Skocz do zawartości
Martia

w koncu stoi nowy baniak 400l

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w koncu ustawione nowe szkło zalane i zasolone ok miesiaca temu włozone narazie 10 kg zywej skały dzis wjezdza pełna filtracja

niestety bez sumpa z braku miejsca :Sad

docelowo ok 40 kg zywej skały

2 falowniki jebao wp-25

oswietlenie 6x39w t5

oto kilka fotek jak to wyglada na poczatku przygody

jesli mozecie cos podpowiedziec doradzic chetnie posłucham a raczej przeczytam

post-23277-0-57420700-1432829630_thumb.jpg

post-23277-0-66994900-1432829940_thumb.jpg

post-23277-0-83852100-1432830353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że szafka tylko z pozoru licho wygląda? :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

szafka z płyty 18 wzmocniona na srodku w 2 miejscach plyta 36 blat 36 dodatkowo w srodku stelaz z płaskownikow mam nadzieje ze wytrzyma :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włozone narazie 10 kg zywej skały dzis wjezdza pełna filtracja

niestety bez sumpa z braku miejsca :Sad

docelowo ok 40 kg zywej skały

Skale najlepiej w calosci wkladac . Sukcesywne wkladanie

Bedzie przedluzac dojrzewanie.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pełna filtracja bedzie gdzie?...obok akwarium?Czy nie zauważyłem panela?Oj żebys wody nie musiała ze szmat do wiadra wykręcać przy tej szafce.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korone masz z plexy czy ze szkla? Jaki odpieniacz? Jaki wymiar baniaka? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, że blat jest z 18 co mnie kłamiesz? Wzmocnienie z płaskowników? Możesz dać fotkę? Bo płaskownik ni jak ma się tutaj do wzmocnienia.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazyłes panela w lewym rogu akwarium

:smiling:

[korona ze szkła wymiary 130x60x55

[korona ze szkła wymiary 130x60x55

odpieniacz to raczej mini flotor bo nic innego tam sie nie zmiesci niestety

widać, że blat jest z 18 co mnie kłamiesz? Wzmocnienie z płaskowników? Możesz dać fotkę? Bo płaskownik ni jak ma się tutaj do wzmocnienia.

zgadza sie widac blat z 18 a pod spodem za drzwiczkami drugi blat z 18 i plecy pełne z 18 wytrzymało juz ponad miesiac wytrzyma i dłjuzej mam nadzieje

post-23277-0-82228300-1432845350_thumb.jpg

post-23277-0-00220600-1432845460_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafka raczej solidna tylko kiepski pomysł zakładanie takiego zbiornika bez sumpa... Teraz to nawet słodkowodne bym zakładał z sumpem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale nie było wyjscia nie ma miejsca na sumpa niestety taki panel filtracyjny odbije sie tylko na tym ze bedzie mniejsza obsada w przyszłosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona b.ładnie wygląda. Jeśli oświetlenie jest w planach zastosuj świetlówki 54w na Twój wymiar baniaka będą idealne, świetlówki 39w są krótsze nie doświetla ci boków.

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zauwazyłes panela w lewym rogu akwarium

:smiling:[korona ze szkła wymiary 130x60x55[korona ze szkła wymiary 130x60x55odpieniacz to raczej mini flotor bo nic innego tam sie nie zmiesci niestety

zgadza sie widac blat z 18 a pod spodem za drzwiczkami drugi blat z 18 i plecy pełne z 18 wytrzymało juz ponad miesiac wytrzyma i dłjuzej mam nadzieje

post-23277-0-82228300-1432845350_thumb.jpg

post-23277-0-00220600-1432845460_thumb.jpg

Ta płyta od spodu niczego nie wzmacnia. Mam na myśli tą poziomą.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona b.ładnie wygląda. Jeśli oświetlenie jest w planach zastosuj świetlówki 54w na Twój wymiar baniaka będą idealne, świetlówki 39w są krótsze nie doświetla ci boków.

tak oswietlenie dopiero jest w trakcie planowania i doboru mocy świetlówek ale tez 6 szt 54 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oswietlenie dopiero jest w trakcie planowania i doboru mocy świetlówek ale tez 6 szt 54 w

to zależy jakie korale planujesz hodować w baniaku, jeśli miękie i LPS-y to 5x 54W w zupełności wystarczy. Z oświetleniem niestety jest tak ze ile baniaków tyle opnii :)

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta moglaby isc przez calosc szafki i zrobic dopiero podpore na srodku.

Fajne firanki w szafce.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję tego wymiaru korony 130x60x55?

Jakie wymiary ma akwa a jakie panelik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja też mam nadzieję, że wytrzyma ;) i powodzonka życzę :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ta szafka marnie wyglada, sprawdzales jej wymiary po zalaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zastanów się jeszcze nad zmianą szafki na stelaż i postawienie sumpa. Przy tych wymiarach akwarium to tak na prawdę jedyne sensowne rozwiązanie. Lepiej zrobić to teraz niż jak akwarium będzie urządzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szafka wytrzyma. Jednak ilarios ma racje. Prędzej czy później (a raczej prędzej) będziesz się zastanawiał dlaczego nie zdecydowałeś się na sumpa. W końcu i tak go zrobisz a tym samym sumarycznie będzie to więcej kosztować niż gdybyś zrobił tak od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uparliście się na te sump-y i każdy kto zakłada baniak bez to odrazu jest bee jak dzieci... tyle jest ładnych baniaków bez sumpa i jakoś ludzie dają sobie rade fakt jakieś udogodnienie to jest ale bez przesady że odrazu musi być sump:/ a najlepsze są komentarze typu bez sumpa nie utrzymasz parametrów itp itd:/


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez 1 baniak mialem bez sumpa zmienilem poniewaz z leksza zrobil sie george busz :) jedyny + ze nie ma sprzetu w akwa ale wiekszy minus to ze obiegowka 24h/30dni w roku

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik

Ja tez 1 baniak mialem bez sumpa zmienilem poniewaz z leksza zrobil sie george busz :) jedyny + ze nie ma sprzetu w akwa ale wiekszy minus to ze obiegowka 24h/30dni w roku

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Tadzik, a co robisz w pozostałe dni? ;)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pozostale dni a wlasciwie godziny to brak pradu w moim mieszkaniu i kilku innych na klatce :) chodz w czerwcu o dziwo byl prad caly miesiac ale nadrobia to w lipcu hyhy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że bez sumpa się nie da ale w praktyce jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Można ukryć sprzęt, zastosować większy odpieniacz czy absorbeny, utrzymać stabilniejsze parametry. Sam generalnie byłem przeciwnikiem sumpów do momentu kiedy sam nie założyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.