Skocz do zawartości
Paweltattoo

NP Reducing BioPellets XL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Kupiłem ostatnio biopelletki NP Reducing XL 500 ml.

Zastanawiam się nad tym czy mogę po prostu dosypać je do reaktora w którym kręci się końcówka biopelletek małych żółtych. Plan mój jest taki żeby zmienić wkład reaktora tak aby zamiast półokrągłego spodu - do obracania pelletek wsadzić zamienną końcówkę płaską - sitko czerwone z dużą ilością otworów. Dzięki temu będzie z reaktora zwykły filtr przepływowy. Teraz moje pytanie: Czy mogę dosypać te duże pelletki do tych małych, czy lepiej wywalić końcówkę tych małych pellet i na nowo zasypać pelletkami XL ? Chodzi mi o to żeby szybciej bakterie się rozeszły. Co myślicie ludziska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyp, przecież tak się robi :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba chodzi o to że te co już mam to są małe pelletki i działają jak się kręcą, dlatego mam w reaktorze spód półokrągły, a te co kupiłem to są XL - one mają się nie kręcić tylko ma być duży przepływ przez nie. Jeszcze spód muszę zmienić w reaktorze na te płaskie czerwone sitko. Wtedy mam zwykły filtr przepływowy. Nie wiem czy mogę dosypać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dosypał :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba ja też myślałem o dosypaniu ale muszę podstawę zmienić na płaską, wtedy lepiej będzie przepływać woda przez te pelletki XL, a małe pelletki mogą pozatykać otwory w sitku

Edytowane przez Paweltattoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz zmienić, te małe i tak powinny się kręcić między dużymi


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 4 pytanka przed uruchomieniem filtra z Biopelletkami w moim 4 miesięcznym akwarium przy No3 50 a PO4 0,03

1.Jaką ilość na początek włożyć do filtra NP Reducing BioPelletek na moje 600 litrów w obiegu?

2.Ile czasu płukać pelletki przed włożeniem w wodzie RO/DI? Starczy wymoczyć przez noc? W zimnej czy gorącej RO/DI?

3.Czy przestać lać bakterie Aquaforestu po włożeniu Biopellets? Teraz leje codziennie po 6 kropli ProBioS

i 6 kropli ProF pożywki.

4. Czy zmienić sól na podmianki na ubogą? Teraz używam Kent Marine Sea Salt.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako iż producent zalecałby dla twojej ilości 600-1200 ml więc proponuję:

1. Wartość docelowa po środku :) 900 więc zacznij od 300 i co tydzień dosypuj 150

2. doba wystarczy w wodzie w pokoju - muszą nasiąknąć i tyle

3. finalnie bym odstawił ale chyba nie od razu - żadne gwałtowne ruchy nie są wskazane ale może ktoś z AF podpowie czy odstawić od razu

4. po co? - używasz jej i jest zadowolony to nie zmieniaj

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.