Skocz do zawartości
malutka1985

Jaki żarnik do HQI - SUPER PILNA POMOC !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

Zwracam się z ogromną prośbą... chodzi o żarnik...w swojej lampie (DIY) mam jeden żarnik a chcę przerobić na dwa ..wszystko jest ok ..tylko nie wiem czy ten żarnik który chcę wrzucić jest ok ?

Chodzi o żarniki z OSRAM - jakie mam zastosować ??

Czy np. 150DW/830 WDL ???

pozdrowienia

MArcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żadnych. OSRAM nie produkuje 10 000K.

Zastosuj najlepiej BLV.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zarnik Osram Powerstar HQI-TS 150W/D UVS, temperatura barwowa 6500K, mam taki od Zbyszka, u Niego chodzil, wiec bedzie chodzil i u mnie. Poza tym polecam artykul:

http://www.coralreefecosystems.com/ltg_bulb_color.htm

poczytaj, mnie szczegolnie zainteresowalo oswietlenie 5200-5500K+aktynika, pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja troche z innej beczki :)

a mianowicie, kupilem zarnik BLV 150W 20 000K, i mam wrazenie ze swieci slabiej niz zarnik AM 70W 10 000K, czy jest to tylko złudzenie czy tak poprstu jest,

martiwe sie tym :) chce przezucic zwierzaki do nowego aqwa (ze 100 do 200l) i chcialbym zeby wszystko bylo dopiete na ostatni guzik :)

pozdrowienia


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wszystko jest w porzątku. Tak oko ludzkie odbiera 20 000K. Po prostu jest tam znacznie więcej światła niebieskiego na które oko ludzkie nie jest tak bardzo uczulone. Jednak jest to światło bardzo energetyczne i penetrujące wodę do dużej głębokości. Zwierzęta się ucieszą. Zbiornik rzeczywiście będzie się wydawał trochę ciemny i zimny. Ja osobiście dołożyłbym jakąś świetlówkę dla ocieplenia efektu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to mnie Tomaszu uspokoiłes, wielkie dzieki :):)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to mnie Tomaszu uspokoiłes, wielkie dzieki :):)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.