Skocz do zawartości
adiC

Amphiprion Ocellaris Black - brak apetytu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Od niespełna trzech (od piątku) dni mój błazenek nie chce jeść. W czwartek trochę się nażarł, omsknęła mi się strzykawka pod koniec karmienia i nie zdążyłem odessać nadmiaru solowca zanim go pochłonął. Był tak pękaty, że ledwo pływał. Musiałem wyjechać na dzień i próbowałem dać mu małą porcję jedzenia przed wyjazdem. Niestety nie był już zainteresowany solowcem. Stwierdziłem, że jednodniowa głodówka w celach zdrowotnych mu się przyda. Dzisiaj nadal nie wykazuje zainteresowania pokarmem.

Obecne zachowanie:

- sprawia wrażenie osłabionego, leży na ukwiale ale przy podsunięciu strzykawki żwawo ucieka;

- co jakiś czas rozwiera paszczę (coś jak by ziewanie);

- nie je.

Obserwacja:

- brak jakichkolwiek narośli;

- brak pasożytów na ciele oraz wystających z "pupy";

Parametry akwarium (od dwóch miesięcy stabilne):

PH 8

KH 6,7 (stałe od ponad dwóch miesięcy)

NO3 5 (przeważnie między 2,5 a 5)

PO4 0.03 (po padnięciu drugiego błazna skoczyło do 0.1 szybka reakcją - dodanie Stability Phosguard w piątek)

temp 24

Trzymając się grafika zrobiłem dziś podmiankę.

Ocellarisa mam od Wielkanocy. W zeszłym tygodniu dokupiłem drugą sztukę (pomarańczową). Mały nie dał się poznać z dobrej strony i ją zamęczył. Jak tylko udało mi się zlokalizować usunąłem truchło z akwarium i sprawdziłem parametry. Wszystko było ok.

Zbiornik ma niespełna 6 miesięcy. Obsada korali to miękkasy, kilka lps'ów i dwie monti talerzowe no i quadri czerwony. W dodatku kilka ślimaków (2xNassirius i 2xTrochusb, Babylonia) oraz krab Calcinus Tibicen.

Karmię raz dziennie solowcem, po 5-7 robaków ze strzykawki ;) i co 2-3 dni 1/8 kostki mrożonego planktonu zielonego.

Cyrkulacja to kaskada (węgiel, purigen, phosguard, matrix 250g) oraz Koralia Nano 900l/h.

Oczywiście przejrzałem forum ale jednoznacznej podpowiedzi nie znalazłem.

Chyba opisałem wszystko, w razie czego więcej o akwarium w wątku (tutaj).

Pozdrawiam,

Adrian

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem za mało czy za dużo informacji? Miałem nadzieję, że Wasze wypowiedzi przybliżą lub oddalą mnie od moich obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zjem golonke 1,30 kg.to kilka dni mogę pościc,suma sumarum. ..twój blazen zjadł trzy takie golonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zjem golonke 1,30 kg.to kilka dni mogę pościc,suma sumarum. ..twój blazen zjadł trzy takie golonki

Rozumiem.

Trzy dni mnie zmartwiły. Zacząłem łączyć sprawę z bądź co bądź sporym wydarzeniem jak na takie małe akwa - wprowadzeniem i zgonem drugiego ocellarisa. Dziś nadal brak poprawy. Nie chcę na wariata robić 80% podmianki w celu usunięcia ewentualnego amoniaku*.

(nie mam jak skoczyć do sklepu po test żeby wykluczyć jakieś drastyczne wartości)

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazny zjedzą wszystko i w każdej ilości, miejmy nadzieję że przetrawi i przeżyje

ja karmię co drugi dzień swoje ryby

podmianka zbędna, zdechła ryba wyciagnieta więc woda jest czysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem mniej niż połowę błazna.

Z codziennym karmieniem albo ilością mogłem przesadzić. Nie chciałem jej głodzić, ciężko wyrobić sobie prawidłowe nawyki czytając literaturę (w dowolnej formie ;)) a pytania typu ile karmisz będą nieprecyzyjne jeżeli masz więcej niż jedną rybę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega tester (jak dobrze pamiętam) niedawno też pisał że lepiej przegłodzic niż przekarmic

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam błazen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam błazen

Dwa dni teamu odszedł na wieczną rafę. Zrobiłem wczoraj podmiankę 20% i zobaczymy co z tego będzie. Pomimo regularnych testów coś mi się w wodzie rozjechało od wpuszczenia drugiego błazna. NO3 niby w normie ale widzę, że makro szybciej rosną. Milka i Stylopora straciły kolory (fluo) i trochę tkanki od dołu. Reszta obsady w świetnej formie.

Dzięki @volf za udział w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.