Skocz do zawartości
Rebciu

mieszacze oferuję...

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjdzie naprawde konkretna kasa a za mniejsza kasa sa juz niezle odpowiedniki innych firm i jeszcze na zwierzaki troche zostanie :D

@Piotr pytasz o jakosc IKS-a? :D Ja tam nie mam co narzekac bo go nie mam ale na najwiekszym niemieckim forum morszczakow jada czasami po IKS-ie no i IMO slusznie: jest jeden bug w sofcie ktory juz kilku ludzi omal nie kosztowal utraty sprzetu a objawia sie on tym ze kiedy wlaczy sie alarm temperatury to on jest prawidlowo inicjowany (nawet SMS-a moze wyslac hehe) ale nie zalacza wentylatorow czy chlodziarki! O tym bugu wiekszosc uzytkownikow wie aczkolwiek producent NIE INFORMUJE o nim nabywcy. Watek czytalem juz jakis czas temu wiec byc moze sprawa zostala zalatwiona ale kiedy o im czytalem to bug istnial juz od kilku wersji i nie tylko ja sie dziwilem ze nie potrafia takiego prostego bledu zalatac.

Jesli Ci na tym jakos specjalnie zalezy to moge znalezc ten watek i przetlumaczyc dokladnie co i jak.

W ogole na jednym niemieckim forum wypowiadaja sie np. przedstawiciele rozniastych firm: GroTech, TropicMarin,

AquaMedic, Preis itd... a takze wydawcy gazet, sprzedawcy, autorzy wazniejszych stron, czasami wrecz legendy akwarystyki morskiej :D wiec jesli macie jakies specyficzny lub egzotyczny problem to ja moge chetnie potlumaczyc lub zadac pytanie w czyims imieniu :D walcie smialo :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac, zapytalem o IKS`a tak troche /sobie a muzom/ bo na wydanie takiej kasy mam pare innych pomyslow :D

Tak tylko z ciekawosci zapytalem, czy cena odzwierciedla jego mozliwosci, czy placi sie glownie za nazwe.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym bugu to jeszcze tez nie slyszalem :D_o Aquamaniac podeslij mi tego ich posta , poczytam bo to mnie zaciekawilo .

pozdr...

Ps; Piotrek nie wyjdzie az taka duza kasa , to co najwazniejsze kupie ..., Basis , Ph modul , Redox , Belke , Pegel modul i tego Simood`a , przez ktorego puszcze pompy Tunzego ... wyjdzie wszystko okolo 3 klockow mniejwiecej tyle dalem za Lampe HQI :] trzeba mi bylo zawiesic Halopaka :D Aquamaniaq lekko mnie nastraszyles teraz z tym IKS`em , ale mysle ze go pomalu kupie bo jestem ciekawy tej maszynki chyba tylko dlatego :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś w artykule o profiluxie porownywalem cene IKSa i profiluxa - teraz przeliczylem na szybko ze strony którą zbychu podesłał, zestaw jaki mam u siebie w akwa tyle że na profiluxie:

- jednostka centralna

- ph

- temp

- 2x listwy z gniazdami

- 3x simmod do sciemniania statecznikow

- wyświetlacz zewnętrzny

= ...6600zł !!!

ja profiluxa który robi to samo kupiłem za 1600zł (jakoś tak jeśli dobrze pamiętam) i to z 4 ściemnianymi statecznikami elektronicznymi T5 który każdy jest wart 250-300zł

Czy warto jeśli się nie widzi różnicy? Sami sobie odpowiedzcie.

Inna sprawa to niezbedność takiego sprzętu.

Szczerze mówiąc to jak dzis sobie przypomniałem ten ostatni rok z profiluxem, to na pierwszy rzut oka nie wydaje się taki niezbędny, ale jak tak pomyślałem i policzyłem to wykonuje mi parę podstawowych i bardzo wygodnych funkcji które jak by pozostawić osobnym urządzeniom (temp controler, light computer, PH controler, tunze multicontroler itp itd) to by to wyszło w sumie drożej (i to sporo).

Jednym słowem nie wyobrażam sobie przy obecnym braku czasu mojego akwa bez komputera.

P.S. a jak to się stało że topic tak się zszedł nagle z mieszaczy na komputery? :D Weszliście chłopaki w produkcję kompów też? :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkcja zajal sie Leszek :D i calkiem mu to niezle wychodzi przyzanc trzeba :D

a ja tego IKS`a to kupie tak z ciekawosci , i chyba tez dlatego zeby Lechowi podkopsac schemat co by sobie kolezka zerknal na to okiem :wink , tylko zerknal i musi obiecac ze go zaraz w 5 minut nie "skopiuje" :D:) :wink bo musze wam powiedzeic ze to "cwana bestia" , tylko raz popatrzy i juz ma w glowie maszynke gotowa prawie :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwr tutaj masz ten watek, tylko sie nie wystrasz :D

http://www.meerwasserforum.com/thread.php?threadid=25178&hilight=iks+fehler


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi w skrócie?, bo trzeba sie logowac i po dojczlancku piszą:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty chodzi o buga w sofcie IKS-a i to o b. powaznego buga: otoz generalnie IKS steruje temperatura w zadanych granicach (grzanie i chlodzenie) jak kazdy porzadany komp akwarystyczny. Ale oprocz tych granic ktore ma pilnowac musisz podac takze wartosci krytyczne przy przekroczeniu ktorych komp wysyla sygnal "Alarm!" - moze to byc sygnal dzwiekowy, swietlny, sms a nawet mail. I tutaj do glosu dochodzi ow blad: po zasygnalizowaniu alarmu komputer przestaje sterowac temperatura! Konsekwencje mozna sobie wyobrazic...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już w tym pości e 3ci wątek zaczynacie.

A było tak MIło jak Swir2 z jf sobie rozmawiali :dontgetit


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac to prawda co napisałeś z tym ze wartości krytyczneu ,,Alarm "mozna powinno się ustawić w zakresach owiele wyszych od granic zadanych, Fakt uruchominie Alarmu np.temperatury powoduje brak jego sterowania i kontroli, to samo tyczy się redoxu ,ph nie pamiętam . Wiele lat byłem uzytkownikiem kompa.IKS i nie miałem z nim problemów . Moim zdaniem fajna droga zabawka szczególnie dla zapracowanych hehe.. ale mozna sobie i bezniej poradzić .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to samo tyczy sie innych parametrow ktorymi steruje IKS i rzeczywiscie uzytkownicy radza sobie podajac kosmiczne parametry wzbudzajace ow niesczesny alarm.

Po prostu funkcja alarm() ma takiego buga i zachowuje sie tak zawsze. IMO jest to duzy blad bo jesli producent wie o tym - a wie bo czyta niemieckie forum a tam juz paru troche plakalo - to sprzet kosztujacy takie pieniadze i aspirujacy do bycia najlepszym powinien dawac mozliwosc uzytkownikowi decydowania jak ma postapic w przypadku alarmu. Ale wylaczac chlodzenie przy 30 stopniach? :D

Az mnie to zastanowilo i poobserwuje ten watek, ja osobiscie mam innego kompa na celowniku ale sprawdze z ciekawosci dlaczego od kilku wersji nie moga poprawic tak prostego bledu. Bo poza tym bledem to podobno jest super sprzet.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk

ale z tego co pamietam, to Ty swojego profilux`a "upolowales", a tu jest mowa o cenie sklepowej.

Jaka jest cena ProfiluxII Plus w sklepie?

Nowy model Profilux`a ma controller redox?

Bo dla samego plynnego sciemniania lamp T5 i ogolnie sterowania swiatlem to bym tego sprzetu nie kupil.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azmodan :

Teraz to już w tym pości e 3ci wątek zaczynacie.

A było tak MIło jak Swir2 z jf sobie rozmawiali :dontgetit

no nie do konca milo troche zesmy z Jankiem dali czadu :D ale juz jest okey ,wiecej chyba nie bedziemy sobie wrzucac , przynajmniej ja tak mysle :D

pozdr...

Ps; Janku pozdrowionka i 3m sie:)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiek wo :

AquaManiac to prawda co napisałeś z tym ze wartości krytyczneu ,,Alarm "mozna powinno się ustawić w zakresach owiele wyszych od granic zadanych, Fakt uruchominie Alarmu np.temperatury powoduje brak jego sterowania i kontroli, to samo tyczy się redoxu ,ph nie pamiętam . Wiele lat byłem uzytkownikiem kompa.IKS i nie miałem z nim problemów . Moim zdaniem fajna droga zabawka szczególnie dla zapracowanych hehe.. ale mozna sobie i bezniej poradzić .

Grzesiu a moze lepiej jest wziac tego midi IKS`a z Ph ? zawsze wyjdzie taniej ....

Wogole opisz co on tam mial ten midi ?

A , zreszta kupie tego Basis zeby poznije sie nie zastanawiac nad nim :D

pozdro..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech IKS robi promocje: jesli wezmiesz modul SMS i podpiszesz umowe z nimi na bodajze 2 lata to dostajesz Basis-a za darmo :D Nie czytalem dokladnie wiec bys moze jest w tym jakis walek no ale promocje IKS w kazdym razie robi :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aqua, WYPOZYCZAJA na 2 lata za darmo. tylko jakas coroczna oplate "servisowa" biora.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, no to zmienia postac rzeczy, wlasnie sie wczytalem w warunki promocji, to sie w ogole nie oplaca bo i kaucja ponad 100 Euro przepada itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr - no to prawda :D

- nowy profilux plus II - 270euro (ma w tym czujke temp, lightcomputer, sterowanie pompami tunze, sterownik PH itp)

- listwa z gniazdami 113 euro

no to chyba delikatnie mówiąc "troche" taniej niz IKS

moduł redox 50 euro (jakos tak)

mozesz dokupić moduł przewodności, redox, dodatkowy ph, dodatkowy temp, USB, bluetooth, dodatkowe gniazda 1-10V do sterowania sprzetem, funkuhr itp - cena kazdego modulu to od 30-60euro. Można kupić moduły po 2 na jednej karcie (w profiluxa II plus wchodza 3 karty)

ogolnie wychodzi sporo taniej niż IKS a ja jestem bardzo zadowolony z profiluxa i jak tylko zrobie remont chaty to szarpne sie na profiluxa II plus (mam I plus)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wróce do początku wątku:) (może sie uda) Pytanie do

@Janka F@ : jak ustaliłeś wydajności reaktorów? różnica w pojemności wkładu nie jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie z Toba Janek zgadzam ale tylko po czesci , posluchaj prosze dlaczego :D

Zgadzam sie z tym ze reaktor Twoj bedzie wydajny w akwarium 1000litrow ale tylko w akwarium z koralami miekimi ktore nie maja az takich wymagan co korale twarde SPS i mysle ze za bardzo nie ma co sie sugerowac ze cos tak ktoras firma wypuscila na rynek i tak ma byc , bo wiele firm wypuszcza poprostu bubel w sesie tym ze nie pisza do jakiego tanku czy z miekasami czy z twardymi .

popatrz tutaj jak nas pieknie informuje Firma ATI do jakiego akwarium ma nam sluzyc Reaktor ;)

25zgl7r.jpg

Jesli nie widac wyraznie to tutaj mamy link

Teraz uzasadnie Ci dlaczego tak mysle :D

Reaktor ma za zadanie rospuszczac nam wkald jak to Ty wczesniej pisales na temat ,...z tym ze Reakor ma rospuszczac wkald to sie zgadzam , ale musi go tez odpowiednio rozpuszczac , a zeby to robil to nalezy tez w nim zastosowac pompke o odpowiedniej mocy ktora nam wystarczajaco po podaniu odpowiedniej ilosci Co2 ten wklad rospusci :D I teraz zauwaz zaleznosc pomiedzy wydajna pompka ktora nam po podaniu tych 120 bombelkow na minute ladnie ten wklad rozpusci tak , abysmy utrzymali w tanku 1000litrowym tez i wartosc CA na odpowiednim poziomie :D

Do Twojego reaktora nie podamy 120 bombelkow na minute CO2 , poniewaz pompka nie wyrobi , utworzy sie jeden wielki pecherz pod deklem lub tez nawet pompka nam sie zapowietrzy , bedziemy musieli podac znacznie mniej tego Co2 a w ten sposob napewno nie bedzie juz ten reaktor tak wydajny i napewno nie zastosujemy go juz w akwarium 1000litrowym obsadzonym pieknie koralami SPS :D

Ja u siebie zastosowalem pompke Aquabee 2000l/h -18 watowa i po podaniu wiekszej ilosci Co2 pompka nie wyrabia jeszcze jest zamala , co slusznie zauwazyl jeden z niemeickich kolegow na tym walsnie forum o ktorym wspomnial aquamaniaq na ktorym siedza sami producenci , nie wierzylem mu ale sie sam przekonalem ze mial racje , zastosowalem pompke aquabee ta 38 watowa i teraz po podaniu 120 bombelkow pompka wyrabia :D z tym ze mnei zalezalo tez na wydajnym reaktorze w sensie tez i wat ;) wiec go skrocilem troche ...tak obcielem caly dekiel , wytoczylem nowy :]i teraz pieknie 18 watowa aquabee daje rade , z tym ze juz licze go jako do akwaroum z koralami SPS ale tylko do 800 litrow :]

pozdr....

Ps ; Jesli miales na mysli akwarium 1000litrow z koralami miekkimi to sie zupelnie zgadzam jesli zas akwarium z twardymi to sie nie zgadzam wogole :)

Przy okazji poznales zasade i dzialanie najnowszych Kalkreaktorow firmy ATI , ktore sa uwazam super ! i super wydajne ! BINGO ! :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

-------------------------------------------------------

jan fitas:

no, to jest oczywiste, ?e nap?d musi podo?a?, my?l? jednak, ?e demonizujesz spraw? - masz Zbychu obsesj? niewystarczalno?ci

http://www.deltecaquariumsolutions.com/calreactors_2.php - to reaktor Deltec'a - patrz dane tech., a w moim mie?ci si? wi?cej wsadu.

jednak je?li kto? ma obawy, to wystarczy zaopatrzy? si? w model reaktora o numer wy?ej...

------------------------------------------------------

Twoj ma wiecej wkladu , tym samym pompka staje sie mniej wydajna , im wyzszy jest Reaktor tym pompka staje sie mniej wydajna , im ma wiecej kolanek przy pompie tym bardziej pompka dostaje po plecach ..itd

Mysle ze Deltec`iem to sie nie ma co wogole sugerowac poniewaz Deltec nie daje maxijett`ow w swoich reaktorach wiec porownywac tam nie ma co do czego .

Uwazam ze pompki maxijett sa o wiele za slabe aby udzwignac reaktor ktory mialby sluzyc do tanku 1000litrow w ktorym mialby zostac poprawnie rozpuszczony wkald takzeby utrzymac warosc CA , wartosc Kh sama nie wystarczy bedzie trzeba kompbinowac zeby podbijac ta wartosc CA , i juz wierzymy w cos inengo i nie mozemy rozmawiac o wydajnych reaktorach na pompce maxijett bo to jest nie mozliwe ! i nikt z producentow nawet by sie nie smia l"wyglupic" wypuszczajac taki raktor na tak malo wydajnej pompce , zapewniajac ze ma ona w powiazaniu z reaktorem udzwignac baniak 1000 litrow z koralami SPS WOW :/ chetnei go kupie od Ciebie jesli to sie okaze prawda :]

Pytasz mnie z kad wzielem sobie te 120 bombelkow w liczniku Co2 ? otoz widze ze nawet nie wiesz przy ilu bombelkach rozpuszcza nam sie wkald tak by prawidlowy uzyskac odciek i to wlasnie przy rurze 120 mm :]

I powiem Ci ze sie ciesze ze trafilem na pewno forum niemieckie bo wczesniej myslalem podobnie jak i Ty ale mi otworzono oczy , czasami to sie nawet zastanawiam czy nei tracilem tutaj czasu :/


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pozwolisz przedstawie Twoj reaktor na forum gdzie siedzi sam producent a kolega aquamaniak powie Ci co o nim mysla producenci siedzacy pod plaszykiem innych nickow :D zeby nie bylo ze zmyslam aquamaniak Ci przetlumazcy , to co zrobimy experyment ?:D

Na moja 18 watowa pompke sie delikatnie mowiac "wypierdzieli" :D i slusznie z tego co sam sprawdzielm .

pozdro...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego moze posluzyc w tanku z mieksami bo nic wiecej z niego nie wycisniesz :]chyba ze tam jest wieksza ta cyrkulacja wody przez ta ich mise ,i zauwaz ze doradzaja tam inny wklad lezejszy ktorý bedzie latwiej i dokladniej oplukiwany , w Twioim niema ani tej misy , ani tez kazdego jest stac stac na drogi wklad , wiec nasypie ciezkiego wkladu i pompka sie zlozy w pol jak scyzoryk , nie ma wogole co przyrownywac Delteca do tego ktory Ty zrobiles bo inan tam jest zasada.

Oni sie z Deltec`a smieja tam , chcesz przedstawie Twoj reaktor na forum ? napisze ze na maxijett`cie i ze ma udzwignac baniak 1000 litrow z SPS`ami to mnie wygwizdza za Ciebie :D

Ps; zauwaz ze ten maxijett po czasie to dostanie jeszez bardziej po plerach i straci na wydajnosci jak sie tam mulu nazbiera w reaktorze co zmniejszy przeplyw a stanie sie tak bo ta pompka to "kupa"a nie cyrkulacja :] dlatego Deltec sie broni tymi filterkami zeby tam czasem za duzo paproszkow nie wpadlo :0

Ma byc pompa konkretna , niezawodna wtedy mozemy spac spokojnie :D

Mozna zrobic a i owszem maly reakorek na pompce maxijett ale posluzy nam on do tanku gora 300 litrow z SPS-ami :D no chyba ze ktos przelicza wydajnosc pompki do wielkosci zbiornika , czyli 1000=1000 i ma byc to inna sprawa :/

Firma ATi ktora zrobila najnowszy reaktor , ktory jest naprawde wydajnym reaktorem i przeznaczonym do tankow glownie z koralami twardymi , w tym mniejszym modelu reaktora dala pompke aquabee UP 2000l/h i przeznazcyla reaktor tylko do tanku gora 800 litrow !(z koralami twardymi) i reaktor sie cudownie sprawdzil juz nie u jednego akwarysty posiadajacego baniak wypchany SPS`ami .

Wracajac do ilosci bombelkow wlasnie 120 bombli na sekunde przy rurze 100 czy 110mm, tam do niego akwarysci dozuja , i pompa musi byc odpowiedniej mocy , wiadomo tez dlaczego (mowa o wydajnym reaktorze ) teraz juz wiesz z kad wiem (a i sam sprawdzilem)

Co wydusimy z raktora o slabej pompce i malej ilosci wprowadzanego do niego C02 ? uzyskamy reaktorek do gora 300 litrow i to nie wiem jaki bedzie mial odciek CA i czy to wogole wystarczy do baniaka z SPS`ami :] ze sluchania bajek juz wyroslem.

Nie wiem cyz masz wyobrazenie ile wapna potrzebuje baniak wypchany SPS`ami , akurat u mnie ma kumpel 1000litrow baniak wypchany SPS`ami , ma reaktor , dozuje Ballinga zeby uzupelnic dodatkowo poziom wapna ! i nadal malo ! wapna brakuje i Magnezu .

Artur Furtak ma zbiornik mniejszy , dal reaktor w ktorym bylo nie duzo wiecej wkaldu niz w Twoim i pompka cos w rodzaju maxijetta miala moc i niestety poziom wapna siedzial u niego ..niech siesam wypowie jak chce .... i nie to ze cos psiocze na Twoj reaktor bo mi sie podoba nawet ale nie z ta pompka .

Lap tutaj linka do jego tanku wypchanego SPS`ami - 1000l baniak

Uzywa Kalkreaktora (napewno nie z pompka maxijett wierz mi ) i odczasu do czasu musi podbijac poziom wapna i magnezu metoda Balling bo mu sam Reaktor nie wystarcza , a znowu jest koles na niemieckim forum ktory zbudowal walsnie cos w rodzaju ATI tego nowego reaktora , baniak ma piekny duzy wypchany SPS`ami i utrzymuje poziom wapna bez wysilku tym reaktorem bez zadnych "dodatkow " .

Janek nie miales nawet gdzei sprawdzic swojego reaktorka ktory zbudowales wiec mysle ze teorie zostawmy na bok , ja w tej chwili tez nie mam gdzie sprawdazc ale przynajmniej powtarzam Ci to co mowia mi akwarysci ktorzy zbudowali Reaktory i sprawdzili i mysle ze tym powinnismy sie sugerowac i wzorowac.


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.