Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym kupil 20w i swiecil 24 lub 30w swiecil 12h

Niewiem co tam jest u ciebie w baniaku ale odpieniacz moze troszke odstawic moze jednak sa glodne Glony.

Inna droga to jeszcze Ph sprawdzic i wymiana gazowa

Sprobowal bym jeszcze z lepsza wymiana powietrza Algi do fotosyntezy wykorzystuja dosc mocno CO2

Jesli beda braki w powietrze swiatlo moze nam nic nie pomagac

Musi gdzies byc problem.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o tym kiedys ale nie stosowalem

Opis jest obiecujacy ale czy to prawda ?

jest to pokarm wiec do pustego Dsb bym nie stosowal

Moze po 2 miesiacach ostroznie.

Jesli nie bedzie odbioru to bedzie sie to kisic w zbiorniku

Trzeba sie skupic na pozyskaniu piasku z dojrzalego zbiornika

Troche Glonow, odpieniaczowy syfek detytus to jest zycie na start dla Dsb


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to pokarm ,bo i do zakładania nowych polecają w tych większych wiaderkach ale to to samo,jutro dopytam co i jak

dzisiaj poszły prace do przodu już zbieram wodę do zasolenia,ale powoli sobie kapie a ja mam chwilkę nad zastanowieniem się jak przeprowadzkę wykonać by życie nie ucierpiało za bardzo,kilka fotek z powstawania mojego dsbpost-8749-0-07508800-1441492287_thumb.jpgpost-8749-0-67636800-1441492288_thumb.jpgpost-8749-0-72703800-1441492290_thumb.jpgpost-8749-0-17133500-1441492292_thumb.jpgpost-8749-0-36677400-1441492295_thumb.jpgpost-8749-0-28812100-1441492297_thumb.jpgpost-8749-0-81188700-1441492298_thumb.jpg

post-8749-0-67795300-1441492293_thumb.jpg


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jak na 500l to nie mam podobno za wielki bo deltec 1660... Z wymianą gazową to nie bardzo kumam co bym mógł jeszcze polepszyć :baby: Męczy mnie to oświetlenie... Refugium mam około 40x30 teraz swieci nad tym 10w i nic się nie dzieje... wątpię żeby 20w polepszylo sprawę :( Może wogóle ten typ naświetlacza się nie nadaje ? Może lepiej kupić żarówkę ledową ? Wiem że u innych rosnie pod byle czym a nawet w ciemności :ninja: Czym dogodzić mojemu makaronowi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wybieram sie jutro na male zakupy do sklepu z linku ,i zobaczyłem coś takiego warto kupić to i wymieszać z górna warstwa piasku ?

https://fishkeeper.c...er-24-ounce-tub

To jest bomba pokarmowa jesli jest prawda to co pisza i nie patrz na to co polecaja producenci.

wszystkie produkty z cudownym dzialaniem, bez mozliwosci realnego namacania sa pod znakiem zapytania?

A jesli jest tam zycie to jaka jest gwarancja ze przezylo. bo jesli nie to bedzie bomba ale fosforanow.

Hajtaler mniej znaczy wiecej juz sie przekonalem.

Octavian

Na tych Lampach napewno zajebutnie rosnie

http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw=Outdoor+Fence+Garden+Patio+Flood+Light+Warm%2FCool+White+SMD+LED+30W+IP65+UK+Stock&_id=271792067092&&_trksid=p2057872.m2749.l2658

Zastosowal bym mala turbinke w refugium skierowana na tafle wody plus 30 w lampa i musi to wystartowac

dokladnie taka mam u siebie i dziala wszystko


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpalam mini refugium w sumpie. Komora na glony ma wymiary 40x24x21. Oświetlona jest 10W halogenem LED - ciepły 3200K. Na dnie znajduje się 4-5 cm piasku koralowego.

Do środka trafiło już trochę glonów (halimeda, gelidium, chaetomorpha, caulerpa i coś jeszcze).

Pojawia się pytanie czy z czasem wrzucić tam jakieś życie kopiące w piasku oraz kraby - dzikusy które zostaną eksmitowane z głównego zbiornika.

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpalam mini refugium w sumpie. Komora na glony ma wymiary 40x24x21. Oświetlona jest 10W halogenem LED - ciepły 3200K. Na dnie znajduje się 4-5 cm piasku koralowego.

Do środka trafiło już trochę glonów (halimeda, geldium, chaotomorpha, caulerpa i coś jeszcze).

Pojawia się pytanie czy z czasem wrzucić tam jakieś życie kopiące w piasku oraz kraby - dzikusy które zostaną eksmitowane z głównego zbiornika.

Jakiej gradacji jest piasek ? jesli niema Dsb to kopiace nie przeszkadzaja.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekkawy co to bedzie z tym twoim piaskiem na 4-5 cm moze sie stworzyc strefa beztlenowa.

Jesli tak sie stanie to kopiace zwierzaki nie beda mile widziane.

Mysle ze wiecej masz do zyskania nie wkladajac kopiace.

Ps Dobrze to wyglada mysle ze piasku jest sporo nie wkladaj tych krabow i kopiacych

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też chciałem założyć DSB + refugium, ale po paru browcach odwrotnie wkleiłem przegrodę LOL i mam od dołu 7cm a nie 13 jak chciałem.

Nie chce mi się już przyklejać bo zrywanie sylikonu to trochę roboty...

Czy 6,5cm piachu będzie OK, rozumiem że wtedy już nie robie rurki od spodu itd?

MarB a ty jak zrobiłeś? sam piach? ile kg weszło do Twojej przegrody?

czy może włożyć samą skałę i glony? przegroda o wymiarach 24x35x20h z czego od dołu szkiełko 7cm.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest ok 5 kg piasku. Nie wyspałem go z myślą o DSB, miał on służyć jako podłoże do zakorzenienia glonów i miejsce do życia dla innych stworzeń. Generalnie chodziło mi o stworzenie warunków dla jak najbardziej różnorodnego życia w refugium. Teraz zastanawiam się czy pójść w stronę płytkiego DSB. czy też zmniejszyć nieco warstwę piachu.

tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie zwierzaki wrzucilisci do swoich dsb + refugium?

Ja do refugium wsadziłem babkę bo zbierał się detytrus na dnie... Teraz jest czyściutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavian jaja se robisz z ta babka ? :smiling: juz teraz wiem czemu glony nie rosna

Na powanie to masz Dsb czy tylko piasek ?

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavian jaja se robisz z ta babka ? :smiling: juz teraz wiem czemu glony nie rosna

Na powanie to masz Dsb czy tylko piasek ?

Nie robię sobie jaj :) Mam tam sexgutatte ale dosłownie od trzech dni więc to nie przez nią glony nie rosną od pół roku... Nie mam dsb bo piasku zaledwie 2-4 cm dla różnego życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma zakorzenianie się glonów w warstwie piasku o grubości 4 cm do ewentualnego wytworzenia się strefy beztlenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze masz DSB i babke tam wpusciles tak to spoko niech plywa

Marb

Mowi sie o minimum 8-9 cm piasku do powstania strefy beztlenowej,

W typowo usypanym DSB 10-15 cm, widoczne procesy zmiany srodowiska wystepuja juz na 4 cm

Przy usypaniu tylko czterech cm pewnie nie bedzie to mozliwe, Ale napewno bedzie to schronieniem dla milionow

micro stworzen zyjacych w piasku, ktore biora udzial w lancuchu pokarmowym rowniez zwiazanym z Algami

Ale z obserwacji wynika ze korzonki sa dosc plytko choc to pewnie uzaleznione jest tez od gatunku Alg.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo wcześniej sugerowałeś żeby zrezygnować ze stworzeń kopiących.

tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo wcześniej sugerowałeś żeby zrezygnować ze stworzeń kopiących.

tapnięte z fona

w żadnym wypadku do DSB żadnych stworzeń kopiących !!!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty hak ,obojętnie co by to nie było,nic kopiąceko w tym czymś!!!

w przeciwnym wypadku to będzie bezsens :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staram się zrozumieć przyczyny tego bezsensu. Jest o 4 cm piasku stanowiącego podłoże do zakorzenienia się glonów. Marine napisał że więcej zyskam bez stworów kopiących. Jest w tej dziedzinie ekspertem wiec mu wierzę ale chcialbym zrozumieć dlaczego.

tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.