Skocz do zawartości
CoralHouse

Cukierkowe zoanthusy, palys i rico

Rekomendowane odpowiedzi

czym Wy robicie takie zajefajnie foty? Proszę się pochwalić co i jak w temacie... :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, uwierz chciałbym mieć z tym coś wspólnego :-) Dla mnie zdjęcia bomba....

Jednak z tego co widzę CH nie zamawiało u nas tej nakładki....

Wiem że chłopaki w CH mają doświadczenie w foto, więc rozwiązali problem dużo wcześniej niż wyszedł mój sprzęt.

Pomijając ten fakt, w pytaniu chodziło mi bardziej o to jakim sprzętem: aparat i obiektyw. Sam jestem na etapie wyboru, więc podpytuję. Boję się tyko odpowiedzi, że to "pełna klatka" i obiektyw "górna póła" co da sumę powyżej mojego budżetu...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się tyko odpowiedzi, że to "pełna klatka" i obiektyw "górna póła" co da sumę powyżej mojego budżetu...

Niestety sprzęt parę zł kosztuje . Na obecną chwilę nie jestem do końca zadowolony ze zdjęć ale obiecuje poprawę :)


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica :-)

Canon 6D + Canon 100 mm f/2.8L EF Macro IS USM.

Na obecną chwilę nie jestem do końca zadowolony ze zdjęć.

Zestaw oczywiście zacny, ale do takiej fotografii to akurat aparat z matrycą w formacie APS-C ma więcej zalet. Po pierwsze, crop sprawia, że nie musimy się tak mocno oddalać od obiektu, po drugie przy takim samym otworze przysłony aparat APS-C ma większą głębię ostrości. Oczywiście matryca pełnoklatkowa mniej szumi, ale mamy do czynienia z dobrze oświetlonym obiektem, więc ta jej zaleta trochę ginie w tłumie .Nie znaczy to oczywiście, że tym zestawem nie da robić dobrych zdjęć :) to jest absolutny sprzętowy high-end, ale akurat w przypadku takiej fotografii lepiej moim zdaniem spisuje się np. 80D, jego gibany ekran też bardzo pomaga.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym Wy robicie takie zajefajnie foty? Proszę się pochwalić co i jak w temacie... :-)

Tak poważnie? Fotki bardzo przeciętne - po prostu poprawne.

Na forum jest mnóstwo lepszych fotek :thumbup:

IMHO to typowe foty do celów handlowych i tyle.

Ja bym chciał zobaczyć fotki z Canona 5D Mark III z jakimś fajnym słoikiem z dobrej ręki.

Miałem okazję pocykać takim body ze szkłem bodajże 35 mm stałym (nie pamiętam dokładnie jaki bo nie siedzę w Canonie) w słabo oświetlonym pomieszczeniu i to jakie ISO było użyteczne i co on potrafił stworzyć przy tak słabym świetle to po prostu KOSMOS, a żyleta taka, że kroić można było :clap:

AquaManiac miałem pożyczony zestaw Canon 70D + Tamron 90mm F/2.8 SP Di MACRO 1:1 VC USD ( poza akwa cykałem tym body z kitem oraz 50 mm f1.8) i nie wiem jaka jest różnica pomiędzy 80D, ale uważam, że te body jest bardzo, ale to bardzo przeciętne, żeby nie powiedzieć słabe.

Porównując z moim starym nikonem D80 wartym ~500 zł to ten Canon 70D poza kręceniem filmów nie oferuje nic więcej niż stary wysłużony Nikon. Szumy przeogromne, a do tego brzydsze niż w Nikonie, użyteczne ISO beznadziejnie niskie - bieda, bieda, bieda. Jest mnóstwo starych korpusów, które kosztują 1/3 ceny, a mają taki sam albo lepszy obrazek zarówno Canona jak i Nikona.

Generalnie cykając różnymi body stwierdziłem, że opłaca się albo stare body za ~1000-2000 zł + w miarę dobre szkło, albo przeskoczyć na coś pokroju 5D Mark III bo wszystko pomiędzy jest nieadekwatne do dopłacanej kasy. Mówię oczywiście o sprzęcie z drugiej ręki.

Wszystkie body za 4000 - 5000 zł zdają się nie oferować wiele więcej niż te za ~1000 zł, a przeskok jakości obrazka jest dopiero w kasie 8000-9000 zł + co jest bardzo smutne, ale niestety dla mnie rynek foto aktualnie tak wygląda.

Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać można wyrzucić, albo przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak ciągnięmy ten off-top...

Pisząc o tym, że 70D czy 80D jest lepsze od aparatu pełnoklatkowego miałem na myśli jedynie to konkretne zastosowanie. Przy takim zastosowaniu nie ma potrzeby używania wysokich czułości, gdyż obiekt jest dobrze oświetlony. Zresztą to nie musi być 70D, chodziło mi ogólnie o body z matrycą APS-C, takie zdjęcia robi się nimi wygodniej. W każdym razie próbowaliśmy robić takie zdjęcia aparatem pełnoklatkowym i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że lepiej robi się nam takie zdjęcia 70D. Nie bez znaczenia jest jego doskonały Dual AF w trybie Live View. Jak trzeba zrobić 200 zdjęć koralowców, to bardzo się on przydaje...

"Wszystkie body za 4000 - 5000 zł zdają się nie oferować wiele więcej niż te za ~1000 zł, a przeskok jakości obrazka jest dopiero w kasie 8000-9000 zł + co jest bardzo smutne, ale niestety dla mnie rynek foto aktualnie tak wygląda." - mylisz się i to bardzo, między 6D a aparatem za 1000 PLN jest przepaść. 6D daje najlepszy obrazek w systemie Canona, lepszy nawet niż 1Dx.

Co do 5D MkIII, to body też jest do konkretnych zastowań, mianowicie do szeroko pojętego reportażu oraz do sportu, ze względu na dobry AF. Natomiast jeśli chodzi o sam obrazek, to 6D ma lepszy, mniej też szumi. Także w ciemnościach centralny punkt AF w 6D jest bardziej czuły, niż w 5D. Nie są to różnice dramatyczne, ale je widzę i ogólnie dopóki nie robię sportu, to wolę używać 6D.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 6D się nie wypowiem bo nie miałem w rękach i może jest to faktycznie pozytywny wyjątek w serii Canona w takiej cenie, ale pisałem o 70D i uważam, że to sprzęt bardzo słaby i kompletnie nie warty swojej ceny.

On sprawia wrażenie jakby Canon celowo spartolił w nim jakość obrazka, żeby kupić np. 6D albo FF. Niestety tak to widzę.

Pokazywałem moje foty macro zrobione 70D + Tamron Macro i Nikonem D80 z Jupiterem 135 mm + pierścienie na 100% manual i większości bardziej podobają się zdjęcia z Nikona za 500 zł i Jupitera z piwnicy... Oczywiście jest to kwestia gustu fotki z Canona macro też były bardzo fajne, ale jednak oczekiwałoby się czegoś więcej. Fotki nie w pełnym rozmiarze możesz obejrzeć w moim temacie w dziale Akwaria do 60 L.

Oczywiście robienie tych fotek Nikonem z tym szkłem to mozolna robota, ale gdybym do D80 wrzucił tego typu obiektyw jak do Canona to Canon zostanie rozjechany walcem przez body 7x tańsze i lata świetlne starsze i to mnie po prostu przeraża co producenci sprzętu z nami robią jaka tu jest manipulacja.

Z mojego doświadczenia w ręku porównywanie 70D vs 5D MK III pod względem obrazka to jak porównywanie Fiata Punto i Audi A8.

Natomiast może faktycznie 6D to fajny korpus bo i też półka cenowa wyższa niż seria xxD i może faktycznie produkt warty uwagi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się straszny offtopic, więc wieczorem przeniosę te wypowiedzi o sprzęcie fotograficznym i zrobię z tego osobny wątek.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taaa, fajne były zoa fajne :D

nawet się obliznąć nie zdążyłem - kiedy dostawa ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorki za jakość zdjęcia, fruity loop ale aparat się pogubił w niebieskim świetle heh

0b12054b6d3308974d60e9f08d0b58e4.jpg

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że czekają.

Nowa dostawa jest planowana .

Jak tylko będziemy mieli więcej informacji damy znać.


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.