Skocz do zawartości
AquaManiac

Elacatinus evelynae :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Wam sie podoba? :)

Sorrki za jakosc zdjec, beda lepsze :D

720-1nano16082006.jpg

720-2nano16082006.jpg

720-3nano16082006.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są naprawde malutkie :)

720-obraz%20023.jpg

720-obraz%20015.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez sie naczekalem troche zanim je zdobylem.

Bede je probowal rozmnazac, juz od wczesnych lat 70-tych rozmnaza sie te rybki, ich wyleg jest bardzo duzy i prawie od poczatku wcina artemie.

Jak je odchowam to masz parke zarezerwowana, znowu zaczniesz mnie lubic :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa rozkoszne, jak mnie zobacza przed akwarium to szaleja a jak im pokaze puszke Cyclop-Eeze to wyskakuja z akwarium.

Sa zarloczne :) uwielbiam zarloczne ryby a te jedza nawet platki(!) no a wszelkie mrozonki czy CE to w locie lapia.

Jak wracamy do domu to nas witaja centralnie jak psy :D

zona, ktora generalnie malo interesuje sie akwarium, siedzi przed akwarium i jest lekko zdziwiona :D ze ryby morskie tak nawiazuja kontakt z wlascicielem, normalnie ciesza sie na widok czlowieka i czesto nas obserwuja, siedzimy twarza w twarz. Sa to rybki bardzo ruchliwe, czasami klada sie wczesniej spac (w pompce Eheima oczywiscie) albo znikna na kilka minut gdzies za skalkami - ale generalnie bardzo ruchliwe i szybkie, takie male zywe srebro, tyle ze zolto-niebiesko-czerwone.

Ogolnie maksymalnie rekomenduje do malych akwariow ze spokojna obsada, naprawde piekne, zywe i inteligentne rybki, jedza bez problemu i chyba sa malo agresywne bo u mnie w 54L dobrana parka spokojnie akceptuje trzecia rybke, troche mniejsza. Dokupie czwarta do parki i zobaczymy co bedzie, ponoc spokojnie mozna chowac w grupach.

Chyba sie przerzuce na takie Gobiosomy, Elacatinusy, Evioty i inne Trimmy :D Do tego jakies male krewetki, kolorowe miekasy i to jest chyba moj pomysl na male akwarium morskie :D Teraz widze ile tutaj rynek oferuje takich malutkich organizmow do nano-akwariow - sprzetu moze i nie ma za duzego wyboru ale zwierzakow naprawde duzy wybor - krewetek z 5 gatunkow, ryb to naprawde 20-30 gatunkow.

Męczcie Przemka i innych zeby Wam to sprowadzali: ceny sa niskie a wszyscy eksporterzy i hurtownicy sprowadzaja do Europy calkiem sporo takich drobiazgow.

Gobiosomy to akurat glownie z Karaibow ale Trimmy czy Evioty to juz z Filipin, Indonezji, Malezji itd... Tak wiec IMO problemu nie ma a naprawde warto sprobowac.

Po co meczyc blazenki np. w 60 litrach jak mozna ze 3 parki takich malych babek?

edit: a mozliwe ze to sa byczki a nie babki :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Sa rozkoszne, jak mnie zobacza przed akwarium to szaleja a jak im pokaze puszke Cyclop-Eeze to wyskakuja z akwarium....krewetek z 5 gatunkow, ryb to naprawde 20-30 gatunkow.

Męczcie Przemka i innych zeby Wam to sprowadzali: ceny sa niskie a wszyscy eksporterzy i hurtownicy ....Po co meczyc blazenki np. w 60 litrach jak mozna ze 3 parki takich malych babek?

Cześć

Powiedz mi jak tam rybcie ?

Kurcze zaczynam sie zastanawiać czy nie dać sobie do swojego akwarium 1 parki tych rybek ?

Są bardzo małe ale czy mają szybką przemianę materii ??

Aktualnie mam 5 rybek (2xbłazenki + ślizg bicolor + mandaryn i babka kopiąca z krewetą)

NApisz jak z rychliwością rybek oraz czy nie skaczą.

Czekałem 6 miesiecy na bakbę z kreweta pistoletową to i na tą rybkę mogę poczekać z 5 miesiecy

Czekam na wszelki info oraz jaki inne małe rybki polecasz.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio

Male sa tez np.takie: Stonogobiops nematodes

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

@Tynio

Male sa tez np.takie: Stonogobiops nematodes

Pozdrawiam

Masz rację :D

Wiem bo mam z krewetą właśnie

1144-wandal i rybka 2.jpg

Pocieszna para widać ją coraz więcej.

Jak sam widzisz wszystkie lub prawie wszystki rybki małe przerabiałem :D


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Te bardzo mi sie podobaja. Ale prawdopodobnie w moim akwa z ruchliwymi rybami nie czuly by sie dobrze.:D(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczniutkie. Ile kosztuja u Was w Niemczech te cuda ( o ile to nie tajemnica :D ), ostatnio w LFS'ie w W-wie widzialem po 95 zlotych. Szkoda ze w Polsce sa srednio dostepne, bo tez bym chenie sobie sprawil takie :D Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ocelocik :

ostatnio w LFS'ie w W-wie widzialem po 95 zlotych.

Co to za LFS? Podaj jakie? namiary na ten sklep :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ocelocik

Znalazlem takie cos:

Stonogobiops nematodes - Lanzen-Symbiosegrundel

19.00 EUR

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu

LFS - local fish store :D wedlug gwary angielskojezycznej. Dokaldnie mam tu na mysli AtollZoo ktory pewnie znasz. Tyle ze ostatnio maja w morszczynie jakis zastoj - zreszta dzis pewnie skocze zobaczyc czy nie maja nic ciekawego. Te malenstwa widzialem u nich na przelomie czerwca i lipca.

@Stani

Dzieki. Przynajmniej mozna sie pocieszyc ze babeczka o ktorej piszesz ma bardzo podobna cene jak w Polsce. Bo ostatnio przegladalem ebay.de i zaczolem zalowac ze nie mieszkam za zachodnia granica :D Przynajmniej pod wzgledem morszczyny.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio rybcie sa bardzo ruchliwe i naprawde malo plochliwe, plywaja duzo w toni wody, od czasu do czasu usiada gdzies na pare sekund, nie wiem jak to by wygladalo w wiekszym akwarium - u mnie siedza w malym i sa jak na razie jedynymi jego mieszkancami. Podejrzewam ze pochodza z hodowli bo od poczatku wypatrywaly pokarmu raczej na powierzchni niz w toni wody :D Jak napisano wczesniej jedza prawie wszystko, platki oczywiscie mniej chetnie niz Cyclop Eeze czy mrozonki. Po weekendzie wrzucejakis filmik z nimi to zobaczysz jak bardzo sa ruchliwe :D

Generalnie nadal polecam :D

Acha, pytales o przemiane materii: kiedy tak patrze jakie sa ruchliwe to chyba maja calkiem spora przemiane materii :D jedza calkiem sporo jak na takie maluchy, praktycznie caly czas sa glodne :D

Kiedys czytalem tylko ze one nie bardzo sie dogaduja ze slizgami :D tzn. one pewnie tak ale slizg to chyba nie bardzo...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

Jak myslisz - czy karmienie 1 x dziennie wystarczy?

Masz tam tez wieksze i ruchliwe ryby ktore moglyby je ploszyc czy plywaja same i dlatego sa takie aktywne i widoczne ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

@Tynio rybcie sa bardzo ruchliwe i naprawde malo plochliwe, plywaja duzo w toni wody, od czasu do czasu usiada gdzies na pare sekund, ....

Kiedys czytalem tylko ze one nie bardzo sie dogaduja ze slizgami :D tzn. one pewnie tak ale slizg to chyba nie bardzo...

@AquaManiac

Jak czytałem ten opis to identyczny jak dla Bicolora

Możliwe że nie zyły by w zgodnie , ale kurcze rybka jest bardzo ładna.

Zobacze ale jednak dam sobie spokój z rybką tą

@Stani

Ta babka z rodziny "Stonogobiops" faktycznie może zle sie czuć z rybami dużymi i szybkimi.

Na początku siedziała pod kamieniem gdzie żył slizg i szybko sie z tego miejsa wyprowadziły

Teraz dzielą (ryba z krewetą) jedna jamę razem z węzowidłem.

Jak wiadomo węzowidło nie jest "demonem szybkości" i rybce bardzo odpowiada taki "lokator" często wężowidło wciaga jedzenie a kreweta podbieda i zabiera z "macek" :D


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.