Skocz do zawartości
Beard

Moje wymarzone 150x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wielu perypetiach postanowiłem wreszcie postawić większy baniaczek.

Aktualnie posiadamy 225l +Sump. Głównie euphylie i w tym klimacie pragnę pozostać.

Na dzień dzisiejszy zamówiłem szkło jak w temacie trzy szyby Opti, komin z prawej strony. Stelaż o wysokości 90cm juz stoi przygotowany

Do Was mam pytania:

Posiadam pompę obiegową jebao dct4000 -czy wystarczy?

Odpieniacz Sebastkowy narazie musi wystarczyć (nie pamiętam na jakiej pompie )

Lampę mam ledową chińską 120W zamierzam dokupić drugą -co wy na to? Czy na czas przesiadki i pewnie kolejnego dojrzewania wystarczy tą jedną lampa?

Jakie cyrkulatory polecacie? Raczej nisko budżetowe :)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jedną lampa na początek powiedzmy.. ale 2 minimum musisz mieć.. ja na 120cm akwa świeciłem jakiś czas dwoma 120W..

1 będziesz musiał bardzo wysoko powiesić, albo zasiedlić tylko połowę akwa i tam świecić..

dct 4000 nie ma takiej wydajności jak podają, na początek zostaw, zobaczysz czy daje radę, na pewno 6000 lub większa byłaby lepsza.

a jak z cyrkulacją ? tez Jebao chcesz? coś już pewnie masz to wykorzystasz? Z nisko, bardzo nisko budżetowych JVP, trochę duże, trochę grzeją wodę.. ale tanie :)

Edit:

taki okres przejściowy miałem:

http://nano-reef.pl/topic/33749-400-vol3-by-sienki/#entry317933

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg wystarczy, przyjmuje się 10x litraz akwarium.Lampy dwie były by optymalne a jak masz jedną to skałki i życie na środek i tak świecić. Cyrkulatory polecm jebao. Doby stosunek mocy do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegowka pewnie pójdzie na targowisko. Źle zrobiłem bo kupowałem ją w zeszłym miesiącu po awarii pompy w aktualnym akwarium. Zobaczymy na początek może da radę.

Co do cyrkulatorow to mam 2x tuzne 6025 i na pewno będę chciał zmienić na inne. Na jakie nadal niewiem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg spokojnie ci starczy, ja u siebie w 480l mam NJ 4500, a w sumpie o szerokości 50cm jest dość silny prąd.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy :)

Może ktoś będzie sprzedawał we wrześniu/październiku coś co mi podpasuje.

Jadę za chwilę grillowac więc z tego miejsca życzę wszystkim miłego weekendu.

Ja pewnie będę poza zasięgiem internetowym :(

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz . Ja mam cyrkulację BM8000 x 2 - dla mnie to jest tragedia co 2tygodnie trzeba czyścić bo tracą 50% wydajności . I jeszcze Tunze 6045. Obieg mam NJ4500 . Gdyby te 2 chińczyki pracowały jak zaraz po czyszczeniu to było by super a tak muszę to do kosza wyrzucić i wymienić na coś normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zakładam taki sam zbiornik i też sie zastanawiam nad cyrkulacją.

Myślałem nad 2x Jebao RW-15 dadzą rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt sumpa ( zapozyczony od Skoczka, który to zapozyczyl od Romana :) ) do oceny. Narazie odręcznie narysowany.

Komora odpieniacza wydaje mi się duża, ale nie wiem co tam będzie docelowo stało. Narazie BK200 produkcji naszego kolegi.

post-22874-1436723861,41_thumb.jpg

Może lepiej zamiast refugium zrobić DSB? Czy na DSB za mała komora w stosunku do zbiornika ekspozcyjnego?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez świerzak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji jak zawsze okrojonego budżetu zastanawiam się nad cyrkuklacją.

Posiadam dawno zakupiony nigdy nie używany cyrkulator jvp-102 (5000l/h) i będę chciał do niego zakupić falownik najpawdopodobniej jebao rw-15 i za jakiś czas jak budżet pozwoli dokupić drugi falownik zastępując jvp. Co sądzicie na ten temat?

Czy docelowo wystarcz 2x rw-15 czy może się okazać za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies foto calosci kolego moze bys udostepnil. Jestem ciekawy jak ci swieci chinczyk przy takim metrażu. Tez mam podobny wymiar w projekcie i zastanawiam sie wlasnie nad lampa nie draga najlepiej malo pradozerna i najlepiej nie bardzo droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies foto calosci kolego moze bys udostepnil. Jestem ciekawy jak ci swieci chinczyk przy takim metrażu. Tez mam podobny wymiar w projekcie i zastanawiam sie wlasnie nad lampa nie draga najlepiej malo pradozerna i najlepiej nie bardzo droga.

ta lampa oświetli max 80 cm, miałem ją w 100x40x50, boki były niedoświetlone

lepiej zmontować sobie takie coś, tanio i bliki pikne

http://nano-reef.pl/topic/64804-nowe-oswietleniezagadka/

i post 407 na 21 stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki aktualnego szkiełka niestety telefonem (nie radzi sobie z niebieskim):

post-22874-0-42445700-1439387109_thumb.jpg

post-22874-0-56840600-1439387111_thumb.jpg

post-22874-0-23580400-1439387113_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było.

Mała aktualizacja:

Jutro będę miał szkiełko, sumpa i część szafki w zw z tym rozpoczynam przesiadkę.

Jak zwykle z różnymi obawami.

Powiedzcie proszę czy nie ładuje się na minę?

Mam piach z działającego kiedyś zbiornika. Piach dobrze wysuszony tzn parę miesięcy stał wysuszony. Płuczę go w ro i będę chciał go wrzucić do nowego akwarium ponieważ tego który mam aktualnie będzie za mało.

Zastanawiam się jednak czy nie zrobi się z tego jakaś bomba zegarowa. Może bezpieczniej kupić piach w sklepie? Tylko czym on będzie się różnił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jutro wybieram się po absorbenty. I zabieram się za klejenie hydrauliki. Wymyśliłem sobie taki projekt:

Sugerowałem się tym, żeby jak najmniej obciążać pompę. Pytanie czy to w ogóle ma jakiś sens?

Czy lepiej dać spływ i rewizję w pionie, a łamać się powrotem? Przeglądałem charakterystykę pompy i na pewno na wydajność ma wpływ wysokość podnoszenia i (to już moja nadinterpretacja) długość rurociągu. Czy z tą długością to nie przesadziłem?

Ktoś ma takie rozwiązanie?

post-22874-0-10286500-1442284299_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest prawidłowo.

No i super. Zabieram się za klejenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jutro wybieram się po absorbenty. I zabieram się za klejenie hydrauliki. Wymyśliłem sobie taki projekt:

Sugerowałem się tym, żeby jak najmniej obciążać pompę. Pytanie czy to w ogóle ma jakiś sens?

Czy lepiej dać spływ i rewizję w pionie, a łamać się powrotem? Przeglądałem charakterystykę pompy i na pewno na wydajność ma wpływ wysokość podnoszenia i (to już moja nadinterpretacja) długość rurociągu. Czy z tą długością to nie przesadziłem?

Ktoś ma takie rozwiązanie?

Ja bym dał śrubunki inaczej

od prawej do lewej

1. Pompa - wtedy nie musisz objeżdżać hydrauliką rury zrzutu

2. rewizja - (lepiej ją dać po lini prostej do komory pompy)

3. zrzut do akwarium

Rozumiem, że komin wewnętrzny na tylnej ścianie z prawej strony

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał śrubunki inaczej

od prawej do lewej

1. Pompa - wtedy nie musisz objeżdżać hydrauliką rury zrzutu

2. rewizja - (lepiej ją dać po lini prostej do komory pompy)

3. zrzut do akwarium

Rozumiem, że komin wewnętrzny na tylnej ścianie z prawej strony

pozdr

Masz rację, ale tak już wyszło. Spływ i rewizja grubsze, powrót cieńszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :wallbash:

Mam cyrkulator vp-102(5000l/h) został mi z początków mojej przygody z morszczyzną. Do żadnego baniaka do tej pory nie pasował z racji "wydajności". Pomyślałem sobie tym razem będzie ok i jak zwykle nie jest. Dalej robi mi wir w akwa. euphylie prawie wyrywa mi z koron.

Mam jeszcze dwie tunze 6025 z ostatniego akwarium. jak myślicie czy lepiej wsadzić te dwie i na obecną chwile będzie lepiej niż pralka?

Docelowo chcę kupić jebao falownik. Tylko nie wiem czy rw8 czy rw 15. Może ma ktoś podobny zbiornik i cos mi podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj trochę z tą cyrkulacją . Ja mam Wave Motion 8000 i tunze 6085 i wcale nie jest za dużo .

Daj jedną na tafle wody do góry a drugą z tyłu w obieg dookoła. Kombinuj .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolega ma rw8 w 450l jako jedyny falownik/cylkulator i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.