasz wody, dodajesz samen RO zeby zmniejszyc zasolenie, tylko zrob to stopniowo.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy zalewaniu w nocy gdzieś w okolicy północy coś nam nie poszło, dziś obniżyłem do 1.027 podmieniając 6l czystej RO, właśnie kolejne 6l filtruję i jutro rano podmienię i powinno być ok.

A krewetka jutro jedzie do sklepu jeśli ją przyjmą, żałuję że posłałem dwie rybki na śmierć eh, zostawię dziś włączona Aktynike żeby ryby widziały krewetkę a jutro z rana ją odłowie, swoja drogą tak się zastanawiałem dlaczego druga krewetka taka z niebieskimi nogami siedzi tylko w lewej części akwarium a teraz to nabiera sensu, tamta terrorystka wszystkich stresuje. Na razie boksująca siedzi za Sarko więc ryby trochę maja spokoju.

Mam jeszcze takiego typa Percnon gibbesi taki płaski krabik ale jemy dobrze z pyszczka patrzy więc on powinien być luźny :) pustelnika elegantusa też mam ale on wyjada samo dziadostwo z dna i mrożonki.

Przyznam się że zdziwiły mnie ślimaki które gdy tylko poczuję mięso zaraz wyłażą jak zombi z piasku i zaczynaję wyżerkę :alien: .

Dziś wymieszałem kilka mrożonek i patrzyłem który pokarm będzie jadła Nemateleotis, okazuje się że wcina mrożone krewetki :) Błazenek który się kładł na boku teraz śmiga normalnie je normalnie i (przepraszam za wyrażenie) wydala pokarm czyli trawi i je normalnie z tego się też ciesze.

Jeszcze dużo nauki mam przed soba ale to jest właśnie w tym fajne.

Dziś walka z zasoleniem i spadek do wartości 1.025, mam nadzieję że moje ingerencje w ostatnich dniach nie wywołają jakiejś plagi.

W panelu mam patrząc od dołu siporax w skarpecie filtracyjnej potem biokule i węgiel aktywowany, siporax jest na maxa zamulony czy ja moge to w wodzie RO przepłukać czy nowy dać. Podobno węgiel aktywowany przed włożeniem do zbiornika trzeba wygotować w RO czy to prawdy?

Wyłowiłem również krewete i zawiozłem do sklepu, bez problemu przyjęto killera i stwierdzono że to krewetka gigant i się nie dziwią że sobie obiad zrobił z ryb, oczywiście nie mogłem wyjść z pustymi rękoma i tak do domu zabrałem flawię, dwie piżamki Sphaeramia nema toptera które kryją się w skałach,, Rhodactis z ośmioma mordkami które natychmiast się napompowały.

Nie wiem jak wy ale ja mam straszne schizy jak skałki przestawiam czy jakiegoś zwierzaka nie przycisnę i bidulek tak już zostanie. Na tą chwilę jedna piżamka śmiga druga gdzieś się schowała.

Tak namieszałem klejem dwuskładnikowym że odpieniacz nic nie pieni.

Na trzecim zdjęciu mam takie żółte polipki czy ktoś pomoże rozpoznać...

post-25040-0-00754500-1432996577_thumb.jpg

post-25040-0-42055400-1432996585_thumb.jpg

post-25040-0-76029000-1432996599_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odnalazła się jedna zguba Komanseta nie wiem jakim cudem mogła sie tyle chować ale jest super ja sie bardzo cieszę bo rybka jest świetna.

Moje spostrzeżenia nakarmiłem wczoraj całe życie mieszanką mrożonki, firstbite, H2Ocean clam filter feeder i dziś po powrocie do domu korale nabrały życia, napompowane dużo bardziej wyglądaja na zdrowe i zachwycone, H2Ocean clam filter feeder bardzo ciekawy produkt taka lekka zawiesina i widac po wlaniu do zbiornika że korale aż się cieszą. Wieczorem zrobię testy i opiszę.

Wypatrzyłem kilka wężowideł malutkich tak około 2cm średnicy z ramionami, zastanawiam się nad moimi dwoma ogromnymi które mają po ok 20cm z ramionami czy nie zaszkodzą.

Zwiększyłem dodawanie NO3PO4X do 2ml rano z 1ml NO3 było na poziomie 5.

DENS 1.025

Temp 26

NO3 2

PO4 0.25

pH 7.7/8

KH 10.5 to KH jest wysokie ? zostało mi 0.32ml w strzykawce test salifert profi test

Mam pytanie na ostatnim zdjeciu jest twardziel na którym jakieś zielsko wyrosło, włoskowate i ma w sobie bombelek powietrza chyba, robiłem telefonem wiec jakoś marna po zbliżeniu. (cyjano)

post-25040-0-33202500-1433168891_thumb.jpg

post-25040-0-17699800-1433168900_thumb.jpg

post-25040-0-09608800-1433168908_thumb.jpg

post-25040-0-84461500-1433168981_thumb.jpg

post-25040-0-46480900-1433254597_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę sobie sam do siebie pisał :)

Zmieniłem ustawienie cyrkulacji bo zbierało się trochę kurzu pod skałkami, na powierzchni zrobił się bardzo widoczny filtr prawdopodobnie od słabego przepływu wody do panela, załączam druga małą pompę obiegową i wszystko ładnie zaczęło spływać do odpieniacza, w kubku jest w końcu coś konkretnego czyli jakieś 2cm żółto zielonego płynu.

Dziesiejsze pomiary

Mg 1320

Ca 380

PO4 0.1

NO3 2

pH 7.7

KH 10,5 przestałem dodawać od wczoraj KH Coralline GRO

Dens 1.025

Temp 28 niestety było gorąco - jeden z cyrkulatorów skierowałem bardziej na powierzchnie wody.

Dziś karmiłem tylko suchym i świeciłem cały dzień Actyniką, dodałem 1ml Coral Colors B

Ogólnie kondycja korali jest ok, wszystkie polipują, znalazłem następne kilka oczek ZOA czerwono pomarańczowe i zielone.

Komanseta chyba zostanie moja ulubienicą bo pływa wesoło podgryzając jakieś resztki ze skał, wszędzie jej pełno.

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to zielsko na koralu to glon. Obserwój jak coś trzeba będzie ciąć.

Ładną masz tą krewetkę Bałtycką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mogłem to wyskubałem i cyrkulacje skierowałem bardziej na korala, narazie z testów wychodzi że jest stabilnie chyba?

Jeszcze tylko lampe zmienie na kessila, tylko zrombał mi się TV i jeśli go nie naprawią dziś to nici z kessila, na targowisku sa do kupienia a mnie sie taki pech wydażył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na asterine :)


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje hehehe to jest jedna odnoga tak? A ja już sobie wmówiłem że to robaki co pochłaniają wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze piaskowa po przejsciach ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.