Skocz do zawartości
wiesiektbg

ODPIENIACZ AGD

Rekomendowane odpowiedzi

No i rozgryzłeś mnie... cóż ja biedny teraz pocznę, gdzie będę "hejtował" ?

Ale swoją drogą, ci akwaryści, to strasznie głupi i bogaci, zamiast zrobić odpieniacz za grosze, kupują za grube pieniądze...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dale .. to po co brałeś DIY ? bo lepszy ? tzn. firmowe .. są do ... czyli samoróbki górą ? czy po prostu taniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilku powodów:

- sprawdzona konstrukcja u wielu osób - chodził w moim litrażu i utrzymywał "zerowe" parametry

- porządnie zrobiony - konstrukcja z grubych materiałów, profesjonalnie ciętych i klejonych

- pompa o dużej wydajności (tunze) - obecnie nie słyszalna poza szafką

- wymiary - idealnie dopasowany do szafki - nic większego nie dało się wsadzić (Kolega Gnom widział - może potwierdzić że nie wejdzie nic większego)

- cena - nawet jak na używkę cena iście koleżeńska

Nie przeszkadza mi że ktoś coś sobie robi, ale trzeba zdawać sobie sprawę że niewiele osób na tym forum potrafi zrobić dobry odpieniacz, a żadna z tych konstrukcji (poważnych konstrukcji) nie będzie konurencyjna cenowo w stosunku do używki porządnie zrobionej.

"Moje Drogie Młode Wilki", porozmawiajcie sobie na ten temat ze Stanim, z Sebastkiem, czy wieloma innymi Userami, którzy na odpieniaczach zjedli zęby. Z tymi którzy te odpieniacze mieli, sprawdzali i używali, a nie teoretyzowali na podstawie tego co wyczytali z sieci...

ps. ciągle czekam na zdjęcie :)...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak coś robisz za parę groszy to nie będzie lepsze od sprzętu zaprojektowanego i wykonanego z odpowiednich materiałów to chyba każdy zdaje sobie sprawę i ameryki tu nie odkryłeś

Ale chyba nie o to tu chodzi żeby puszką po makaronie prześcignąć bubble kinga bo to jest śmieszne

Też chciałbym mieć porsche a mam scenica, każdy robi coś na miarę swoich możliwości to nie znaczy, że trzeba od razu wyśmiewać i negować

Kiedyś może akwarystyka morską była dla bogatych i głupich ale teraz stała się dostępna dla mniej majętnych między innymi dzięki takim projektom diy :animier:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam scenica - bo chiałem - do porszaka bym nie wrzucił akwarium. Nie neguję chęci, zdolności czy frajdy, zaznaczam tylko że trudno jest metodami amatorskimi uzyskać optymalny efekt. A jest to o tyle istotne że na skutek takich opinii (po co oryginał, lepiej w tesco kupić pojemniki i z nich skleić cały sprzet), wiele osób idzie tą drogą, potem w efekcie zwierzaki padają, ludzie się zniechęcają itp...

Mi kiedy znajomy tokarz powiedział mądre słowa: "Szkłem d...y nie podetrzesz a z g...a bata nie ukręcisz" - może Ciebie to zdziwi, ale na wszelkiego rodzaju majsterkowaniu spędziłem ogromną większość z ponad czterdziestoletniego życia i wiem jak trudno jest zrobić coś dobrego.

Dlatego podchodze mocno sceptycznie do tezy że lepiej coś zrobić niż kupić.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsze 3 powody - dokładnie to samo można napisać o firmowych (sprawdzone, profesjonalne ..)

inna sprawa że jak nie dasz ładne KILKA stówek - a nie dwie (nawet za używkę) to przeważnie bez tuningu się nie obejdzie

czyli tylko 2 ostatnie - wymiary i cena - słowem DIY górą

a co do wykonania samoróbek .. (przynajmniej dla mnie) skoro DOBRZE działa to mniej ważne jak wygląda - i tak jest przeważane zamknięte w szafce

jedyny minus .. nie bardzo jest czym się pochwalić na forum ...

a to że niektórzy po prostu przeginają z cenami to norma ..

przykład :

odpieniacz na kostkę lipową

rurka, dola zatyczka (niepotrzebna), ładny kubek z przykrywką i uchwyt - cena ?

€19.95

http://www.hardemana...u0i2mnutm0vun16

do tego zapasowe kostki za .. ponad €7

http://www.dierenver...od-p-13047.html

identycznie działający można zrobić z "byle rurki" i kubka na mocz (z apteki) - koszt ? paczka fajek ...

post-23855-0-88457700-1435410464_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam scenica - bo chiałem - do porszaka bym nie wrzucił akwarium. Nie neguję chęci, zdolności czy frajdy, zaznaczam tylko że trudno jest metodami amatorskimi uzyskać optymalny efekt. A jest to o tyle istotne że na skutek takich opinii (po co oryginał, lepiej w tesco kupić pojemniki i z nich skleić cały sprzet), wiele osób idzie tą drogą, potem w efekcie zwierzaki padają, ludzie się zniechęcają itp...

Mi kiedy znajomy tokarz powiedział mądre słowa: "Szkłem d...y nie podetrzesz a z g...a bata nie ukręcisz" - może Ciebie to zdziwi, ale na wszelkiego rodzaju majsterkowaniu spędziłem ogromną większość z ponad czterdziestoletniego życia i wiem jak trudno jest zrobić coś dobrego.

Dlatego podchodze mocno sceptycznie do tezy że lepiej coś zrobić niż kupić.

powiedz mi w czym moje diy jest gorsze od tego bo to dokładna kopia a cena kilkukrotnie mniejsza,tym że nie mam czerwonych rurek?

20141024 125038

20141024 125123

od tego

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Royal-Exclusive-Odpieniacz-Mini-Bubble-King-180/2331


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

DIY może być czasem lepsze od markowego sprzętu , bardziej dopracowane.Mam odpieniacz własnej produkcji z podrasowaną pompą Tunze 9410.040 i to co można osiągnąć po przeróbkach sporo przewyższa osiągi podane przez producenta tej pompy.

Nie jest sztuką kupić wypasiony odpieniacz , sztuką jest zrobić takie pienidło :thumbup: .

Warto więc czasami podłubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całego tego zamieszania...To jest chyba dział DIY, gdzie każdy może pochwalić się czymś, co sam skonstruował i wykonał po to, żeby wszyscy widzieli, że można samemu zrobić coś fajnego, co z powodzeniem może zastąpić produkty w kosmicznych cenach. Jeśli ktoś woli markowe produkty i stać go na to, to jego sprawa. Ja od lat zajmuję się modelarstwem i wolę posiedzieć trochę, przestudiować konstrukcję i samemu zrobić za 200 zeta coś, z co musiał bym wydać 10 raz tyle. Nie czarujmy się, ale firmowe sprzęty, nie dość, że ceny mają zawyżone, to i ich możliwości są często grubo naciągane. Dlatego Odpieniek zrobiłem sobie sam,do swoich potrzeb, a i przy okazji poprawiłem wadę konstrukcyjną Weipro, które teraz może dużo więcej... No i zawsze pozostaje satysfakcja z własnego pomyślunku który sprawdza się w praktyce.

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieniek działa już ponad pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony - chociaż miał być tymczasowym rozwiązaniem. Na jednej pompie spokojnie daje radę z moim 300l. baniaczkiem +obieg. Parametry idealne, korale rosną aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Wiesiek , może jakieś foto odpieńka z pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny odpieniacz i widać,że pieni :)Nooo Erni ja Ci wierze bo Ty to wymiatacz jeśli chodzi o odpieniacze :):guitar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 9 miesiącach przyszedł czas na "poród". Pieniek "wyskoczył" z sumpa, ale nie dlatego, ze się nie sprawdził. Przez te miesiące na Aquabee 2000/AS pienił moje 400l obiegu aż miło, bez żadnej napinki. Musiałem jedynie zmienić zasadę regulacji zaworu bramowego na odpływie - plastykowe śrubki od klapy sedesowej są g...warte (w końcu są od sedesowej dechy).

No, ale przyszedł czas na zmiany i po kilku przeróbkach hydrauliki do sumpa "wpadł" Sebastkowy "Black Skim 200", którego (grzech nie kupić) odkupiłem za grosze jako dodatek do lampy. Wymieniłem jedynie pompkę Neva na moją Aquabee 2000/AS i pieni aż milo.

Na dole fotka starego pieńka zaraz po wyjęciu z sumpa, no i "nowy" sprzęcik w akcji.

post-24599-0-97599700-1456058624_thumb.jpg

post-24599-0-71679300-1456058630_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pieniek nadal pieni u braciaka... A miała być chwilówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.