Skocz do zawartości
Green

jaki falownik do 220l?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam jedno dość ważne pytanie który falownik będzie lepszy

to teraz kilka informacji akwarium i obsadzie korali :yes

Akwarium ma być długie na metr szerokie na 50 cm i wysokie na 50 cm ale 2 cm zostanie bez wody

obsada lps i sps

http://erybka.pl/product-pol-8009-Blau-Wave-Motion-4000-Sterowalna-Instrukcja-PL-.html

czy raczej ta ?

http://erybka.pl/product-pol-7272-Blau-Wave-Motion-8000-Sterowalna-Instrukcja-PL-.html

Z góry dziękuję za pomoc :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co blau i jeszcze ze sporym zapasem jak się zasyfi, wystarczy pewnie s3 ustawienie.W 350l przy podmianie wody u mnie fale robiła na s1 z 10cm, ale jeśli nie robisz sumpa to możesz poszaleć bez ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej szaleć nie będę bo właśnie sumpa będę mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na s3 powinno być ok bo mniejsza to się raczej do piko rafek nadaje. Nigdy nie oszacujesz dokładnie ile cm fala na W1 bo wszystko zależy od ustawienia skały, jej ilości,zanurzenia powrotu itd.

Pamiętaj że na dużej fali ci spłynie więcej wody do sumpa jak wyłączysz obieg nie przez powrót tylko grzebień.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to wszystko wiem jeszcze będę testować ;) jak akwa będę już mieć :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już polecił modele nowsze do akwarium z serii RW-4 lub RW-8 jest to nowsza seria od WP i myślę ,że są o niebo cichsze od WP jak i mają trochę większe odstępy w kratce** gdzie jest wirnik przez co się mniej zapycha.Sam mam WP-40,RW-8 i RW-15 i myślę ,że RW są bardziej udane od WP.I w Seri RW idzie łączyć falowniki przez WI-FI w wp takiego czegoś nie ma.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast jednej RW-8 poleciłbym dwie RW-4 jedną pompą będzie ciężko dobrze cyrkulacje ustawić.. chyba że cyrkulacje masz a chcesz pompę do fal (ustawienia W1 na RW)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacje mam a falownik ma być jeden :smiling:

W takim razie kupię tą blau 8000l

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacje mam a falownik ma być jeden :smiling:

W takim razie kupię tą blau 8000l

Dzięki za pomoc

Lepiej kup Jebao RW-8 :thumbup:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś powód? lepsza? mniejsza? cichsza? więcej osób ma więc polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o jednej pompce na metr długości akwarium.

Jak się przekonasz na błędach to dokupisz.

Jak dwie pompy to RW-8 do fal, i jedna tunze 6045.

Ewentualnie jak chcesz większe fale to dwie RW-8 ale nie pchałbym się w dwa chińczyki.Jeżeli chodzi o duży plus RW-8 to chodzi z każdym UPS-em. Przerabiałem to nie dawno. Tunze 6025, 6045 nie zipły przy UPS-ach z modyfikowanym sinusem.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być tylko jeden falownik a reszta to np obiegówka i jeszcze jeden czy dwa cyrkulatory ;)

PS: Nikel masz swój wątek z akwarium bo w stopce widze że masz podobne wymiary jak moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o jednej pompce na metr długości akwarium.

Jak się przekonasz na błędach to dokupisz.

Przekonaj mnie 100x72x50 już 1,5roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być tylko jeden falownik a reszta to np obiegówka i jeszcze jeden czy dwa cyrkulatory ;)

PS: Nikel masz swój wątek z akwarium bo w stopce widze że masz podobne wymiary jak moje :)

Niestety nie posiadam swojego wątku i nie zamierzam prowadzić. Za dużo czasu to zajmuje ;)

Przekonaj mnie 100x72x50 już 1,5roku

Jak Green kompletuje sprzęt do akwarium i już się nastawia na LPS i SPS to nie powinien zamulać sobie akwarium jedną pompką. Przy miękkich LPS, i łatwych SPS typu montipory i seriatopory to może chwyci, ale to nie zawsze się sprawdza. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i następuje u wielu akwarystów głód spróbowania czegoś bardziej ambitnego niż np. korale miękkie jakieś caulastree i montipory. Nie zawsze idzie poukładać kupione skały, tak aby cyrkulacja pracowała optymalnie. Rozumiem że da się prowadzić akwarium 100x72x50 nawet na samym mocnym obiegu ale wtedy prosi się o kłopoty. Wszystko zależy od koncepcji. Z lasu wymagających SPS-ów w akwarium łatwo zrobić las korali miękkich, ale na odwrót w starym akwarium ze słaba cyrkulacją jest o wiele trudniej uzyskać dobre wyniki z wymagającymi SPS-ami.

Zresztą Green nie chce mieć jednej pompy tylko chce mieć dodatkowo coś co wytwarza fale.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co da radę tą 8000 l + obiegówka + cyrkulator 1-2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze idzie poukładać kupione skały

Wtedy mogą i 2 nie wystarczyć.

Na 220l to chyba nie widziałeś wp25 bo fale będą większe niż w naturze a to jest ich naturalne środowisko.

Nikt nie mówi o 400l i grubych koralach podałem ci tylko przykład, oczywiście na trudne spsy może brakować ale metr nie zawsze oznacza 70 i więcej szerokości, Autor mówi zdaje się o metrowym akwarium 220l.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z kolegów powyżej napisał, że rodzina pomp RW to "następczynie" WP czy tak ? Na stronie producenta są tylko WP czyżby tak duży producent nie aktualizował swojej oferty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.