Skocz do zawartości
MichałAsia

Catalaphyllia jardinei obumiera

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu jedna główka pokryła się śluzem, szary nalot i jedna z główek się rozpuściła, pozstanowiłem ten śluz odessać i wyssałem całą główkę, a konkretnie to co z niej zostało. reszta mordek normalnie się pompuje a ja się boje że to zaatakuje pozostałe mordki........ co z tym zrobić. Przyokazji co to za brązowa plama na muszli ślimaka, takie same plamy są na szkielecie korala.....

Żadnych zmian w zbiorniku nie było poza zmianą oświetlenia z 120W chińskich ledów na kessila 360.

Sól red sea dolewam też z tej firmy gotową "wódke".

Temperatura wysoka bo czasem jestnawet 30 stopni, ale staram się zbijać wentylatorem.

post-25040-0-73867900-1439275190_thumb.jpg

post-25040-0-36140600-1439275350_thumb.jpg

post-25040-0-28601000-1439275405_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..wg mnie to ogniska cjano-Sprubój to usuąć,powinno łatwo zejść...u mnie ten koral od momentu nastania fali upałów i temperatury w baniaku z tego powodu ok. 28.5 C też zaczął się ,,ślinić'' i optymalnie pompować, myślę że wina może leżeć po stronie temperatury...

ps.kolega ma rację jeżeli ,,sąsiadką'' jest euphyllia to w tym przypadku to główna podejrzana.... :police:

Jeżeli nalotu nie można usunąć to jest to jak zauważyła koleżanka Margo, glon wapienny a więc nieszkodliwy.Kolorystycznie i wizualnie bywają czasami do siebie podobne......

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 ro zdecydowanie za wysoko moim zdanie 28 to jest taka gorna w maire bezpieczna granica... lpsy zle sie czuja przy takiej temp u mnie kiedys polowa euphylli poleciala jak bylo ok 29stopni


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się czy masz Euphyllię obok. Może to być skutek poparzenia. W podobny sposób straciła główkę moja Caulastrea.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie i czasem widziałem jak kilka macek było dużo dłuższych, tyle że główka obumarła po drugiej stronie więc popażone byłyby wszystkie. Reszta ma się dobrze śluz zniknął tylko ta pusta dziura straszy. wentylator pracuje i obniza do 26 27 stopni. Te brązowe plamy nijak się nie da zrapać mmmm co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glon wapienny.

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.