Skocz do zawartości
buczi82

Ogorek eksplodował

Rekomendowane odpowiedzi

Rano jechalem na lotnisko bylo ok, wracam i mleko w akwa, na 99% ogorek, czy ktos moze potwierdzic, kupulem nic o nim nie czytajac, teraz pezeczytalem i sie boje ze strace wszystko, czy ktos moze pomoc co zrobic? W akwa jakis tydzien...

Szykuje juz podmianke 20% i wegiel, czy cos jeszcze zrobic?Soeka ze pod postem, z fona edyty nie moge zrobic

post-22722-1432991580,73_thumb.jpgpost-22722-1432991586,01_thumb.jpgpost-22722-1432991592,63_thumb.jpg

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki ja bym zrobil przynaniej ze 40 procent kurde maz z niego wylazla jak z predatora;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh juz wiem co sie stalo, na ogorka mi to nie wygladalo, za duze i w 2 czesciach... Przed chwila patrze i ogorek sie znalazł, pomyślałem: dzieci, pytam cory mowi ze nic, pytam malucha a on " Tak playdoh (plastelina) masakra... Ale wegiel juz dalem i woda sie robi...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby powinna mieć wszelkie atesty, ale nasze systemy są, wrażliwsze niż żołądki naszych pociech, niepokoją mnie dodatki o których pisze wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciastolina


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z przykrego własnego doświadczenia podpowiem, że gdy ogórek wybiera się na wieczną rafę, to nie ma mleka w baniaku z jego powodu, lecz wygląda to tak, jakby część ryb miała przyduchę. Niedawno zaliczyłem taką rzecz. Strzykwa powiedziała "be" mojemu baniakowi. Otwarła gardziel i się zaczęło. Poszło kilka pomniejszych garbikowatych oraz niestety piękny odchowany już Borsuk. Szkoda. Na szczęście odłowiłem ogórka. Kilka ryb, w tym największy mój okaz - Naso - oraz Hepatus już się kładły bokiem, ale po zwiększonym napowietrzaniu i zwiększonej wydajności odpieniacza, po paru godzinach doszły do siebie. Koralom nic w ogóle się nie stało, a woda cały czas klarowna.

Neurotoksyna mogłaby zabić całą obsadę, ale chyba też w porę zareagowałem. Gdyby nie to, że przypadkiem podszedłem do akwarium z rana, za parę godzin byłoby po sprawie…


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z przykrego własnego doświadczenia podpowiem, że gdy ogórek wybiera się na wieczną rafę, to nie ma mleka w baniaku z jego powodu, lecz wygląda to tak, jakby część ryb miała przyduchę. Niedawno zaliczyłem taką rzecz. Strzykwa powiedziała "be" mojemu baniakowi. Otwarła gardziel i się zaczęło. Poszło kilka pomniejszych garbikowatych oraz niestety piękny odchowany już Borsuk. Szkoda. Na szczęście odłowiłem ogórka. Kilka ryb, w tym największy mój okaz - Naso - oraz Hepatus już się kładły bokiem, ale po zwiększonym napowietrzaniu i zwiększonej wydajności odpieniacza, po paru godzinach doszły do siebie. Koralom nic w ogóle się nie stało, a woda cały czas klarowna.

Neurotoksyna mogłaby zabić całą obsadę, ale chyba też w porę zareagowałem. Gdyby nie to, że przypadkiem podszedłem do akwarium z rana, za parę godzin byłoby po sprawie…

czy zauważyłeś jakieś niepokojące zmiany przed "zejściem"" :crybaby::nuke: Twojej strzykwy /czy może się nienaturalnie pompowała ,albo "flaczała"" , może zaczęła "chodzić"/szukając innego miejsca/ -czy też "odczepiła się" od skały.... Pytam , bo od dwóch dni jestem posiadaczem takiego zwierzaka - i chciałem wiedzieć na jakie jej zachowania mam być szczególnie "uczulony""

sorki za podpięcie się pod temat koleżanki agus :reading;)


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T.TOM.T,ALE agus25 to facet,ma w profilu jak byk napisane.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T.TOM.T,ALE agus25 to facet,ma w profilu jak byk napisane.

faktycznie mężczyzna..... :smile_blush: , ale mi głupio...

mam nadzieje że nikogo nie uraziłem... :bow


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko T.TOM.T nic sie nie stalo, konto kobiety, jak bedzie nowe akwa bedzie nowy nick...

Akwa po 48h wyglada ok, nic nie padlo...

Jak odsysalem resztki plasteliny to niechcacy odessalem ogorka, juz go nie ma w akwa i nigdy nie bedzie... Wole spac spokojnie...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.