Skocz do zawartości
gottrek

Głośna Tunze 6020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trzy dni temu kupiłem nową pompę Tunze 6020. Niestety od początku jest ona strasznie głośna. Nawet pomimo zastosowanych przez producenta amortyzatorów gumowych silne wibracje przenoszą się na cały zbiornik. Czuć je wyraźnie jak przyłoży się rękę do szyby. Próbowałem już różnych pozycji montażu pompy. Rozbierałem ją i składałem ponownie. Niestety nic to nie dało. W akwarium oprócz niej pracuje Aquamedic Nanoprop 5000, oraz Jebao RW-8 o tych dwóch pompach mogę powiedzieć, że są naprawdę ciche. RW-8 na maksymalnej mocy jest praktycznie nie słyszalna w porównaniu do Tunze.

Akwarium stoi w sypialni i tylko ta nieszczęsna Tunze musi być wyłączana bo nie daje spać.

Jak myślicie poczekać jeszcze, aż się dotrze czy wysyłać na reklamację?

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja od początku była cichutka. Z czasem pewnie troszkę się dotrze, ale ja bym reklamował.

Dla pewności sprawdź czy ułożenie kabla nie wpływa na wibracje, oraz spróbuj ją przesunąć w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi seba, prawdopodobnie kabel tłucze o szkło - miałem taką akcję z 6040 - kawałek gąbki i cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku kręcą również jebao rw8,(2x) i parę dni temu dokupiłem tunze 6045 żeby wspomóc cyrkulację za skałą z tyłu aqua. I muszę powiedzieć że parę razy wyłanczałem i załaczałem żeby sprawdzić czy chodzi :) Więc jeśli u Ciebie jest głośna nie zastanawiaj się i natychmiast reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tunze 6020 też wyła zaraz po zakupie po prostu te pompy tak mają.Po miesiącu się dotarła ale mimo to jest słyszalna w porównaniu do np korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo głośna na początku nawet ja wywaliłem ,patrz czy nie wypada z tych amortyzatorów u mnie 2 razy młynek zrobila,teraz jest za skala i jej nie słychać wcale


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kontaktowałem się wczoraj ze sklepem, w którym kupiłem pompę. Ustaliliśmy, że poczekamy jakieś 2 tygodnie i zobaczymy czy się nie dotrze. Jak nic się nie zmieni to reklamacja będzie. W sumie to nawet w instrukcji piszą, o dwóch tygodniach na dotarcie i wyciszenie pompy.

Tymczasem zauważyłem, że nie tylko wibruje akwarium, ale cała szafka na której stoi. Wydaje mi się, że te dwa tygodnie nic nie dadzą i skończy się reklamacją. No ale zobaczymy jeszcze.

Pompa dobrze siedzi w amortyzatorach. Nie wypada z nich. Mi się jednak wydaje, że one są strasznie twarde i sztywne. Pewnie dlatego wibracje mimo wszystko przenoszą się na zewnątrz.

Edytowane przez gottrek (wyświetl historię edycji)

240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.