Skocz do zawartości
zwischen

Dinoxal, czy ktoś stosował?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule czy ktoś stosował ww produkt? Mimo szeregu zabiegów przegrywam w walce z dino i jestem zmuszony zacząć stosowanie chemii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

było kilka tematów - zdania są podzielone .. wpisz w wyszukiwarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie sobie chwalą, w Polsce nie widziałem tego produktu - choć chętnie bym kupił "na wszelki wypadek".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, na niemieckich forach chwalą. Wpisywałem w wyszukiwarkę i zbyt wiele tam nie ma o stosowaniu tego produktu dlatego pytam. Środek zamówiłem więc jeśli nie ma nikogo to ja się wypowiem szerzej na temat jego zastosowania w walce z dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie sobie chwalą, w Polsce nie widziałem tego produktu - choć chętnie bym kupił "na wszelki wypadek".

Zajrzyj na stronę erybki

http://erybka.pl/product-pol-10226-Fauna-Marin-Dino-X-1000ml.html

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Zgodnie z planem rozpoczynam walkę z Dino. Po wieczornym odessaniu dużej części plagi i usunięciu węgla czekam na wyłączenie lampy a następnie dodam pierwszą dawkę preparatu Dinoxal.Cdn....

post-24993-0-73308900-1439923978_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz Dino nie okrzemki?? Utwierdzony jesteś w tym przekonaniu ?? Bo ja widzę tylko brązowy nalot ma żwirku a na skałach nic.

Jak ja miałem Dino to były brązowe gluty z bąbelkami ciągnące sie wszędzie i na skałach i na koralach i na piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz Dino nie okrzemki?? Utwierdzony jesteś w tym przekonaniu ?? Bo ja widzę tylko brązowy nalot ma żwirku a na skałach nic.

Jak ja miałem Dino to były brązowe gluty z bąbelkami ciągnące sie wszędzie i na skałach i na koralach i na piasku.

Niestety to jest napewno Dino. Właśnie większość tych brązowych glutów z bąbelkiem powietrza w środku odessałem. Dodatkowo mój dobry znajomy potwierdził Dino badaniem mikroskopowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zajrzyj na stronę Skrzydlicy

http://sklep.skrzydl...oXal-250ml/4943

Tutaj to jest ten produkt, ale poprzednio podawałeś link do innego - dlatego pytałem czy jesteś pewien :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosowałem ale odradzam takie środki. Wiem jakie plagi potrafią być uciążliwe, ale najlepsze co można zrobić to dać zbiornikowi szanse się ustabilizować. Trochę zaciemnic i regularnie odsysac. Na poczatku mojej przygody z morszczyzna tez brakowalo mi cierpliwosci ale teraz juz wiem ze na plagi nie ma szybkich rozwiazan. Chemia w konsekwencji przyniesie wiecej zlego.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem Dinoxal, po 5 dniach miałem czysto po 6 skończyłem podawać (mimo że producent pisze o 3 dniach więcej), z uwagi na zauważalny stres korali i zgon krewetek.. po kuracji węgiel, odpieniacz wywalał mętną, białawą wodę..

Środek skuteczny, chociaż już widzę żę gdzie gdzieniegdzie pojawiają się włosy dino..W miejscach gdzie było dino został szarawy nalot na skałach.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lałem dinoxal i właśnie dino powróciło, pożeganełm chelmona i kilka korali dla mnie nie warty.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.