Skocz do zawartości
lapsiak84

4x 39W T5 jakie świetlówki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szanowni koledzy i koleżanki. Zaraz będzie się zbliżało 10 miesięcy jak mój baniaczek się jakoś kręci i rozwija.

Ale staję przed momentem zmiany świetlówek w lampie jak w temacie 4 x 39 W T5.

jesli chodzi o korale to mam zbiornik głównie miękkasy i trochę LPS no i Stylophore Seriatopore Pocilopore i kilka Montipor.

Chodzi mi o wasze porady (mimo że pole manewru nie jest zbyt wielkie) jakie świetlówki zastosować dla takiego połączenia korali. Chciałbym przede wszystkim zadbać o ich wzrost ale wiadomo też podkreślić i wyciągnąć kolory z korali.

Proszę tylko o nazwy typu "actynic blue", "lagune blue" itp. bo jak napiszecie niebieska biała to mało mi to powie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś u kolegi z forum zwykłą chińską lampę na 4 świetlówkach Narva Blue i efekt jak dla mnie mega, bardzo ładne kolory, super fluo koralowców, jak wszedłem to pomyślałem że to ledy bo LPS-y tak fajnie świeciły. Sam niebawem kupię parę takich i zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja bym dał 2x Actynic Plus 1x Pure Actynic 1x Lagoon Blue lub Aquablue Plus, ale to tylko moje sugestie. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja bym dał 2x Actynic Plus 1x Pure Actynic 1x Lagoon Blue lub Aquablue Plus, ale to tylko moje sugestie. Pozdr.

Ok spoko a lampy włączają się oddzielnie po 2 nie dodałem tego i jak byś ustawił te świetlówki żeby się włączały ?

I drugie pytanie w jakich odstępach i jak wymieniać świetlówki aby nie zrobić w akwarium bałaganu ?

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko a lampy włączają się oddzielnie po 2 nie dodałem tego i jak byś ustawił te świetlówki żeby się włączały ?

I drugie pytanie w jakich odstępach i jak wymieniać świetlówki aby nie zrobić w akwarium bałaganu ?

Pierwsze zapalałbym Pure Actynic i Actynic Plus następnie po godzinie włączyłbym Actynic Plus i Lagoon Blue/ Aquablue Plus. Świetlówki wymieniałbym co 6 miesięcy, jak przyjdzie zmiana świetlówek to kup wszystkie i wymieniaj parami w odstępie tygodnia. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI:

Blue Plus

Coral Plus

AquaBlue Specjal

Blue Plus

BluePlus po 12 h a pozostałe 8 h


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, poczytałem o tych świetlówkach które proponujesz i wydaje mi się to świetnym połączeniem.

Jednak jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły również wysłucham i rozważę.

ATI:

Blue Plus

Coral Plus

AquaBlue Specjal

Blue Plus

BluePlus po 12 h a pozostałe 8 h

Rozumiem, że rozpisałeś odrazu jakie miało by być rozłożenie w lampie? licząc że Blue plus to dwie zewnętrzne ? Dla czego akurat ATI ? Zastanawiałem się nad Gismanem.

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati chyba bardziej sprawdzone, wolisz światło bardziej niebieskie? czy bardziej białe?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ati chyba bardziej sprawdzone, wolisz światło bardziej niebieskie? czy bardziej białe?

Chyba jedna bardziej niebieskie. Takie ktore da troche efekt jakby swiecenia ryb czy korali fluo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2xActinic plus, 1 Blue plus, Pure actinic i jest dla mnie ok.

Actinic plus dają fioletowo niebieską poświatę.

Blue plus zielono niebieską.

Miałem połączenie 2xActinic plus, Blue plus z Coral plus/Lagoon blue ale nie było takiego fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rozpisałeś odrazu jakie miało by być rozłożenie w lampie? licząc że Blue plus to dwie zewnętrzne ? Dla czego akurat ATI ? Zastanawiałem się nad Gismanem.

Tak rozpisałem od razu układ. Dodam tylko że będzie bardziej biało ze względu na Aquablue Specjal niż niebiesko z tym że jak by ją zastąpić jakąś inną - niebieska/actynica - to nie wiem czy nie będzie za niebiesko wtedy. I tak naprawdę nigdy nie wiesz kiedy jest dobrze do momentu założenia rur i ich włączenia.

Zaproponowałem ATI ponieważ sam używam a to czy to będzie Giesemann to wydaje mi się że bez różnicy.

p.s.

ja u siebie będę wymieniał w przeciągu 2 tygodni to mogę Ci stare wysłać to sobie potestujesz

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to milo z Teojej strony ale czy dotra cale. Skad jestes ? Moze bede mogl po nie podjechac jakos.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z info pod avatarem jestem z Lublina. Zapakuje się dobrze i dotrą całe :) - sklepy jakoś wysyłają i docierają w całości


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na telefonie na tapatalku nie widze info :) ja w przyszlym tygodniu bede w Lublinie. Zamiast placic za kuriera kepiej Tobie jakiegos bro kupie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam 2xActinic plus, 1 Blue plus, Pure actinic i jest dla mnie ok.

Actinic plus dają fioletowo niebieską poświatę.

Blue plus zielono niebieską.

Miałem połączenie 2xActinic plus, Blue plus z Coral plus/Lagoon blue ale nie było takiego fluo.

A przy tym polaczeniu co napisales bedzie efekt fluo? Jak je wlaczac?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dzień wcześniej daj znać przed przyjazdem to się jakoś umówimy - actinikę tęż jakąś mam :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.