Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanwiam się jak głośno pracuje taka chłodziarka wody/chiller podczas chłodzenia. Czy da się takie urzadzenie zostawić na noc i czy ma znaczenie jak niską temperaturę ustawimy np. przy minimalnej dla danego urzadzenia i przy trohę wyższej? Myśle o zakupie takiego urzadzenia w wersji 300w lub 500w do trochę nietypowego zastosowania, ale martwięsięłąśnie ,że będze za głośne.

Przy okazji spytam czy do prawidłowego działania potrzebna jest dodatkowa pompka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i niestety nie za bardzo się dało spać przy działającej chłodziarce. Pracowała ze stałą głośnością niezależnie od ustawionej temperatury. Wymagała osobnej pompki obiegowej. Niestety nie wiem czy inne tak samo będą opisane przez użytkowników.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Teco tr5 i działa to tak że ma tak jakby 3 biegi. Albo jest cicho jak makiem zasiał albo lekko szumi albo wali jak mała suszarka. Wiadomo im więcej ma roboty tym częściej się załącza. Ogólnie to muszę z nią spać w pokoju i już się przyzwyczaiłem ale potrafi wkurzyć,najbardziej denerwujące jest to ciepłe powietrze z niej. Najlepiej to mieć ją w oddzielnym pomieszczeniu.

P.S.

Mam ja dwa lata i daje radę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teco TR20, i tez jestem zadowolony bo trzyma temp w akwarium, ALE! grzeje niesamowicie pomieszczeni, chodzi głośniej niż stara lodówka... najlepiej wywalić było by ją do innego pomieszczenia, niestety ja nie mam gdzie :(


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mikołajem. Trzyma temperaturę czyli sprawdza się a mam najmniejszy model i przy 33 stopniach w pokoju dała radę do 28 schłodzić akwa 500l ale nagrzała pomieszczenie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę kupić chłodziarke tk 500, przygotowałem dla nie szafeczke na balkonie. Mam pytanie czy chłodziarka może stać własnie na balkonie, chodzi mi głównie o wilgoć podczas deszczu lub zimą.?

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Teco TR 20 od dwóch lat i pracuje w lecie na balkonie .Potrzebne jest tylko zadaszenie jako ochrona przed deszczem i tylko tyle.

Nie polecam zabudowywać gdyż nastąpi problem z przepływem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukisc na prawdę jest aż tak źle że potrzebujesz używać chłodziarki zimą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimie nie jest źle, ale jak w nocy śpisz i jest cisza, a nagle włączą się wentylatory na te 10 minut to żona podskakuje z wrażenia to odrazu dostaje zjeby. :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie lepiej założyć klimę ? cenowo wyjdzie podobnie ...

i domownicy też skorzystają (zamiast się gotować w tym co wydala chłodziarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem właśnie napisać o tej klimie, Marek mnie ubiegł :) Chłodziarka chłodzi wprawdzie wodę, ale pomieszczenie nagrzewa niemiłosiernie... Klimatyzacja oczywiście jest bardziej kłopotliwa w instalacji, ale jeśli to nie jest problemem, to nie ma się IMHO co zastaniawiać.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem sensu stosowania chłodziarki akwariowej. W tym roku założyłem klimatyzator ścienny, rybą dobrze i żona zadowolona.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że chłodziarka ma byś na balkonie wiec nie będzie ogrzewać pomieszczenia. Klima w domu nie wchodzi w grę bo żona nawer w aucie każe mi wyłaczać

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi.

Tak jak myślałem chiller nie należy do najcichszych użądzeń, jednak z tego co przeczytałem włącza się on tylko raz na jakiś czas dzięki bezładności cieplnej wody. Zastanawia mnie tylko jak działa ustawienie tolerancji temperatury w takiej chłodziarce? Powiedzmy, że temperatura wody podniesie się o 1 stopień, wtedy maszyna od razu zaczyna buczeć, czy to można sobie ręcznie ustawić?

Może ktoś się orientuje jak chiller działa z małą ilością wody, powiedzmy 5l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz sobie kalibracje temperatury i tolerancję.Moja Tc5 jest ustawiona na 26,5 C i tolerancja temperatury na 1. Więc przy 27,5 ledwo co buczy a przy 28 już słychać ją z szafki. Ale bez przesady bo trochę widzę że Cię przestraszyli forumowicze ;] Z tym się na prawdę żyć da. To jest taki dźwięk jak pralka w drugim pokoju,a nie suszarka żony stojącej obok Ciebie ;] Jak to mówi mój chrześniak "nie ma lipy".Jak będziesz czyścił filtr powietrza to trochę zminimalizujesz głośność no i masz opcję "silent mode" :D Ale podejrzewam że to obniża wydajność.Zauważyłem też że jak się pompa podająca wodę zapcha to Teco uruchamia się na ten środkowy bieg. To tyle co można tam zaobserwować. Klima lepsza wiadomo lecz nie każdy ją znosi dobrze,więc chłodziarka dla takich osób jak znalazł. Wydaje mi się że to jest sprzęt używany 3 msc w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.