Skocz do zawartości
Paweltattoo

Quadricolor zmienia kolory

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzcie co się stało z moim ukwiałem. Był pomarańczowy a teraz jest biało różowy- przeźroczysty. Dziwna sprawa, pierwszy raz spotkałem się żeby tak Quadricolor zmienił swoje ubarwienie. Przyczyna prawdopodobnie tkwi w stałym wysokim kh 9.2.

Moje pytanie jest takie, czy mam się zacząć martwić??? Wszystkie Quadricolory a mam ich 7 sztuk robią się jasne, ale mimo to ładnie się pompują itd.

post-23088-0-76454800-1440836850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak świecę ledami , trzy lampy po 120 watt. Tylko dziwne jest to że około roku quadricolory nie zmieniały koloru, a tu nagle zmiana. Jakby jeden robił się przeźroczysty to bym nic nie pisał, ale wszystkie takie się robią. Może dlatego że w ballingu zastosowałem nową sodę do podnoszenia KH. wodorowęglan sodu z firmy STANLAB. Czytałem na forum że wszyscy sobie to chwalą

Edytowane przez Paweltattoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ??

już do tego doszło że ukwiały zaczynają nastrzykiwać barwnikiem? tak jak miekasy?? :ninja:

koniec świata

to że koralowce miękkie czasami można trafić w handlu różnokolorowe sztucznie barwione to wiedziałem i po ok 2,3 miesiącach wraca im cielisty kolor. ale ukwiały?? :smiling:

jeszcze troche to chepatusy będzie można dostać różowe :rofl: koniec świata


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi wyluzuj i nie siej defetyzmu niepotrzebnie.

Miałem podobny przypadek. Ukwiał pochodził z podziału ze znajomego zbiornika, więc nie był niczym nastrzykiwany. Rósł sobie normalnie, nawet się podzielił, aż pewnego dnia zrobił się dokładnie taki jak na zdjęciu. Bladoróżowy, do tego zmniejszył objętość. Trwało to kilka tygodni. Później ni z tego ni z owego ukwiał zaczął się normalnie pompować, zrobił się znowu intensywnie czerwony i wszystko wróciło do normy.

Widocznie coś było w wodzie co mu nie pasowało i tyle.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi wyluzuj i nie siej defetyzmu niepotrzebnie.

Miałem podobny przypadek. Ukwiał pochodził z podziału ze znajomego zbiornika, więc nie był niczym nastrzykiwany. Rósł sobie normalnie, nawet się podzielił, aż pewnego dnia zrobił się dokładnie taki jak na zdjęciu. Bladoróżowy, do tego zmniejszył objętość. Trwało to kilka tygodni. Później ni z tego ni z owego ukwiał zaczął się normalnie pompować, zrobił się znowu intensywnie czerwony i wszystko wróciło do normy.

Widocznie coś było w wodzie co mu nie pasowało i tyle.

bardzo jestem wyluzowany ,tylko znam życie

u ciebie to był CUD widocznie ,ewenement hehe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia rośnie bez problemu, generalnie wszystkie korale ładnie rosną :) dziwna sprawa z tymi Quadri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój quadri się kurczy z małego zmienił się baaardzo małego. Nigdy nie miał długich polipów tylko pypcie polipopodobne. Za to Heteractis rośnie i pompuje się jak trzeba. Też mam ledy i pod zwykłym HQI było lepiej z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie tu mowa o siedmiu ukwiałach które w moim zbiorniku robią się jasne prawie przeźroczyste. Wyglądają że są w dobrej kondycji bo nawet polipy w kształcie kulek dostały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie tu mowa o siedmiu ukwiałach które w moim zbiorniku robią się jasne prawie przeźroczyste. Wyglądają że są w dobrej kondycji bo nawet polipy w kształcie kulek dostały

Naprawdę nikt nie miał takiej sytuacji jak moja, wszystkie ukwiały robią się praktycznie biało-przeźroczyste i to tylko Quadricolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi wyluzuj i nie siej defetyzmu niepotrzebnie.

Miałem podobny przypadek. Ukwiał pochodził z podziału ze znajomego zbiornika, więc nie był niczym nastrzykiwany. Rósł sobie normalnie, nawet się podzielił, aż pewnego dnia zrobił się dokładnie taki jak na zdjęciu. Bladoróżowy, do tego zmniejszył objętość. Trwało to kilka tygodni. Później ni z tego ni z owego ukwiał zaczął się normalnie pompować, zrobił się znowu intensywnie czerwony i wszystko wróciło do normy.

Widocznie coś było w wodzie co mu nie pasowało i tyle.

Ukwiał czerwony który jest dużo w cieniu lub między skałami z czerwonego potrafi zrobić się bladszy z różowymi końcówkami u mnie , mam takiego maluszka którego wyłowiłem z sumpa.

Widzę że kolor mu wraca ale taki bladszy z końcówkami różowymi jakoś tak fajnie świecił w aktynice(jaśniejszy był) i nie był brzydszy wyglądał po prostu inaczej.Ukwiały potrafią mieć różne odcienie intensywny i mniej bladszy,różowy czy intensywnie czerwony w zależności od warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia parametrow- przynajmniej na ktorejs stronie amerykanskiej tak wyczytalem, gdy szukalem odpowiedzi- bo moj tez z ciemnorozowego zrobil sie b.jasny (teraz wraca do normy)… Procz KH nic sie w baniaku nie zmienilo? Wszystkie inne parametry w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie tylko KH wzrosło ale jest stablilne 9.2.

Wczoraj wsadziłem do zbiornika nowy Quadri czerwony, zobaczymy czy też zrobi się biało-przeźroczysty jak pozostałe Quadri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam podobny przypadek, ukwiał z czerwonego zrobił się bladoróżowy. Przekopałam internet i gdzieś na anglojęzycznych stronach wyczytałam, że quadri pod wpływem stresu wyrzuca zooksantelle i dlatego blednie. W akwarium widocznie nastąpiło coś co mu się nie spodobało. Po około 2-3 miesiącach kolor zaczął powracać do stanu wyjściowego.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.