Skocz do zawartości
marb

Sprzedawca komputera ARM - Aqua Reef Meter - OSTRZEŻENIE dla kupujących

Rekomendowane odpowiedzi

29 lipca kupiłem (zamówiłem i zapłaciłem) komputer ARM - Aqua Reef Meter od użytkownika mufti.

Do dzisiaj nie otrzymałem zamówionego urządzenia. 11 sierpnia na pytanie kiedy dostanę komputer kolega mutfi przeprosił za opóźnienie i powiedział, że niedługo wyśle. Od tego czasu pomimo, że pojawia się na forum nie odpowiada na wiadomości prywatne.

W związku z ta sytuacją chciałbym ostrzec przed zakupami u tego użytkownika, a po drugie chcę zapytać czy komuś się zdarzyła taka sytuacja bo zastanawiam się czy kiedykolwiek dostanę zamówiony i opłacony sprzęt.

PS.

Jeżeli temat umieściłem w niewłaściwym dziale to proszę Adminów/Modów o jego odpowiednie umiejscowienie.

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kolega ma opoznienie bo sa wakacje :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację, być może opóźnienie spowodowane jest innymi poważnymi przyczynami.

Jednak z punktu widzenia klienta przyczyna opóźnienia jest niezbyt istotna.

Istotny jest za to fakt, że 19 dni po opłaceniu zamówienia nie mam towaru oraz to, że nie mogę się skontaktować ze sprzedawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykly uzytkownik tak samo jak ja i Ty to nie firma :) On to robi chyba z pasji tak mi sie wydaje. Byc moze brakuje mu czasu albo czesci.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

weź popraw tytuł bo to nie na komputer (jak już) "mamy uważać" a na sprzedawcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę znany na forum. Mi niestety też nie udało się zakupić ARM, może to i dobrze. Po wielkich bólach udało mi się odzyskać kasę.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź popraw tytuł bo to nie na komputer (jak już) "mamy uważać" a na sprzedawcę

Słuszna uwaga. Już poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARM-a kupiłem 2 razy. Nie miałem żadnych problemów. Teraz są wakacje, także trochę luzu :)

Na marginesie na produkty robione przez kolegów z formu, czas oczekiwania miesiąc to rzecz wydaje mi się normalna. Produkty robione po godzinach pracy na umówmy się śmiesznej marży i trzeba pogodzić to wszystko z z czasem dla rodziny i dzieci, także trochę luzu.

Denerwują mnie takie posty, że trzeba czekać.

Nie wiem czy wiesz ale czas oczekiwania, na odpieniacz, o którym "wszyscy" mażą czyli BK to miesiąc, a czasmi dłużej.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że jestem wyluzowanym człowiekiem, ale innych ludzi staram się traktować poważnie.

Gdybym w momencie zakupu dostał informację, że sprzęt będzie np. za miesiąc to bym mógł zdecydować czy kupuję na takich warunkach czy nie i gdybym się zdecydował to nie miał bym pretensji o długi czas realizacji.

Ja po prostu lubię jasne stawianie sprawy i dobrą komunikację między stronami, a nierzetelność mnie drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mufti zaglądał dziś na forum przed 16-tą - wystawia na allegro i tez się tam dziś logował (rano 17.08.2015, 09:21:17)

więc powinien odp. na PW (napisać choćby czekaj dalej ... bo "cośtam") a to jest po prostu olewanie klienta który WPŁACIŁ KASĘ

jak dla mnie - to wystarczy żeby uważać na niego jako sprzedawcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARM-a kupiłem 2 razy. Nie miałem żadnych problemów. Teraz są wakacje, także trochę luzu :)

Na marginesie na produkty robione przez kolegów z formu, czas oczekiwania miesiąc to rzecz wydaje mi się normalna. Produkty robione po godzinach pracy na umówmy się śmiesznej marży i trzeba pogodzić to wszystko z z czasem dla rodziny i dzieci, także trochę luzu.

Denerwują mnie takie posty, że trzeba czekać.

Nie wiem czy wiesz ale czas oczekiwania, na odpieniacz, o którym "wszyscy" marzą czyli BK to miesiąc, a czasmi dłużej.

Zazwyczaj BK są od ręki w Acropore.W kwestii tematu to pytanie,jaki czas miał być realizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam, że nie znam, oraz że nie kupowałem nic od Mufti. Wydaje mi sie że jest to uczciwy konstruktor - sprzedawca, poczytałem troszkę o jego wynalazkach i jestem pod dużym wrażeniem robi rzeczy przełomowe. W swoich aukcjach zastrzega że czas realizacji zależy od konieczności konfiguracji systemu na życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od Muftiego nie kupowałem, jednak odkupiłem ARM z drugiej ręki, i miałem problem z oprogramowaniem, Mufti bezinteresownie mi pomógł z tym, zaktualizowaliśmy soft itd, mimo, że za pierwszym razem się nie udało, wgrywał jakieś poprawki itd, finalnie, efekt taki jaki oczekiwałem, zaznaczam że trwało to trochę, nie odpisywał za 5 minut, ale zawsze, było to dla mnie zrozumiałe, bo to czym sie zajmuje to hobby po godzinach pracy itd, tym bardziej że pomógł mi bezinteresownie na zasadzie chyba "serwisu pogwarancyjnego" ... :p

nie rozumiem, chciałeś mieć na już? czeba było kupić najnowszego profiluxa ;) wszędzie mają w sklepach i od ręki Ci sprzedadzą....

przerabiałem to samo z odpieniaczem z forum (od sebastka) czekałem ponad 3 miesiące (a maił być za tydzień) i dostałem inny wymiar niż zamawiałem- w efekcie nie wszedł mi do sumpa, i musiałem ciąć przegrody ;/ . . . normalka, trzeba się z tym liczyć . ..

coś za coś, skądś się bierze że robione jest duuuuuuuużo tańsze- nic za darmo...


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz.. Panie i Panowie, Madame and Messieurs, rebiata... Wstrzymajta konie :)

Z Kol. Muftim mam przyjemność kontaktować się od dłuższego czasu, jako szczęśliwy (szczęśliwy ?) posiadacz AMR. Zwykle odpisywał niezwłocznie, w pełni i bardzo dokładnie tłumacząc problemy i zwykle udawało się je od ręki rozwiązać. Wiem z różnych informacji pojawiających się czasem że Kolega może mieć problemy zdrowotne. Dlatego może nie odpisywać. Ale naciągaczem nie jest, myślę że mógłbym poręczyć że sprawa się wyjaśni. Inna sprawa (na co jestem przeczulony - takie zboczenie - fetyszyk-konik-idee fix - jak zwał, tak zwał) - jak nie mam gotowej rzeczy - nie wystawiam oferty na allegro, jak wziąłem pieniądze, najpierw realizuję zoobowiązania, potem szukam nowych kupców.

Jestem pewien że sprawa się wyjasni :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolega Mufti nie ma danej żeczy teraz to proponuje oddać kasę koledze a nie przetrzymywać i sciemniać

to jest trochę nie ładnie

kase to by każdy chciał z góry


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i podobnie jak @dale sądzę że sprawa się wyjaśni

jednak nie odpisywanie na PW gdy się weźmie kasę - to po prostu ... strzał w kolano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mufti skontaktował się ze mną. Mam nadzieję, że sprawa wkrótce pozytywnie się zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem też chyba z miesiąc, ale się doczekałem, więc nie ma o co bić piany. Odrobina cierpliwości.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat ktoś może ma namiar telefoniczne na kolegę "mufti"

Po przelaniu pieniędzy za komputer kontakt się urwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontakt się urwał, bo pewnie robi CI komputer :) Cierpliwości, czasem trzeba czekać miesiąc. Ja chyba czekałem dwa ale się doczekałem i byłem mega zadowolony.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że miałbyś numer telefonu to nie znaczy że odbierze i porozmawia. Fakt ja też czekałem około 2 miesięcy na swój ARM.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niecierpliwych polecam komputery za kilka tysięcy złotych, dostaniecie kurierem następnego dnia albo weipro co za 400 zł mierzy samo ph - też szybka wysyłka lub Aquamedic też samo pH za 1200 zł. Jak ktoś jest łowcą okazji, co chce mieć tanio, dobrze i szybko to nigdy tego nie znajdzie, bo to niemożliwe z definicji.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważcie ze w opisie aukcji jest "dostawa 4 dni" wiec obsuwa 1 miesiąc to lekkie przegięcie, nic nie ma ze trzeba czekać miesiąc czy dluzej. Skoro ktoś wystawia aukcje to znaczy ze może towar dostarczyć w deklarowanym czasie. Sam się zastanawiam nad zakupem ale trochę mnie to zraziło.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj linka tej aukcji.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.