Skocz do zawartości
Vertiscire

Średnice spływów w 618 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spływ/rewizja 32 mm będą ok do 618 litrów? Powrót 25 mm?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od pompy.

Przez 32mm powinno się uznać 2200litrów/h ale to zależy od tego na jaką wysokość pompa ma podnieść wodę.

Do twojego akwarium pompa coś w okolicach 6000l/h więc te śrubunki raczej za małe bedą.

Ale w tym temacie doświadczeni Cie nakierują na odpowiedni tor :p

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 2200? Teraz mam spływ 25mm w 240 litrach i bez problemu wyrabia z pompa Eheim 5000 l/h(skręcona oczywiscie do jakis 3000)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki baniak i spływ i rewizję mam na rurach 40mm, powrót 25mm

Pompa 6000l/h i jest super

aha, przez rewizję nigdy mi woda nie płynęła :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek dobrze pisze - spad 40 rewizja może być 32 ale jak będzie 40 to OK, a powrót to zależy od pompy czy dać 25 czy 32


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa będzie Jebao DC 9000 ale to z racji że chce dać bypass i zasilić filtr na pellety.

To zmieniam projekt póki jeszcze nie cięte:D


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spad 40 - będzie Ci na nawet łatwiej regulować tym wszystkim, rewizja 32 - będzie mniej widoczna a powrót to 25 dla tej pompy to chyba minimum więc jeśli tak jest i DC 9000 ma wyjście na 40/32/25 to powrót zrobiłbym 32


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze robie 3 splywy 1 powrot. zrobil bym 40 32 32 i zasilanie (powrot) 32 lub same 32. Jak masz komin zew wystarcza w kominie 3 otwory do tego a rura obok robiosz zasilenie akwarium. uzycie samych 32 rur rozwiazuje rowniez problem z rozmiarami hydrauliki i kupujesz wszystkiego z jedna srednica. Pompy z wydajnoscia 6kl/h zasilane rurka 25 na moje odczucie sa zdławione mocno. ps. jak ktos zapyta po co 3 rura mi ja ją robie dla bezpieczenstwa. wszystko w akwarium mam nieml zabezpieczone podwójnie wiec i tu robie zabezpieczenie bo to w brew pozorom nie sa duze koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo pozakladalem zawory na zasilaniu i powrocie którymi spokojnie reguluje przepływ. A kiedy potrzebujesz coś wyczyścić w sumie to je zamykasz i masz minimum wody w sumpie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam powrót 25 rewizję i spływ 32 i pompę jebao dc12000 i jest ok z rewizji mi nie kapie a spływ jest skręcony żeby nie hałasował, pompa podnosi na jakieś 1,5 metra


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem robienie rewizji mniejszej od splywu nie ma sensu. Chodzi przeciez o to zeby w przypadku awarii np zapchania, czy przypadkowego zakrecenia zaworu rewizja przyjela cala wode splywajaca do sumpa.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ale przecież nigdy nie jest tak - a raczej nie powinno być bo inaczej nie miałoby to sensu -, że zawór na spadzie jest otwarty na full więc dla tego chyba można zastosować mniejszą średnicę rewizji choćby ze względu na fakt, iż rurka to żadna ozdoba a do tego zajmuje miejsce którego czasem brak


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aktualnym zbiorniku mam rewizje i spływ tej samej średnicy ale to bez znaczenia bo sump jest zrobiony tak że przyjmie całą wodę z akwa po wyłączniu prądu. Z kolei akwa przyjmie całą wodę gdyby zapchały się i spływ i rewizja - ot taki przeciwpowodziowy baniak:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroczek, taka idea rewizji - pelen backup splywu. Poza tym zawor czesto jest lekko przymkniety aby spietrzyc wode.

Vertiscire, tu nie chodzi o pojemnosc sumpa a o wydajnosc przeplywu. Jesli splyw Ci sie zapcha, a rewizja nie wyrobi to objetosc sumpa nie ma znaczenia, bo i tak woda przeleje sie gora.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobieraniu średnicy spływu warto pamiętać, że np. zawór bramowy 40 mm ma przy pełnym otwarciu średnicę wewnętrzną 32 mm i ta zasada odnosi się też do pozostałych rozmiarów zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.