Skocz do zawartości
adzios

słony klocek :) 700L + 300L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Adam i mam akwaria od 3 lat ;) ...

To wystartowało miesiąc temu na samej suchej skale i soli bez mieszania wody od kogoś, na pokładzie już parę rybek i korali (docelowo będzie 95% SPS)

góra ma 700L widoczna krawędź cięta pod kątem 45 stopni (E-rybitwa)

sump ma 300L

zbiornik z podmianką 100L

sól: Fauna

lampa: Ati 8x80W podnoszona z pilota

odpieniek BK 200

reaktor Skiba

Pompy: 2x tunze 6105

wavebox: tunze 6095 (6105 są za głośne na to dla mnie)

Pompa obiegu: Jebało DC-6000

Grzałka 300W

chłodziarka TECO TC15 na balkonie (rury w podłodze)

zabezpieczenia:

- wlot powietrza z zewnątrz mieszkania

- ostateczna rewizja (zrzut wody do kanalizacji w momencie kiedy woda podchodzi pod krawędź sumpa)

- czujnik wysokości wody w sumpie

- czujnik wysokości płynu z kubku odpieniacza

- Auto dolewka z elektrozaworu

- samoczynny zrzut płynu z odpieniacza do kanalizacji 2 razy na dobę

- WaveBox jest podpięty do baterii żelowej 12v 92Ah

- wyrzut powietrza z nad akwa i sampa na zewnątrz mieszkania

parę drobiazgów pewnie pominąłem.

aha - przednia klapa nad szybą oczywiście się otwiera do góry aby była możliwość przeserwisowania akwa

Wielkie Podziękowania dla Roberta K. Pawła Szembera i Grażdana za podniesienie z kolan po upadku poprzedniego zbiornika (historia: Klik) i za pomoc w zbudowaniu tego.

Dokładniejsze fotki niebawem (sorry za jakość, wiecie.. ten przecudowny szczyt techniki: iphone pomagał mi w zrobieniu przecudownych zdjęć z "idealnym": balansem bieli..)

post-14363-0-66304600-1437506776_thumb.jpg

post-14363-0-23946700-1437506790_thumb.jpg

post-14363-0-85272900-1437506807_thumb.jpg

post-14363-0-13235200-1437506829_thumb.jpg

post-14363-0-10185000-1437506844_thumb.jpg

post-14363-0-94071100-1437506855_thumb.jpg

post-14363-0-34087400-1437506880_thumb.jpg

post-14363-0-39208500-1437506891_thumb.jpg

post-14363-0-64600800-1437690864_thumb.jpg

post-14363-0-20751400-1437690873_thumb.jpg

post-14363-0-48222400-1437690879_thumb.jpg

post-14363-0-16244600-1437691014_thumb.jpg

post-14363-0-22096500-1437691022_thumb.jpg

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od razu widać kto w tym maczał palce:)

Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś powodzenia i zawsze możesz liczyć na moje wsparcie a co do maczania palców to ja tam się niczego nie dotykałem:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert każdy kto Cię zna wie, że jak widzisz baniak to od razu z ręcoma ;]

Panie Adamie ułożenie skały baja! Teraz tylko czekać aż zapełni się akrami :)

Edytowane przez BeRsErK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Macku w sklepie rak wam do akwariów nie wkładam:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt.

Masz mocny zespół wsparcia :)

Powodzenia.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś - nie wpuszczaj Roberta do domu :) - on jak raz dziennie nie pogrzebie u kogoś w akwarium to się źle czuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam , nie wszystkim grzebie. Deba i Krzysiek mi nie pozwalają na grzebanie no chyba że w sumpie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest jak widać dobry pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech tak będzie


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały zbiornik. Zazdroszczę i pilnie obserwuję :thumbup: .


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, do pierwszego posta dosypałem parę fotek z fazy początkowej budowy.

Debora, Robert dużo gada, mało macza ;) chyba że masz inne zdanie na ten temat ;)

Panie Maćku, dziękuję :) do dzisiaj ręce bolą od wiercenia otworów pod rurki ;)

Stani: Dzięki za ciepłe słowa, na pewno nie jedno widziałeś akwa sądząc po ilości „gratów” jakie często oferowałeś na targowisq - tym bardziej cieszę się z Twojego zdania.

Fox, na Roberta mam sposób: jak ma wybór maczać łapki albo wypić kawkę to wybiera zawsze kawkę… jedyny dreszczyk emocji to jest jak pada pytanie: „ A mleko masz?” i zamiast na lodówkę patrzę na zbiornik jak nie mam mleka ;) ale nauczony błędami przeszłości, mleko zawsze w lodówce jest ;)

Smash: Dziękuję! Poświęciłem temu rok czasu z czego średnio co drugi dzień coś trzeba było zrobić w tym temacie, a to coś dokupić, a to coś zmodyfikować, a to przeprojektować… generalnie masakra, ale było warto. Dzielę się wrażeniami aby każde Akwa tego typu w przyszłości nie było tak mozolną pracą… Jeśli komukolwiek bym był w stanie pomóc, służę pomocą! Najlepsze jest to że najbardziej funkcjonalne gadżety nie wyszły w fazie planowania a na wariata albo dzięki przypadkowi :) ale generalnie jestem zadowolony na maxa!

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś od dziś pije czarną , a co do baniaka, chyba najwieksza zmiana to reaktor zamiast płynów lania.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaś od dziś pije czarną , a co do baniaka, chyba najwieksza zmiana to reaktor zamiast płynów lania.

Robert, widzę, że stałeś się ambasadorem reaktorów :)


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja panie Marcinie mam niezmienne zdanie na temat tych urządzeń choć dobre wyniki dają oba rozwiązania.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek panie Robercie reaktor wydaje się bardziej naturalną metodą suplementacji, a przecież w naszym sztucznym świecie staramy się jak najbardziej odwzorować naturę. Dlatego ostatnio przekonałem się (przekonałeś mnie), że należy się przesiąść z ballinga na reaktor.

Adzios, przepraszam za offtop.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie tyle powinniśmy odwzorowywać naturę (a często słyszę właśnie takie stwierdzenia) bo tego zasadniczo się nie da zrobić a raczej stworzyć organizmom takie warunki do życia by ich wygląd i kondycja odpowiadały naszym oczekiwaniom. W praktyce często staramy się bardziej podkręcić np kolorystykę korali w stosunku do tej, która występuje w oceanie.W naturze większość organizmów ma swoich naturalnych wrogów/szkodników, których to przecież staramy się nie umieszczać w swoich akwariach itp.

To takie tylko filozofowanie przy porannej kawie :) a nie w celu wywołania jakiejś świętej wojny. :)

Odnośnie reaktorów:

Reaktor wg mnie jest mniej upierdliwym rozwiązaniem i w większym zbiorniku na dłuższą metę tańszym w utrzymaniu.

" Robert dużo gada, mało macza"- cytat dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najgorsze ze gada i doradza a sam nie ma nic do pokazania :D


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje super projekt. Podoba mi się bardzo to "zatopienie" w ścianie narożnej. Cytat dnia (jak nie miesiaca) tez się zgadzam ;) Co do reaktorów to tez się zgadzam ze to jedno z dwóch najlepszych rozwiązań ;) Miałem i to i to. W obu przypadkach byłem zadowolony ale Balling jest dla mnie wygodniejszy... W firmie z kolei używamy reaktora i naszego "ballinga" jako wsparcie. Efekty tez są :) Trzymam kciuki za piękne spsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie wkomponowane akwa! Będzie na prawde mega zbiornik! Dodane do obserwowanych. :) Troche piszesz o sprzecie, to moze pokazesz jeszcze pare fotek maszynowni? ;)


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko przemyślane, jedno co mi się nie podoba to to, że akw nie jest odsłonięte z 2 stron - marnowanie miejsca. Możliwość oglądania baniaka z obu stron to super rzecz.

Jednak każdy ma inny gust. Ogólnie za***iście pomyślane i realizacja na poziomie!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop909, jak nie jest odsłonięte? wszystkie 3 strony są widoczne w pełni, niczym nie osłonięte.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop909, jak nie jest odsłonięte? wszystkie 3 strony są widoczne w pełni, niczym nie osłonięte.

Adam - tak, masz rację ale mnie troszkę nie zrozumiałeś..

Jeżeli chcemy obejrzeć skałę i koraliki z 2 strony musimy wejść de facto do drugiego pomieszczenia...

Ale Adaś jak pisałem, pomysł ok, reszta ok...

U mnie teraz waży się chata duuża i ew. nowy baniak więc już myślę jak i co ma być. Dużo zależy od konstrukcji budynku a bardziej rozmieszczenia ścian i pomieszczeń. Na razie zostawiam stary baniak ale jak wyjdzie chcę ok 1000 odpalić ino pomysł taki żeby przy ścianie stał i z 3 stron wgląd był, coś ala pokazowy baniak w koralach....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz łapię co miałeś na myśli.. zgubiło mnie Twoje stwierdzenie że to "szkoda miejsca" - z tym się nie zgodzę, bo po to wsadziłem go w ścianę aby zaoszczędzić trochę miejsca w domu ale nie kosztem akwa, wydaje mi się że to się udało. wolno stojące akwa zjada o wiele więcej miejsca i wtedy jest... "szkoda miejsca" - moim zdaniem


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.