Skocz do zawartości
snayper

POMOCY Uszkodzony Heteractis malu schowany pod skałą

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu dostałem od kolegi z forum ukwiał heteractis malu. Poczatkowo "pływał" po piasku i nie chciał się przyczepić. Na drugi dzień zauważyłem że jest uszkodzony pęknięty z boku worek (napewno nie dzieli się jest to rozdarcie) ale delikatnie się pompuje. Dzisiaj rano zauważyłem że jest całkowicie schowany pod skałą i nie dociera do niego światło. Stąd moje pytanie: czy może on tam zostać bo gdzieś przeczytałem ze może w taki sposób się zregenerować czy go wyciągnąć bo boję się że bez światła to padnie a szkoda mi zwierzaka aby tak skończył :-(

Dwa dni temu dostałem od kolegi z forum ukwiał heteractis malu. Poczatkowo "pływał" po piasku i nie chciał się przyczepić. Na drugi dzień zauważyłem że jest uszkodzony pęknięty z boku worek (napewno nie dzieli się jest to rozdarcie) ale delikatnie się pompuje. Dzisiaj rano zauważyłem że jest całkowicie schowany pod skałą i nie dociera do niego światło. Stąd moje pytanie: czy może on tam zostać bo gdzieś przeczytałem ze może w taki sposób się zregenerować czy go wyciągnąć bo boję się że bez światła to padnie a szkoda mi zwierzaka aby tak skończył :-(

uploadfromtaptalk1436710338221.jpg

Dwa dni temu dostałem od kolegi z forum ukwiał heteractis malu. Poczatkowo "pływał" po piasku i nie chciał się przyczepić. Na drugi dzień zauważyłem że jest uszkodzony pęknięty z boku worek (napewno nie dzieli się jest to rozdarcie) ale delikatnie się pompuje. Dzisiaj rano zauważyłem że jest całkowicie schowany pod skałą i nie dociera do niego światło. Stąd moje pytanie: czy może on tam zostać bo gdzieś przeczytałem ze może w taki sposób się zregenerować czy go wyciągnąć bo boję się że bez światła to padnie a szkoda mi zwierzaka aby tak skończył :-(

uploadfromtaptalk1436710338221.jpg

uploadfromtaptalk1436710741310.jpg

post-24904-1436710338,98_thumb.jpg

post-24904-1436710741,94_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie straszyć ale mój heteractis jak wlazł pod skalę to już nie wyszedł, on wybiera się na wieczną rafę. Taką samą akcję zaliczył quadri, wlazł za skałę i tyle go widziano ... :(


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Kolego, plastra raczej mu nie przykleisz, aspiryny też nie podasz... Zostaw i nie stresu zwierzaka. Jak możesz, zadbaj o zbiornik "na zaś" - dodatkowe natlenianie z kostek lipowych w sump, węgiel aktywny w dużej ilości w silnym przepływie...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż Kolego, plastra raczej mu nie przykleisz, aspiryny też nie podasz... Zostaw i nie stresu zwierzaka. Jak możesz, zadbaj o zbiornik "na zaś" - dodatkowe natlenianie z kostek lipowych w sump, węgiel aktywny w dużej ilości w silnym przepływie...

post-24904-1436718869,48_thumb.jpg

Odkopalem piasek i powoli cyrkulacja go wydmuchała. Myślałem że jest martwy ale rusza się lecz wychodzą mu wnętrzności.

Chyba jego godziny są policzone. Pozostawię go do jutra chyba wody mi nie zasyfi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal padline bo ci cale parametry sie rozjada9


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przełożyć do słoika i obserwować ,akwarium bezpieczne i ukwiał pod nadzorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przełożyć do słoika i obserwować ,akwarium bezpieczne i ukwiał pod nadzorem

I ta koncepcja jest słuszna. Tak zrobiłem. Słabo go widzę ale jak jakimś cudem powróci do żywych to dam znać.niech narazie siedzi w sloiku :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sloiku zdechnie rownie dobrze mozesz wyrzucic go ja bym polecil Ci zrobic wiadro z woda i dac jakis filterek z napowietrzaniem tak zeby woda byla natleniona i sie mieszala. Ja tak uratowalem quadri colora jak go wciagla pompa z odpieniacza

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tadzik mowi w sloiku z wody zrobi ci sie zaraz syf bo nie bedzie obiegu wody


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Matchek wybrał się na wieczną rafe :-(

Włożyłem go do dużego słoika i dałem delikatne napowietrzanie ale on był już martwy więc dzisiaj się z nim pożegnałem. Szkoda :-(. Ocellarisy dalej będą mieszkać w sarco.

Edytowane przez snayper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.