Skocz do zawartości
gnom

Szczepki na magnesie

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladając forum znalazłem pare tematów o wykonaniu/mocowaniu szczepek na szybach. Niestety nie znalazlem zadnej informacji o tym jakie magnesy sie nadadza (neodynamowe). Zamowilem nawet jeden zestaw, ale byly zdecydowanie za male. Szybe mam 12mm + do tego lacobel z tylu wiec wyjdzie razem jakies max 20 mm. Wiec pytanie brzmi, jaki magnes (wymiary) utrzyma szczepki (glownie chodzi o sps, zoa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej grubości to magnesy za grubą kasę,przerabiałem ten temat przy okazji spadających pomp cyrkulacyjnych.Może półki na przyssawkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, chodzi mi nie o tyle polki na szczepki co przymocowanie osobnych szczepek na podstawkach okraglych 3cm. Jest spory wybor magnesow ale jesli musza byc one spore to faktycznie nie bedzie to najtansze rozwiazanie, dlatego moze ktos ma jakis potwierdzony rozmiar lub inny typ magnesow, aby przyczepic na taka grubosc szkla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnesy z Tunze 6105 do 15mm ledwo trzymają w 12mm.Kupiłem kiedyś neodymowe o wielkości coś około 3-4 cm i były nie do rozłączenia,ale przez szybę 12mm nie trzymały wcale a koszt za jeden chyba z 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neodym po jakimś czasie (przynajmniej u mnie) rdzewieje

zobacz tu - może będzie lepsze

http://nano-reef.pl/...ki-na-szczepki/

No to juz lepiej, ale wciaz wolalbym pojedyncze szczepki przyczepic do tylnej sciany.

To rozwiazanie fajne, ale mam korone na zbiorniku, wiec wszystko ok, ale nie bardzo mialbym jak powiesic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na pojedyncze to najlepsza jest przyssawka + cienka żyłka (na przypon - z wędkarskiego :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczepki do szyby ładnie klei pod wodą pattex w żelu ,tubka za 4 zł w kiosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub cyjanoakryl gęsty. Do kupienia na allegro za ok 5 zł/20g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za Off top, czy wiecie może jaką średnicę mają otwory na szczepki w półce Fauna Marine??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po kleju nie zostana slady na szybie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żyletka albo nożyk do tapet i nie zostaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.