Skocz do zawartości
TataJakubka

Projekt Akwarium Discovery Channel

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.discovery...ojekt-akwarium/

Trafiłem przez przypadek dziś pstrykając w TV. Ogólnie ciekawe tylko wielki minus za zakładane akwa na sztucznych koralach. Ale jak dla mnie jako dla laika wiele ciekawostek dziś zakładali 5000l :)

Edytowane przez TataJakubka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole odcinki z zakładania małych zbiorników,z ciekawością oglądam jak do takich kosteczek ładują po 30 ryb +płaszczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

leci na animal planet od .. roku albo lepiej - na disc to powtórki powtórek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Discovery bardzo okazjonalnie. W Animal Planet codziennie o 20:00 i o 13:00 powtórka.

Akwaria robią na sztucznych koralach bo większość klientów o akwarystyce morskiej nie ma bladego pojęcia. Dla tych co chcą bądź się znają robią też akwaria z żywą rafą. Fakt, czasami przerybiają zbiorniki albo robią zwyczajną tandetę, jeżeli tak chce klient. Jednak jak mają zrobić ładne, naturalne akwarium, to takie robią i te zbiorniki są śliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam negatywne refleksje co do tego programu. Widziałem kilka odcinków i nie zamierzam tego powtarzać. W kilku punktach:

- Brak stabilizacji zbiorników - natychmiastowa/chwilowa zmiana parametrów wody przez dozowanie substancji chemicznych - jaka jest pewność, że ze kilka godzin, te parametry nie wybuchną w kosmos?

- Przerybianie - ewidentnie robione pod publikę - Przy braku odpowiednich kryjówek większość ryb wytłucze się już w pierwszym tygodniu.

- Często bardzo nienaturalne aranżacje - może dobre dla ludzi, ale czy dla zwierząt? Nie przekona mnie nikt, że ryby dobrze się czują w akwarium w, którym światła zmieniają się w rytm muzyki.

Według mnie, ten program bardziej szkodzi niż pomaga. Ciekaw jestem ile z ich zbiorników przetrwa miesiąc w stanie wyjściowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program fajny, aczkolwiek nie mogę sie nie zgodzić z przedmówcami... trochę za szybko to robią z jednej strony wiadomo czas to pieniądz a zakladanie 1 baniaka w kilku odcinkach jest dla wiekszosci laikow nudniejsze niż magiczne "bams" i akwarium gotowe. Ale sprzętu naprawde mają fajnego pod dostatkiem - najbardziej mi się podobala ich kostka dla prawniczki i wojskowego z całą żywą rafą efekty pogodowe w oswietleniu naprawdę PRO ;) ogólnie ciekawie sie to ogląda :)

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już był o tym temat, Firma ma wiedzę i robią też akwa na żywej skale, ale jaki laik oglądałby program o doborze sprzętu, dojrzewaniu akwarium, itd.. Osoby nie w temacie ni interesuje porośnięta glonami skała, a pokazanie pięknego akwa z SPS, LPS wymagałoby dużo czasu i nakładów.

Program ogólnie fajny, często oglądam na Animal, bo nic innego w Tv i tak nie ma :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to oglądam to na animal planet hd :D

- podwieszane akwarium w hotelu

- akwarium w telewizorze


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁ TAKI TEMAT, TEN PROGRAM TO TOTALNE DNO.

LEPSZY LECI PROGRAM OD TEGO.

Gdzie pokazują i opisują ryby, sprzęt i co używają.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁ TAKI TEMAT, TEN PROGRAM TO TOTALNE DNO.

LEPSZY LECI PROGRAM OD TEGO.

Gdzie pokazują i opisują ryby, sprzęt i co używają.

Jaki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki z dwoma gościami, jadą na prawdziwych koralach :p bez sztuczności


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś nie ogląda teraz to niech lepiej tego nie robi bo ręce nie opadają na to co pokazują tylko odpadają...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.