Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Akwarium 100x50x50

Postanowiłem pobawić się z coś więcej niż tylko gruzowisko.

Zamówiłem 18kg Nature Ocean i powiem wam, że wyszło tego baardzo dużo zwłaszcza, że mam jeszcze 4kg żywej i szczerze nie wiem gdzie to upcham:) chyba wyląduje w DSB i refugium bo szkoda mi żywą skałę wyrzucać.

Teraz moje pytanko: Jak wam się widzi moja wizja?

z lewej kolumna z prawej łuk skalny. mam wrażenie, że jest "zawalone" skałami i nie będzie miejsca na korale i ryby :p

Chyba, że mam tylko takie wrażenie jak jeszcze nie ma wody i docelowego oświetlenia.

post-16790-0-62364500-1438626353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty, według mnie to tak jakby mało tej skały na korale :D mam taki sam wymiar przed oczami ^^ więc odniesienie jakieś tam mam.

Ale niech inni zopiniują :D nie widać tych kilogramów :p

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to co na zdjęciu to jest 18 kg skały to chyba ona ołów ma w środku


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie to jest jakieś 3/4:P na stelażu z PCV brakuje jeszcze 4 kawałków.

Wiadomo też że w trakcie obróbki były jakieś straty to suchej skały będzie jakieś 17kg

czyli spokojnie będę mógł coś jeszcze wrzucić:p

PS

Kroczek

fakt 2 kawałki to były cieżkie jak lita skała i są na samym dole struktur jako baza stabilizująca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej rurki stelaża zostawić otwarte?

Hej wszystkie rurki stelaża są otwarte i ponawiercane. Zaślepki są tylko na podstawach

W podstawach jest trójnik, na którym bez zaślepek nie byłoby stabilizacji. Po prostu chwiało by się to wszystko na boki ponieważ trójnik podnosi całą podstawę o swoją grubość, a taką grubość mają również zaślepki. Dzięki nim podparcie w raz z trójnikiem odbywa się na 5 punktach, a nie tylko na jednym i to mało stabilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodziło o stabilizację. Nie wiem czy taka woda w rurkach bez przepływu nie będzie jakimś problemem. To pytanie do fachowców.

Jako zakończeń można użyć łączników albo przewiercić zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny stelaż też kiedyś coś podobnego miałem. Na dłuższą metę jednak mało praktyczne rozwiązanie i zrezygnowałem. W rurkach będzie gromadzić brud, co prawda będzie to też oaza dla wieloszczetów i innych żyjątek ale wewnątrz rurek woda stoi i zaczynają się różne dziwne rzeczy dziać. Masz super fajne tło wykorzystaj je. Może ten wątek http://reefcentral.c...d.php?t=2511537 Ci w czymś pomoże?

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę dzięki za opinię :)

Trochę mnie zdołowaliście bo chciałem zrobić coś fajnego a tu, że mało miejsca na korale czy, że mało praktyczne. Nie chciałem mieć po prostu ułożonych ska na przysłowiową "kupę" a tu jednak lepsza będzie kupa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny stelaż też kiedyś coś podobnego miałem. Na dłuższą metę jednak mało praktyczne rozwiązanie i zrezygnowałem. W rurkach będzie gromadzić brud, co prawda będzie to też oaza dla wieloszczetów i innych żyjątek ale wewnątrz rurek woda stoi i zaczynają się różne dziwne rzeczy dziać.

To może rurki wypełnić klejem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te rurki są ponawiercane na całej długości więc nie powinno się w nich nic dziać. Samo to, że za pewne będzie tam mnóstwo żyjątek to już zapewni odpowiednie natlenienie ruch czy co tam jeszcze aby nie gniło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rurek zastosuj pręty z poliweglanu,ertalonu lub pcv i masz kłopot zanieczyszczeń w rurkach z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały wiercisz tak że to one zastępują trójniki a i pręty można ułożyć pod każdym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.