Skocz do zawartości
Key

Aquael Nano Reef 30l Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Forum czytam od dość dawna, przyszedł czas na założenie profilu.

Przedstawiam moją kostkę.

Aquael Nano Reeef:

Kaskada FZN-3,

LED 2x6W,

Koralia 900,

Termometr,

Piasek Argonit 2 kg (miał być biały, ja tam bieli w nim nie widzę) :-)

Areometr Aqua Medic,

Tropic Marin Pro Reef,

Prodibio biodigest,

Skała Real Reef Rock 3 kg.

Zalane 2 dni temu wodą ze sklepu i dolewką 5l (było za mało). Po 3 godzinnych kombinacjach z układaniem skały, związanych z tym faktem "ciepłych słów" (rany, dawno się tak nie naklnałęm) doszedłem do efektu jak na obrazku. Zero mleka, itp. Miałem przygodę z głośną kaskadą, po nieprzespanej nocy związanej z jej pracą, podjechaniu do Aquael, nałożony w 2 minuty jakiś oring przez sympatycznego Pana z serwisu. Huczy nadal, ale chyba ciszej ;-)

Cel: zdążyć z pierwszą obsadą do 15-go sierpnia, przed powrotem z wakacji i urodzinami synka, któremu codziennie muszę włączać filmy o rybkach. Miał być wymarzony rekin, ale z pewnych oczywistych względów docelowo "tymczasowo" będzie Nemo, którego również uwielbia i koniecznie krab. Ma być niespodzianka :-)

Pomożecie Towarzysze? ;-)

Pozdrawiam,

Key

akwa

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może kup długą pęsetę? bo za te niecałe 20 dni akurat będzie masa glonów na skale ...

LED 2x6W - obie białe ? czy jedna ACTINIC 20000K - to świeć tylko tą na razie .

skałka fajnie poklejona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ta skała tak bardzo się nie zieleni. Nie, kupiłem LED jedną czerwoną, drugą zieloną, przecież tak standardowo daje Aquael do zestawu :smiling:

Serio, świecić tylko białą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Dziękuję, bo świecę białą. Zalecili mi 12/8. Już zmieniam.

P.S. Jeżeli mogę zapytać, muszę wyjechać jutro na weekend. Zostawić w tym czasie włączoną niebieską lampkę?

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Silvia, kupię. Jednak nie zdążę przed wyjazdem, może zostać bez światełka na 3-4 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może bez światła - przecież nie masz tam korali - tylko zostaw włączoną kaskadę i obiegówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, tak zrobię, Na razie mam firmowe gąbki w kaskadzie. Czy powinienem je wymienić na coś innego po powrocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie po 3 razy, ale nic, poczytam znowu. Dzięki.

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie mam kaskady ale użytkownicy polecają 1 komora siporax , druga jakieś adsorbenty - węgiel / purigen itp - albo odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie wróciłem. Wszystko w porządku, jedynie temperatura trochę podskoczyła (30), ale to z mojej winy, zostawiłem zasłoniętą pokrywę, żeby nadto wody nie ubyło. A propos, może ktoś używa chłodzenia od Aquael - Nano Cool do swojej kostki i mógłby się podzielić opinią. Co o nim sądzicie?

http://www.aquael.pl...ia/116-nanocool

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam kilka pytań technicznych do posiadaczy tej kostki, pomijając powyższe dotyczące chłodzenia, te dotyczą kaskady:

1. Czy kaskada ma chodzić na max, przynajmniej w początkowym okresie?

2. Czy u Was jest bezszelestna jak gdzieniegdzie piszą, czy jednak ją trochę słychać? O ile "Koralia 900" rzeczywiście jest cichutka, tu bym troszkę polemizował.

3. Czy w akwarium umieszczacie podwójną rurkę wychodzącą z kaskady, czy jedną? U mnie podwójna dość mocno rozsypuje piasek.

P.S. 2: Czy powinienem dodać jeszcze jakieś bakterie, itp? Na razie wlałem tylko 1 fiolkę na starcie, tak mi zalecono.

Nowych zdjęć na razie nie umieszczam, w zasadzie nic się nie zmieniło wizualnie od startu. Martwi mnie jednak temperatura 30 stopni, zależy mi na opinii dotyczącej w/w chłodzenia.

Z góry dziękuję za pomoc,

K.

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam dwa pytania techniczne do posiadaczy tej kostki, pomijając powyższe dotyczące chłodzenia, te dotyczą kaskady:

1. Czy kaskada ma chodzić na max, przynajmniej w początkowym okresie?

U mnie chodziła od początku na maksa. Co prawda nie mam dodatkowej cyrkulacji więc kaskada u mnie za nią robi.

2. Czy u Was jest bezszelestna jak gdzieniegdzie piszą, czy jednak ją trochę słychać? O ile "Koralia 900" rzeczywiście jest cichutka, tu bym troszkę polemizował.

Czasem jak źle pokrywkę położę to terkocze, ogólnie mam ją w pokoju, w którym śpię i kompletnie mi nie przeszkadza. Moim zdaniem jest cicha.

3. Czy w akwarium umieszczacie podwójną rurkę wychodzącą z kaskady, czy jedną? U mnie podwójna dość mocno rozsypuje piasek.

Mam jedną i jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc,

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoje akwarium Raf, podoba mi się Twoje zaangażowanie. Dziękuję że się odezwałeś. Zerknij jeszcze proszę na to chłodzenie (edytowałem post) i nie wiem co z bakteriami.

Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoje akwarium Raf, podoba mi się Twoje zaangażowanie. Dziękuję że się odezwałeś. Zerknij jeszcze proszę na to chłodzenie (edytowałem post) i nie wiem co z bakteriami.

Jeszcze raz dziękuję.

Chłodzenie chyba będzie ok, ja mam u siebie wentylator z kompa 120 mm i zbija tak temp, że muszę wieczorem skręcać jego obroty bo grzałka się włącza:) Ogólnie mam teraz 25-27 stopni (w dzień podchodzi do 27 w nocy spada do 25). Teraz w te upały nie zdejmuję przykrywki bo jak jestem w pracy i nikogo nie ma w domu to mam obawy, że któraś z ryb chciałaby sobie poskakać :) Bakterie lej co tydzień na początku dojrzewania (nie stosowałem tych co Ty więc się nie wypowiem ile, ale pewnie jakaś instrukcja była dołączona), po okresie dojrzewania jak zaczniesz robić podmiany to wówczas przy każdej podmianie odpowiednio do litraża. Ja leję cały czas special blend 2,5 ml przy podmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał, czyli zakupić dodatkowe bakteryjki? Sprzedawca zapewniał (szanowany sklep jak widzę), że ta jedna fiolka absolutnie wystarczy, choć w np. w erybce był duży zestaw bakterii na start wart 30-40, a tu dostałem jedynie fiolkę za 5 zł. Wezmę chyba to chłodzenie Aquaela, przynajmniej estetycznie się nada, choć wydaje mi się mały. Chyba będę pionierem tego chłodzenia, to opiszę. Co dziwne, nie mam oznak dojrzewania, może zasługa tej skały, marzy mi się coś ujrzeć, ale jak widzę, chyba nie mam szans.

P.S Rafał, jak świecisz swoją kostkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje bakterie teraz żeby bardziej zbić NO3 bo brak odpieniacza jednak trochę daje się we znaki. Obsadę mam sporą jak na ten litraz i nie glodze zwierząt stąd problem z azotanami. Miękkie i lpsy na szczęście nie narzekają, twarde jakoś też dają radę. Świecę 10-11 niebieskie, 11-21 białe i niebieskie i 21-22 niebieskie. Zaczynałem bodajże od 4 godzin białymi i 6 niebieskimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zamówię to chłodzenie. Co ciekawe, nie zauważyłem różnicy temperatury po zdjęciu pokrywy, jedynie woda szybciej paruje. Na razie nie używam białego, przy tych temperaturach jest jasno i bez niego. Może odezwie się ktoś jakąś fajną szczepką z Wawy za tydzień, będę bardzo wdzięczny... dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :smiling:

Wiatrak doszedł, jednak moim zdaniem jest mało skuteczny i nie polecam. Niestety otrzymałem używkę od sprzedawcy jako nowy, odsyłam.

Przy okazji, zbadałem wodę, jest cool i mogę powolutku zasiedlać. Wspaniale :thumbsup:

P.S. Podtrzymuję prośbę o szczepki, dziękuję.

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz, to szczepka xeni i jakieś ślimaki by się u mnie znalazły, do odbioru na tarchominie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to jesteśmy sąsiadami. Może źle się wyraziłem, niekoniecznie przyjmę za darmo!

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia kostki, przeklejam post, który przed chwilą przyszedł mi do głowy i umieściłem w topicu Rafała. Może komuś się przyda:

Patrzcie Panowie:

http://allegro.pl/pc...5485874334.html

Lub wersja "full wypas":

http://allegro.pl/wi...5577460740.html

Do tego ładowarka po e-papierosie, czy innym smartfonie, ewentualnie z kabelkiem przedłużającym USB i heja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zainstalowałem wersję "full wypas", choć jeszcze bardziej wypasioną, zaszalałem za 14,90, ładowarka od telefonu. Wieje z ok 30 cm. Niebo a ziemia w porównaniu do Aquaela, zbija z tej odległości 3-5 st. Widziałem obie, i obie się nadają podobnie, kwestia mocowania i zasilania. Aquael odesłałem, czekam na zwrot kasy, choć sprzedawca używki zarzucił mi, że rezygnuję, bo skończyły się upały, a on przecież wysyła bezpośrednio od producenta. Polecam te niedrogie wiatraczki USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.