Skocz do zawartości
TataJakubka

Chemiclean bezsilny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam minęły dwa dni od zalania mojego reefmaxa chemiclean 3 miarki wsypane. wyciągnięty kubek z odpieniacza ale pompa chodzi + 2 cyrkulatory i zgaszone światło i nic. Zero efektów. Chemi kupiłem na miarki więc nie mam instrukcji i nie wiem co dalej? zrobić podmianke ? czekać? Kiedy powtórzyć kuracje ? Może ktoś mi coś poradzi, Dziękuje szanownym kolegom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu podałeś chemiclean ? Akwarium ma dopiero coś ponad miesiąc i trzeba mu dać dojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wpisać tu w dziale (albo w chemii) w wyszukiwarce

Chemiclean

i doczytać PRZED ... to robisz doświadczenia ?

http://nano-reef.pl/topic/41407-potrzebna-instrukacja-stosowania-chemiclean-u/

Nie robie doświadczeń podalem wg instrukcji ale nie wiem co w przypadku kiedy nie zadziała.

Edytowane przez TataJakubka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by dać zdjęcie i parametry akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast lac cokolwiek poczytaj o dojrzewaniu. Polecam dział dla początkujących...


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu..Kto stosuje ostrą chemię na starcie zbiornika. Pokaż mi jeden temat, na którym się wzorowałeś.

Masz spore braki , więc postaraj się wpierw zgłębić wiedzę na temat zakładania akwarium morskiego, bo w innej sytuacji stracisz tylko pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego większość napisała "na czas dojrzewania najlepsze jest nicnielanie" później tez :D

Brak cierpliwości panie, to trza spokojnie robić a na pewno nie nie chemią w tym wieku


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina mi to wątek gdzie po kilkunastu postach porad autor zdecydował się zamieścić zdjęcie i.....okazało się ze to nie cyjano


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.