Skocz do zawartości
Kijun

padające jeżowce

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś pomysły dlaczego mogą padać globulusy. W ostatnim miesiącu wpuściłem 3. Pierwszy padł po dniu, drugi to chyba do dna nie doleciał i już padł a trzeci po 2 dniach. Dodam, że aklimatyzowałem je z godzinę powoli dolewając wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miały kontakt z powietrzem.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jezowce nie lubia kontaktu z powietrzem tak samo jak rozgwiazda

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może przekładałeś wyjmując je z wody ?

godzinna aklimatyzacja to trochę expresowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia mowisz z sarkazmem ? Chyba max to godzina aklimatyzacji

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globulusy od jakiegoś czasu są jakieś takie delikatniejsze, niestety ani Ty ani sklep nie ma pojęcia jak się z nimi obchodzono zanim trafiły na nasz rynek...

Osobiście Ci polecam gratille - rosną niewiele większe a w mojej opinii nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mówię poważnie - ja przeważnie aklimatyzuję zwierzaki ze 2-3h (kroplówką z apteki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy myślicie, że sklepy jak maja dostawę to, to co przyjdzie w boxach to aklimatyzują? - mają do rozładowania ileś tam boxów a tam kilkadziesiąt jak nie set worków z życiem i wierzycie że aklimatyzują? - bez żartów - do zbiorników prosto - jedyne co robią z tego co wiem to wpuszczają na wygaszonych światłach aby to rana się oswoiły z nowymi warunkami.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroczek mało wiesz i strasznie krzywdzisz te sklepy, które całą noc siedzą i aklimatyzują tak ryby jak i bezkręgi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać człowiek całe życie się uczy i poznaje :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie rowniez nie chce wierzyc ze z dostawy siup do akwa wiesz jakie straty by byly. zgodze sie z tym ze niektore ryby korale bezkregowce potrzebuja mniej czasu na aklimatyzacje 2 zas pewnie dluzsza chodz nie znam sie na tym :) moze jakis sklep sie wypowie jak to powinno wygladac i ile czasu. Pewnie ktos napisze droga kropelkowa.. tak dlugo jak sie wymiesza woda napelni swieza i siup.. czy sie myle ?:)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Z mojego doświadczenia to ryby ( oczywiście są bardziej delikatne na które trzeba uważać ) po wyrównaniu temperatury można siup do akwa chociaż tego nie polecam. Krewetki minimum godzinę, potrafią by straty. Jak wydłużyłem do 2 h zero strat. Korale 0,5 h i do akwa.

Oczywiście każdy powinien wypracować swoją odpowiednią i skuteczną metodę. Mój Globulus miał kontakt z powietrzem dwa razy, raz w sklepie a raz u mnie i śmiga już rok czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście z powietrzem żaden kontaktu nie miał, więc to odpada. Jeśli chodzi o metale ciężkie to w zasadzie nie jestem w stanie tego stwierdzić ale krewetki i wężowidła mają się dobrze więc raczej jest ok. Jedynie co to może ta temperatura, choć wcześniejsze dawałem jak nie było takich upałów, albo tak mi się tylko wydaje :p Jeśli chodzi o T. Gratilla to kiedyś miałem i śmigał bez problemu, jednak urósł dość spory i przestawiał wszystko co przyklejone nie było, dlatego chciałem spróbować z globulusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zwierzaki ,które kupowałem aklimatyzowałem max 30 min . 15 min wyrównanie temeperaury i potem co 5 min dolewanie wody z akwarium . Nic niie padło wszystko żyje i ma się dobrze.... Aklimatyzacje przez 2 - 3 godziny uważam za przesadną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak sklep w UK to robił. Miękasy z worka do akwa przy aktynice, ryby w ciemności z wlewaniem wody do zbiornika pośredniego / kwarantanny a delikatniejsze typu krewetki i drogie korale faktycznie worki spinaczem do krawędzi i co jakiś czas dolewka. Decyduje pieniądz jak zazwyczaj. Brak niepotrzebnego pieszczenie i tylko minimalne środki ostrżności.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.