Skocz do zawartości
carew

Akwarium 45x45x45 + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stawiam baniak 45x45x45 z sumpem 40x20x35.

Sumpa kupiłem z szybą wstawioną pośrodku, chciałbym dołożyć jeszcze jedną ponieważ posiadam odpieniacz Tunze 9004, który wymaga wysokości 225-245.

Moje pyt. brzmi : na jaką wysokość wstawić szybę żeby utrzymać poziom wody w pierwszej komorze 250 mm ?

post-23813-0-50677100-1434529704_thumb.jpg

post-23813-0-49117300-1434529706_thumb.jpg


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby utrzymać 25cm poziom wody to szyba musi być na 25cm lub wyższa a odpieniacz podniesiony na 25cm na konstrukcji z popularnej kratki.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby utrzymać 25cm poziom wody to szyba musi być na 25cm lub wyższa a odpieniacz podniesiony na 25cm na konstrukcji z popularnej kratki.

Dzięki. Tylko pyt. czy szyba którą dokleję na wysokość 25cm utrzyma wodę, czy woda przypadkiem nie rozłoży się po całości sumpa ? ( Zał. )

Czy nie lepiej dokleić jeszcze jedną szybę z drugiej strony i dać ją trochę niżej ok. 20-15 cm. ?

post-23813-0-01031200-1434533149_thumb.jpg


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo sobie utrudniasz. Na logikę: jak dasz przegrodę wysoką na 25 cm to woda będzie stała na 25cm innej siły nie ma, potem przeleje się przez krawędź do następnej komory i poziom będzie rósł do krawędzi kolejnej przegrody, no a potem to już pompa zrobi swoje.

A no i szyba ma być do dna samego a nie tak jak na rysunku.

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo sobie utrudniasz. Na logikę: jak dasz przegrodę wysoką na 25 cm to woda będzie stała na 25cm innej siły nie ma, potem przeleje się przez krawędź do następnej komory i poziom będzie rósł do krawędzi kolejnej przegrody, no a potem to już pompa zrobi swoje.

A no i szyba ma być do dna samego a nie tak jak na rysunku.

To może masz inną propozycję, środkową szybę mogę usunąć i wstawić nowe dowolnie. Niestety odpieniacz Tunze wymaga wysokość wody min. 225 dlatego pierwsza komora musi mieć taką wysokość.

Czyli najprościej będzie wstawić 1 szybę na 25 cm. ?


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak pierwszą komorę musisz dopasować do odpieniacza, czyli wysokość i szerokość, następnie możesz zrobić przegrody ale nie musisz, zależy co sobie w sumpie planujesz. Dla przykładu ja w sumpie wkleiłem przegrody tak:

sump Projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli najprościej będzie usunąć szybę i wstawić nowe :) Dzięki.


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump sklejony :) Baniak postawiony, zalany na razie do połowy, teraz systematycznie będę dolewał świeżą solankę ponieważ przeniosłem wszystko z mniejszego akwarium. Zdjęcia wrzucę w nowym wątku jak już zaleję całość :)


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.