Skocz do zawartości
iplouify

Nano reef Aquael 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zasiedliłem akwarium po długim czasie dojrzewania ekipą czyszczącą i 4 malutkimi szczepkami koralowców, ale po jakims czasie woda zrobiła się strasznie mętna, taka biała jakby. nie wiem dlaczeo tak się zrobiło. O co może sie rozchodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nagrałem filmik z okazji wpuszczenia pierwszych rybek, wybaczcie za brak focusa. Niestety nie miałem pod ręką innej kamerki wiec musiałem postawić goprosa. Akwarium zaczyna mi się coraz bardziej podobać i zaczyna wyglądać jak rafka :))

Łapcie filmik : https://www.youtube....eature=youtu.be polecam oglądać w 1080p/60fps

Edytowane przez iplouify (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek! Wielkościowo taki jak mój i skała z tego samego miejsca ;)

Co do Błazenków zastanawiałem się czy kupić jednego, czy dwa. Widząc Twoje też zdecydowałem, że w moim zamieszkają dwa :)

Pozdrawiam i sukcesów hodowlanych życzę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kanio10, Filmik nakrecany był go pro który ma zw sobie "rybie oko" i strasznie je powiększył błazenki w rzeczywistosci maja może po 2 cm i są malutkie :) dzisiaj po pracy dobre telefon i zrobie fotki rzeczywiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, dotyczące oświetlenia akwarium. ostatnimi czasy coś koralowce mi sie strasznie rozpompowały takie nieżywe są, parametry dobre, może źle oswietlam akwarium, Mam standardowe leddytube z zestawu aquael 30l, jak óswietlacie u siebie ? która kiedy i przez jaki czas :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, akwarium funkcjonuje perfekto. Jestem mega zadowolony, w głowie plany na twarde korale prawdopodobnie w grudniu wykańczam akwarium na finisz, łapcie filmik z kolejnego update

BTW małe pytanko dotyczące strony ERYBKA.pl. Mają tam fajne ceny i duży wybór, tylko powiedzcie mi jak z wysyłką koralowców, bezpieczna ?

Edytowane przez iplouify (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koralowce twarde wrzucone tydzień temu na test jakości wody, koralowce wyglądają świetnie także wszystko gra. Akwarium wygląda tak na tą chwile :

post-25413-0-44923300-1449406702_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco nie polecam kupowania żywych zwierząt w erybce. Mimo iż przez dłuższy czas robiłem zakupy tylko tam i byłem bardzo zadowolony to ostatnio zdecydowałem się żeby kupić tam życie. Pracownicy dali gwarancję że towar zostanie super zapakowany i wszystko dojedzie cacy... Niestety korale były źle spakowane i dojechaly do mnie martwe. Oczywiście o zwrocie kasy nie ma mowy. Także z życiem u nich lepiej nie ryzykować, a inne produkty ok i w dobrych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje serdecznie za opinie :) także w dalszym ciągu będę się trzymał wrocławskiego trzmiela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-25413-0-40239500-1452705807_thumb.jpgWitam chciałym się pochwalić kolejnymi zdjęciami :) do akwa wpadł mały cyrkulator voyager nano. I kolejne moje pytanie, coś się nie tak dzieje z moim akwarium, i to jest paradoksalne, ponieważ twarde koralowce są w bardzo dobrej kondycji. Ryby również bardzo energiczne wszystko z nimi wporządku, ukwiał znalazł sobie miejsce z tyłu akwa niestety ale tak samo dobrze wygląda(na zdj niestety go nie widać) natomiast moje miękkie koralowce, niestety nie pamiętam nazw. Sa w kiepskim stanie, niezauważalnie się rozrastają czasami są kompletnie wypompowane, nawet xenia która w każdych warunkach powinna być ładnie napompowana, wygląda jak kupa ... co może być nie tak ? Ryby i twardziaki w wyśmienitym stanie, a mają większe wymogi aniżeli proste miękkie koralowce. Pozdrawiam

post-25413-0-27775700-1452705808_thumb.jpg

post-25413-0-84329100-1452705809_thumb.jpg

post-25413-0-35897300-1452705811_thumb.jpg

post-25413-0-74296100-1452705812_thumb.jpg

Edytowane przez iplouify (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.