Skocz do zawartości
kosiarek84

Ecotech radion xr30w pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule. Używał może ktoś tej lampki? Jakie spostrzeżenia ? Fajnie jak poparte byłby zdjęciami zbiornika ;) szukam oświetlenia do planowanego nowego baniaka i wpadło mi to ustrojstwo w oko.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką lampę przez rok. Świeci rewelacja, efekty fluo mega, przy zabudowanym zbiorniku nic się nie grzeje tylko.... nic nie rośnie. Po roku poddałem się po kolejnych koralach w koszu i kupiłem t5.

Jak będziesz miał roactisy, monti, quadri i grzybki to będzie ok. Reszta bardziej wymagających zanika. Nawet zoa, które najładniej wyglądają pod tą lampą.

Przemyśl bo szkoda kasy przede wszytskim na korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko czemu tak ta lampę zachwalaja. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Zwłaszcza dużo sklepów trzyma pod nimi korale. Na przykład vivid aquariums.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potwierdze tego zdjeciami ale kosiarek ma racje, mnostwo sklepow w USA trzyma korale pod tymi lampami (albo pod chinszczyzna, duzo mniej pod Kessilami, ciekawe czemu). Znam ludzi ktorych zbiorniki sa pod tymi lampami, korale wygladaja pieknie, od zoasow przez lps po sps. Tempa przyrostow nie znam wiec sie nie wypowiem, w to ze nie rosna pod tymi lampami korale to nie wierze.

"Mowi sie", ze to najlepsza lampa led przynajmniej w Stanach, takie hasla trzeba brac z przymrozeniem oka, ale cos w tym jest...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie nad swoim baniakiem, szczerze mówiąc chyba aktualnie ciężko było by znaleźć lepszą lampę LED. U siebie mam LPS (catalaphylie, trachophyllie, euphyllie, scolymie oraz kilka innych) jak i SPS (kilka acropor, montipor, seriatopor, pocilopor) i mają się świetnie, owszem tempo wzrostu nie jest takie jak przy np HQI ale nie można powiedzieć że korale nie rosną... a na pewno nie że zanikają. Jest nawet kilka europejskich sklepów które oparte są na tym oświetleniu. Lampy dość drogie przez co mało popularne a szkoda, bo korale wyglądają po prostu super.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie nad swoim baniakiem, szczerze mówiąc chyba aktualnie ciężko było by znaleźć lepszą lampę LED. U siebie mam LPS (catalaphylie, trachophyllie, euphyllie, scolymie oraz kilka innych) jak i SPS (kilka acropor, montipor, seriatopor, pocilopor) i mają się świetnie, owszem tempo wzrostu nie jest takie jak przy np HQI ale nie można powiedzieć że korale nie rosną... a na pewno nie że zanikają. Jest nawet kilka europejskich sklepów które oparte są na tym oświetleniu. Lampy dość drogie przez co mało popularne a szkoda, bo korale wyglądają po prostu super.

Może jakaś fotka baniaczka. ?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale XR30w - jest super, ale wolałbym, żeby obsługa odbywała się bezprzewodowo.

Swoją drogą czy pod tą lampą rosną SPS? bo waham się teraz czy kupować SPSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze moge zostac uznany za nie do konca obiektywnego, ale...

Ecotech Marine jest naszym partnerem technologicznym i biznesowym, wiec mam do czynienia z ta lampa od stadium prototypu. Nasz ziornik pokazowy stoi od poczatku na tych lampach, wiekszosc naszych prywatnych zbiornikow rowniez, dwa z nich mozna sobie obejrzec tutaj: http://ilovereefing....-tanks/?lang=en

Nie napisze, ze to najlepsza lampa na rynku, bo przeciez nie probowalem wszystkich, ale z pewnoscia nalezy do tych najlepszych. Obsluga bezprzewodowa jak najbardziej jest mozliwa, pod warunkiem wydania pewnej sumy pieniedzy na urzadzenie ReefLink, ktore jest pomostem miedzy urzadzeniami Ecotecha a internetem. Co do SPS-ow, to rosna pod ta lampa bardzo dobrze, moze nie tak szybko jak pod mocnymi T5, ale roznica nie jest jakas bardzo znaczaca, farmy SPS-ow bym na tej lampie moze nie postawil, ale zbiornk domowy jak najbardziej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze moge zostac uznany za nie do konca obiektywnego, ale...

Ecotech Marine jest naszym partnerem technologicznym i biznesowym, wiec mam do czynienia z ta lampa od stadium prototypu. Nasz ziornik pokazowy stoi od poczatku na tych lampach, wiekszosc naszych prywatnych zbiornikow rowniez, dwa z nich mozna sobie obejrzec tutaj: http://ilovereefing....-tanks/?lang=en

Nie napisze, ze to najlepsza lampa na rynku, bo przeciez nie probowalem wszystkich, ale z pewnoscia nalezy do tych najlepszych. Obsluga bezprzewodowa jak najbardziej jest mozliwa, pod warunkiem wydania pewnej sumy pieniedzy na urzadzenie ReefLink, ktore jest pomostem miedzy urzadzeniami Ecotecha a internetem. Co do SPS-ow, to rosna pod ta lampa bardzo dobrze, moze nie tak szybko jak pod mocnymi T5, ale roznica nie jest jakas bardzo znaczaca, farmy SPS-ow bym na tej lampie moze nie postawil, ale zbiornk domowy jak najbardziej.

Dzięki za posta AquaManiac.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dobra lampa, ale Radion daje jednak optycznie ladniejsze swiatlo....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.