Skocz do zawartości
danielgliwice

problem z All-In-One Biopellets w Skimz Monzter FM150

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem

próbuje wystartować z ll-In-One Biopellets w Skimz Monzter FM150 na pompie jebao dc 6000

biopelety prawie się nie ruszają przy przepływie maksymalnym czyli 6 tyś a w opisie producenta zalecany przepływ wody jest 2 tyś

próbowałem już kilka metod aby zaczęły się palety kręcić ale dalej słabo się ruszają

w filtrze wyjęte są gąbki

w filtrze jest dopiero 500ml pelet czyli prawie nic

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paletki tylko do filtra z recyrkulacja sie najlepiej nadają


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

albo do DIY np. z butelki PET

tylko nie wygląda tak ładnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by obrócić o 180 i podłączyć na odwrót to teoretycznie na pewno wprowadzę pelety w ruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść fotkę podłączenia bo aż dziwne. Jest tam lejek i jest sitko na nim,jak puścisz wodę z takiej pompy to nie ma bata musi ruszyć. Chyba że coś ją dławi.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącza do tego filtra mają mają tylko 16mm i cały przepływ jest tłumiony, trzeba przerababiać na fi 25 aby dobrze działało.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem w średnicy ? Może za szeroki jest by odpowiednio mocno przepuścić wode by je podnieść ? Na takiej szerokości az dziwne ze dali 16. Ja mam rury 16 i pompa nj2300 ale średnicę filtra mam 10cm i 500ml kulek lata jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia dam potem

mogę jeszcze do tej rury wstawić jeszcze 1 rurę aby zmniejszyć średnice

Lub kupuje nową rurkę i przerabiam ją tak aby woda była wyrzucana z kolanka 90 stopni

Wydaje mi się że wtedy przy mniejszym przepływie wody wszystko będzie wirować jak tornado

Co myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi :( Tam na dole jest lejek po to by rozkładał strumień wody na całą średnice filtra i jeśli nie ma żadnych zaworków np. zwrotnych które mogą tłumić to powinien działać jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak

póki co przerobiłem wylot wody na większą średnicę i jest lepiej coś się rusza ale zastanawiam się czy jeszcze dolot nie zwiększyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany

rozwiązanie banalnie proste

powiem tak nie wiem dlaczego tak późno na to wpadłem ,wystraszy skrócić rurkę i pelety kręcą jak głupie lub dać inną rurkę do systemu i zastosować kolanko lub trójnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za MOCNO !!! to nie betoniarka - zetrzesz je w tydzień a w zbiorniku może być za duży szok szczególnie jak przegniesz z odciekiem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.