Skocz do zawartości
Slave

60l krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Panowie od jutra zmniejszam czas świecenia, a dzisiaj ucinam całkowicie.

Do tej pory świeciłem 6h-światło max dzienne+1hMoon.

Na chwilę obecną mam możliwość tylko zmniejszenia czasu nie mocy(ze względu na brak kontrolera).

Zmniejszyć do 5h-dzienne+1h-nocne? czy jeszcze zjechać?

POZDRAWIAM :)

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14dzień!

To jednak okrzemki :smiling: po odcięciu światła na 1dzień efekt na poniższym zdjęciu, zeszło spooooro :thumbup:

6d4ef5571c1b.jpg

Czas świecenia zmniejszyłem od dzisiaj do 3h-max dzienne+1h-moon

Zobaczymy... za tydzień dodam 1h itd.

Podbijam jeszcze raz pytanie z ta obsadą... doradzicie jeszcze coś ? :blushing:

Najbardziej to by mi odpowiadała 1rybka+kreweta+jeżowiec, tylko... nie mogę się zdecydować na gatunek rybki :crazy:

Sporo jest rozbieżności w opisach gatunków, a zdjęciach internetowych(rybka/litraż) dlatego wolę dopytać żeby nie karać żadnej rybki za moją durnotę i brak wiedzy.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nocne możesz świecić cały czas

dziennego 5-6h na etapie dojrzewania jest w sam raz - jak to okrzemki to same zejdą

nad jeżowcem bym się zastanowił - czym będziesz karmił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nocne możesz świecić cały czas

dziennego 5-6h na etapie dojrzewania jest w sam raz - jak to okrzemki to same zejdą

nad jeżowcem bym się zastanowił - czym będziesz karmił ?

Właśnie teraz świeciłem 6h-dzienne+1h-nocne i atak miałem masakryczny okrzemków... dlatego dałem zamiast 6/1, 3/1, zwiększyć do 4/1?

Odnośnie karmienia muszę się zastanowić jeszcze... wpływ na karmienie będzie też miała rybka/rybki. Jeżeli wpadłby do zbiornika jeżowiec to co polecasz odnośnie pokarmu?

A może jakąś fajną parkę?

Nie chcę mieć zbyt wielu rybek, ale bez to baniak będzie "martwy" :(

Myślałem o Amphiprion ocellaris "Wyoming White" 2szt, ale jest rozbieżność w litrażu spotkałem się od 60-150l min i już sam nie wiem czy mogą być...

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o ile się nie mylę to jeżowce żywią się glonami

a że Ty "panikujesz" już przy okrzemkach w czasie dojrzewania .. to wydaje mi się że jeżowiec u Ciebie padnie z głodu :)

a na poważnie

polataj trochę po okolicznych sklepach i www pooglądaj co TOBIE się podoba i co się naje do 60l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to jeżowce żywią się glonami

a że Ty "panikujesz" już przy okrzemkach w czasie dojrzewania .. to wydaje mi się że jeżowiec u Ciebie padnie z głodu :)

a na poważnie

polataj trochę po okolicznych sklepach i www pooglądaj co TOBIE się podoba i co się naje do 60l

Z tego co wyczytałem, to dokarmia się je np tabletkami spiruliny(przyklejanych do szyby) i czymś jeszcze... ale zapomniałem :smiling:

Gdzie ja panikowałem z okrzemkami? "12Dzień %29.gif Jest atak haha" to nie jest panikowanie haha :turned: trochę się przeraziłem jak mi MateuszDDZ napisał ze może to być dino :shock:

A na poważnie ;)

Właśnie mam 2 super sklepy w moim mieście ale... wiadomo to jest sklep a sprzedawca musi zarobić i czasami różnie to bywa mimo ze obsługa w obu super!

Odnośnie stron właśnie pisałem :no mega rozbieżność informacji... te same gatunki a info na jednej stronie że min baniak to 40-60l a na innej 150l... a na forum zdjęcie tego gatunku w kostce 30x30... i już sam nie wiem na co mam zwracać uwagę :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opisu nie ma się co przejmować. Blazenek ma napisane minimum 150l! Wiadomo czym większe akwa tym lepiej ale z powodzeniem nie jeden trzyma ich parę w 30l (tak jak i ja) i nie wyglądają na niezadowolonych. Wiadomo że nie wpuscisz pokolca ale blazenki? Spokojnie tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u mnie w 60l pływają 2 błazny , małe: brzydal i 2 garbikowate (jak podrosną to się wymieni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc obsada dobrana na sucho :) niech baniak pomału dojrzewa.

Postawiłem na to co podobało mi się na samym starcie, pierwszy wybór zawsze najlepszy(podobno hahaaa)

Dodatkowo Nassarius-y żeby ktoś piasek przekopywał, ale żeby tornada jak przy babkach nie było.

Wyczytałem gdzieś że Nassarius-y się do tego nadają, tylko jaką ilość powinienem zakupić?

POZDRAWIAM

b3fd6b42c253.jpg

Edytowane przez Slave (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) to już prawie miesiąc!

Miałem możliwość okazyjnie dorwać zoanthus sp. oraz sarcophyton sp.

Wiem że może jeszcze za wcześnie, ale baniak powstawał na wodzie z dojrzałego szkła w którym trzymane są tylko korale i po sprawdzeniu parametrów wyszło nieźle :) (pomiary po prawie miesiącu mielenia wody)

NO3-0

PO4-0,1

Zasolenie-1.024 (KENT)

tem.25

Wszytko ładnie itd. ale... po przejściu świecenia z 3h 100% dzienne oraz 1h nocne na zakończenie, na 1h-wchód+5h-100%dzienne+1h-nocne na dobicie powracają okrzemki :wallbash:

I moje pytanie brzmi, czy zostawić oświetlenie to 5cio godzinne i czekać aż dojrzeje i samo zniknie, czy zastosować zaciemnienie baniaka na jakiś czas i potem odpalić, tylko od ilu zacząć po zaciemnieniu?

Dodatkowo zakupiłem 2 pompę JVP-110 i tu moje kolejne pytanie obie pompy są skierowane na tafle, tylko deszczownica podwodna z U2 jest nakierowana na skałę i gdzieś przeczytałem że cyrkulacja też ma wpływ na okrzemki i teraz sam nie wiem, czy nie ustawić inaczej tych falowników? Mimo że nie widać martwych stref na 1 rzut oka :dizzy:

Korale w świetle bardzo ładnie się otwierają :)

PS.dodam że rybek jeszcze nie kupuje(mimo że Pan w sklepie już mnie nakręcał że można) ale wole jeszcze poczekać tak z miesiąc może więcej, nie śpieszy mi się :turned: ewentualnie krewetę i ślimaki, ale co do krewetki też bym się jeszcze wstrzymał... Korale wsadzone zostały okazyjnie, lecz i tak przed wsadzeniem wolałem zakupić testy żeby krzywdy im nie zrobić.

POZDRAWIAM :thumbup:

I wracam do lektury na forum :coffee: urlop trzeba wykorzystać haha

PS.w razie czego mogę rozrysować cyrkulacje, jeżeli w jakiś sposób to pomoże.

02ce27a7e7a1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie tylko zostawić 5h a dołożyć godzinkę i poczekać - okrzemki znikną same

krewetki są delikatniejsze od niejednej ryby więc .. bez testów to raczej ruletka czy przetrwają

jedna pompa na taflę wystarczy, drugą ustaw ... żeby było dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko zostawić 5h a dołożyć godzinkę i poczekać - okrzemki znikną same

krewetki są delikatniejsze od niejednej ryby więc .. bez testów to raczej ruletka czy przetrwają

jedna pompa na taflę wystarczy, drugą ustaw ... żeby było dobrze :)

Ok Dzięki za podpowiedzi :thumbup:

Z obsadą jeszcze poczekam, nie spieszy mi się.

Odnośnie cyrkulacji, wiem że to temat rzeka i każdy zbiornik inaczej pracuje, ba nawet ten sam zbiornik o innym ustawieniu skały już inaczej pracuje, ale... są pewnie jakieś podstawy. Falowniki po przekątnej itd. więc opiszę szczegółowo moje akwarium może coś doradzicie.

Cyrkulacja:

1.JVP-110

2.JVP-110

3.Filtr U2

-trzy pozycje wylotu 1 i 3 są najmocniejsze, 2 to taka pionowa podwodna deszczownica która ma możliwość ustawienia min trzech różnych pozycji.

4.to delikatny przepływ z odpieniacza.

Wielkość baniaka to 30x30x60

Mam nadzieje że w miarę dobrze wszytko opisałem.

Z góry bardzo dziękuję za każdą odp

9f8eaf75e99b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.