Skocz do zawartości
endriu0

doklejony wiszący panel do akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje postawić 240l z panelem, ale nie wiem jak to będzie z kasą więc chciałbym mieć alternatywę w postaci mniejszego szkiełka. Akurat mam w domu szafeczkę o blacie 40x40cm, więc pomyślałem że mógłbym na niej postawić kostkę 40x40x40 lub 5cm wyższą. Chciałem dać do tego kaskadę, ale panel byłby chyba lepszym rozwiązaniem. Szkoda mi zabierać na 10cm z głębokości akwa, która i tak już nie jest największa. Więc do meritum: czy jest możliwość żeby dokleić 10cm panelu do tylnej szyby?? Panel, byłby wtedy wiszący. Czy jednak to będzie zbyt duży ciężar na tylnej szybie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zależy jakie szkło grube - zrób panel na 7,5cm akurat wejdzie RESUN SK-300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie by nie było to szkło, możesz dokleić panel nawet o szerokości 20cm ,długość natomiast przez całe akwarium . Wysokość jak Ci pasuje.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie by nie było to szkło, możesz dokleić panel nawet o szerokości 20cm ,długość natomiast przez całe akwarium . Wysokość jak Ci pasuje.

zauważ że będzie wisiał poza szafką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dokleił 10cm panel to byłoby 16 litrów + waga szkła + graty w panelu (pompa, grzałka, siporax itp) to wyjdzie trochę za dużo żeby "tak se wisieć" na tylnej szybie. Ale jak chcesz w ten sposób to zda to egzamin tylko zrób drugi blat do tej szafeczki co masz szerszy o te 10 czy 15 cm. i spokojnie postawisz sobie kostkę z panelem. Najtaniej i najszybciej i najpewniej. Nie ma co udziwniać jak i tak będziesz zmieniał na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pod resuna chciałem. Wiec ten panel nie musi być jakiś duży. Mam szafkę i chciałem na niej postawić coś małego. A przerobić jej się jakoś chyba nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam resuna właśnie w panelu 7,5 cm - wchodzi razem z zawieszką i jest jeszcze ciut luzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważ że będzie wisiał poza szafką

Nie ma to żadnengo znaczenia .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A na jakiej głębokości on jest? I jaka pompa Ci obsługuje panel?

w panelu jest ATMAN AT-304 - 800l/h

a odpieniek wisi tak żeby dobrze pienił :) 2-ga komora panelu jest obniżona jakieś 3cm żeby był stały poziom wody dla niego

@Przemek - nie wiem ja Ty ale nie czuł bym się bezpiecznie mając doklejony do 40cm zbiornika 20cm panel .... który wisi poza szafką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia nie mają tu znaczenia . Doklejony panel do akwarium jest bezpieczny . Nie ma żadnych przesłanek aby panel musiał byc podparty . A już mowy kompletnie nie ma o tym że szczeliwo nie wytrzyma i panel się urwie .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu jest ATMAN AT-304 - 800l/h

a odpieniek wisi tak żeby dobrze pienił :) 2-ga komora panelu jest obniżona jakieś 3cm żeby był stały poziom wody dla niego

@Przemek - nie wiem ja Ty ale nie czuł bym się bezpiecznie mając doklejony do 40cm zbiornika 20cm panel .... który wisi poza szafką

Witam

Najpewniejszm rozwiązaniem jest położenie płyty o wymiarach 40x50 cm i o gr ok. 10-15 mm na szafkę ,

a na niej dopiero postawić akwarium i panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odczucia może i nie - ale waga 30kilka kilo już chyba tak

szkło swoje waży + woda, media, grzałka, pompa, odpieniacz ...

ja bym nie ryzykował

... bez dodatkowej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczucia może i nie - ale waga 30kilka kilo już chyba tak

szkło swoje waży + woda, media, grzałka, pompa, odpieniacz ...

ja bym nie ryzykował

... bez dodatkowej płyty

Jeden cm2 spoiny wytrzymuję siłę 30 kg .Więc można być spokojnym .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz rozklejalem akwaria i juz nawet jak szyba trzmala sie tylko na jednej krawedzi to ciezko bylo ja nawet odchylic zeby podejsc nozykiem a co dopiero zerwac...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. To panel o szerokości 8 cm, na cala długość, tylko została głębokość może 20 cm? 3 komory. Pierwsza mała tylko na siporax i wate, druga na resuna i grzałkę, oraz pompa w ostatniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.