Skocz do zawartości
Sider

Heniochus acuminatus Motylek czarnopregi zniknal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad dwoch tygodni mam lub mialem w akwarium motylka czarnopregiego.Dzis juz go nie widze od rana w zbiorniku.Czy ktos ma doswiadczenie z ta ryba...znika czasem moze na pare dni? W sumie to byl to najwiekszy osobnik w baniaku wiec raczej nikt na niego nie zapolowal.Mam dwie krewetki kraba malego i reszta ryb takze spokojna blazny, hepatus, babka,wargacz i chromisy.Wyskoczyc nie wyskoczyl bo na akwa jest siatka. Jakies pomysly I sensowne wytlumaczenia?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz za akwarium czy nie wyskoczył czasami gdzieś


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob miala go wykonczyc? Wskoczyc na plecy I na zywca zjesc?

Obejzalem wszystko za,pod,obok I nic.Moze schowal sie w skalach... mialem juz kilka takich akcji ze.Ryb nie ma a po 3 dniach sa. Zeby byl lichy to rozumiem ale to byla normalnie plywajaca ryba.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze ryba "normalnie" plywala, nie oznacza jeszcze, ze byla calkiem zdrowa... Heniochus to ryba wrazliwa, trudna w hodowli, u Ciebie byla permamentnie zestresowana, gdyz po pierwsze miala malo miejsca, a po drugie ona nie powinna byc trzymama w pojedynke... Chcialbym sie mylic i wierzyc, ze ryba schowala sie tylko na jakis czas w skaly, ale obawiam sie, ze zeszla a ekipa "sprzatajaca" zalatwila sprawe...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chcialem dokupic druga na dniach...ale teraz sie zastanawiam czy wrazie co brac parke czy cos innego zakupic. Jest mozliwosc zjedzenia tej ryby przez quadri? Pytam bo jesli stalo sie najgorsze to gdzie resztki?

Edytowane przez Sider (wyświetl historię edycji)

Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkielet pewnie gdzies miedzy skala lezy... bardzo wielu dziwilo sie na tym forum, ze ryby im "znikaja" z akwarium. W rzeczywistosci masz w skale tyle krabow, wezowidel, wieloszczetow itd... ze one naprawde sa w stanie w jedna noc przerobic nawet tak duza rybe, jak Heniochus. Brzmi to niewiarygodnie, ale taka jest prawda.

Co do samej ryby: niestety, ale jesli poszukasz w sieci to znajdziesz wiecej takich postow jak twoj: mam Heniochusa od kilku tygodni, wygladal na zupelnie zdrowego i nagle zniknal, pomocy! Co sie stalo? To jest naprawde bardzo wrazliwa ryba, twoj zbiornik jest dla niej naprawde za maly, no jednym slowem: odpusc sobie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chcialem dokupic druga na dniach...ale teraz sie zastanawiam czy wrazie co brac parke czy cos innego zakupic. Jest mozliwosc zjedzenia tej ryby przez quadri? Pytam bo jesli stalo sie najgorsze to gdzie resztki?

Witam

Quadri na pewno nie , ale wieloszczety na pewno tak .Chyba była chora i w nocy ją dorwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poszukał dokładne poza akwarium

miałem w zeszłym roku jednego heńka raptem zniknął ,tak sobie pomyślałem że padł i za skałą już go opracowują hehe

mijały dni,już zapomniałem że kiedykolwiek był ,nagle patrze że jeden wentylator w lampie nad akwarium się nie kręci

myśle sobie że się spalił i trzeba wymienić,zaglądam :shock: i nie wierze ,heniek leży między łopatkami wiatraka i go zablokował

oczywiście nie było co ratować bo heniek już suchy jak chips

ale miał farta podskoczył i trafił centralnie w wiatrak lampy

także wszystko jest możliwe

teraz mam 3 heńki ale wentylatory zabezpieczone hehe

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Heńka od dwóch tygodni , jest to przepiękna ryba lecz bardzo płochliwa, więc jak kolega pisze poszukać za akwarium bo mogła wyskoczyć, ja się o takiej możliwości przekonałem kiedy podszedłem do akwarium z miarką aby spróbować określić jej gabaryty, było nagłe przyspieszenie i głos uderzenia w płytę z pleksi zakrywająca akwarium,


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diphreteus nie skubie nic prucz alg nori do sushi z marketu ,mrożonek i krewetek z biedronki :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skubane skubią, ale są bardzo piękne i co tu zrobić...

2015 07 28 16.31.30

2015 07 28 21.48.17

2015 07 31 22.39.05


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejśc na ładne rybki :)

zobacz ile jest akwarii z ładnymi rybami? na palcach moze jednej reki znajdziesz

a z wiecznie tymi samymi bolcami ,szczepkami spsami ? do zażygania.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.