Skocz do zawartości
J@cekWro

Cześć SPSów traci kolor, idą w brązy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziwna sprawa ale Akropory które mam po obu stronach zbiornika zaczęły robić się ciemne. Tak widzę, że proces postępuje powoli od około 3 tygodni. Ogólnie kondycja w zbiorniku dobra, w środkowej części wręcz super przyrosty i kolory ale skrajne jakaś tragedia. Nawet jeden krzak tricolor jest w połowie bliżej środka niebieski a w skrajnej części brąz. Parametry idealne stabilne od kilku miesięcy zresztą widać to na środku zbiornika ale nie po bokach. Światło T5 na całą szerokość zbiornika... Wiec co?

Jakieś sugestie się może nasuwają komuś? Podpowiedzi?

Dzięki, pozdrawiam.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stare świetlówki? Może nie są Tam korale doświetlone?

Jakie parametry?

A może nie ma tam cyrkulacji i głoduja?

Mało danych. ..

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki 10x80 mają 2 miesiące, jak napisałem lampa na szerokość zbiornika i po bokach tez jest światło, tym bardziej ze korale stoją z 20-25cm od boku a rury są prawie do samej krawedzi. Na ledach które nie wisiały aż tak skrajnie nie było tego problemu. Cyrkulacja raczej ok, taka sama jak na ledach wiec to chyba nie w tym problem. Jak pisałem środek jest super ale boki nie. A rury jak się wypadają od boków czy na całej długości, czy jeszcze inaczej ? :)

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zbrązowiały spsy przy zaciemnieniu zbiornika.

Masz 2 wyjścia. Niedoświetlenie lub nie dokararmienie( czegoś im brakuje).

Zmień rozstawienie świetlówek. Może więcej białego na boki. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna możliwość jeżeli chodzi o sps-y. Nagły wzrost magnezu może powodować brązowienie acropor i montiopor. Kiedyś w jeden dzień podniosłem brak MG z 900 do 1250. Korale w parę dni zbrązowiały i nabrały poprzednich kolorow dopiero po 1.5 miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to spróbuj przestawić na środek. Miałem to samo, milka na środku miała fioletowy kolor a z boku akwarium brązowiała. Dopiero po przestawieniu na środek lampy kolory w obydwu szczepkach się wyrównały. Może jednak za mało światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś z tym święceniem jest nie tak... Wymienię rury na inne będę wiedział :)

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przesadzić z mikro tak ze na brzegach zbiornika brak koloru a w środku jest ok. Czy też nawet ze pół korala jest kolorowe a drugie pół brązowe?

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.