Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Calcium Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

@Swir2 jeśli to żeczywiście 800 zeta to ja się na niego piszę sprawdź tylko czy z sondą czy bez

I wogóle to dzięki za pamięć


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Jutro się do Ciebie odezwę :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile czasu starcza elektroda?

Bo 800 zl da się jeszcze przeżyć ale jeśli elektroda będzie się nadawała tylko do wymiany po roku to trochę droga taka zabawka (tym bardziej, że zakup elektrody to znowu będzie się wiązał z prywatnym importem co znacznie podnosi koszty :-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile czasu starcza elektroda , tego producent nie podaje. Mysle ,że na długo o ile nie bedzie sie dotykało końcówki pomiarowej.

Urządzenie jest bardzo dokładne, dwa zera po przecinku.

Tyle ,że wymaga kalibrowania przed kazdym pomiarem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda przed kazdym pomiarem wymaga nowej kalibracji ,lecz nie jest to problemem poniewaz kalibracja jest szybka i automatyczna .

Elektroda jest wymienialna i raczej nie jest droga w porownaniu z ciaglym kupowaniem testow kropelkowych , mysle ze naprzyklad po 2 latach uzytkownia oplaci sie ja wymienic :) zawsze tez dzieki takiemu urzadzeniu mamy dokladniejszy pomiar i tez szybszy od zabawy w testy kropelkowe.

Czy nie jest drogi ? drogi , polowa Profiluxa2 w zestawie ktorym widac ...:]

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/profilux-plus-profiset-p-673.html


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a co to za nowe rury T5 Firmy Korallen-zucht , specjalnie wyprodukowane do akwari rafowych z obsada SPS , jakie one daja swiatlo ze , nie potrzeba juz kombinowac z podlanczaniem innych niebieskich rur ?

Z tego co napisane to mozna je stosowac jako besposrednie oswietlenie zbiornika lub dodatkowo ze swiatlem HQI bez polonczenia z innymi niebieskimi rurami .... ciekawe :)

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/korallenzuchtde-coral-light-p-972.html

albo ta lampka do nano - akwari 6-10 000K .

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/solaris-lampe-auch-refugien-p-901.html


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze to jest dokladnie to samo co FaunaMarin Aqua Science Spezial, Giesemann AquaBlue+, ATI Aquablue spezial i temu podobne :) Czyli zwykla Narva 50:50 Daylight + Aktynika 15000K :)

Tylko robi sie z tego "wielkie halo" ze niby ATI takie wspaniale :) a to jest zwykla Narva i mozna ja kupic 3x taniej niz ATI :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z tym że ATI to to samo co Narva.Miałem Narvę w refugium i jak robiłem szczepki SPS-w to stawiałem do refugium i zaczęły tracic kolor .

Teraz jak mam w refugium ATI jest ok. Czyli dla oka może różnicy nie ma , ale dla korali jest i to ogromna.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wszystkie ATI produkuje Narva - sam producent to przyznaje :) rzeczywiscie jakis czas temu zmieniono proporcje na 60:40 - to prawda - ale nadal produkuje te swietlowki Narva. No chyba ze sie cos zmienilo, pogoolam i sprawdze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM :)

Narva PRODUKOWALA swietlowki dla ATI od 2001 do 2005 roku i produkuje nadal dla ww. firm (dodatkowo jeszcze AquaPerfect i pewnie kilku innych). Natomiast od 2006 roku swietlowki dla firmy ATI robi Sylvania :)

Edit: jesli ktos chce porownanie spektrum "starych" swietlowk ATI robionych przez Narve i tych nowych robionych przez Sylvanie to prosze zjechac na dol tej strony: http://www.korallenriff.de/06_t5leuchtstoff.html

Swir: czyli jednak AHAAAA :):D:D

Swir wiesz sam najlepiej jak to jest: bierze sie produkt od jednej taniej firmy, nalepia naklejke firmy XXX i robi na tym kosmiczne pieniadze :) Nie twierdze ze swietlowki Sylvanii czy Narvy sa zle ale smieszy mnie czesto gadanie w stylu "te nowe ATI to po prostu rewelacja, zadna swietlowka nie swieci tak jak ATI" :) Przeciez to jest wszystko to samo, czy to ATI, czy JBL, czy Arcadia, czy Giesemann - wszystko robią Narva i Sylvania :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc może dla ATI produkuje Sylvania . Większośc żarników HQI robi jdna chińska firma i kazdy ma inna barwę w zależności na zlecenie którego z producentów jest robiony. Wniosek z tego że dany producent wymyśla patent, a produkcje zleca innym żeby obniżyć koszty.

Tak jest w przypadku ATI , czy Sylvania ma w swojej ofercie takie same swietlówki, które produkuje dla ATI . NIe ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. To dlaczego wiele osob uwaza ze ATI maja lepsze swiatlo od Sylvani czy Narvy? Dlaczego mielby robic lepszy produkt dla ATI niz dla siebie??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak AHA :)... i mysle dalej pomiedzy IKS`em a Profilux`em czy to nie jest czasem AAA HA :)

Pomalu zastanaiwam sie tez nad slowmi Janka ...czy to nei jest czasem wszystko jedna wielak kupa tylko w innym opakowaniu :) ..chyba pomalu zajme sie bardziej tym co w baniaku jak pod spodem czy nad baniakeim :)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ,że liczy sie to kto wymyślił , i kto ma na to patent .

Kto zlecił badania itp, a kwestia samego wykonania to inna sprawa.

Skoro wczesniej dla ATI produkował inny producent , a teraz inny a świetlówki sie nie zmieniły , barwa pozostała ta sama, czyli te koloty sa zarezerwowane dla ATI, niewazne kto produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew to prawda ze Sylvania nie ma w swojej ofercie swietlowki 15000K, robi ja na zamowienie innych producentow bo ma ku temu odpowiednia technologie. Wlasnie nowoczesniejsza technologia bylo podobno przyczyna dla ktorej ATI zrezygnowalo z uslug Narvy.

A barwa nie zostala taka sama :) spojrz na porownanie spektrum tych dwoch swietlowek, ta od Sylvanii ma troche wiecej niebieskiego :) Natomiast nie jest tak ze to byla barwa tylko dla ATI, Giesemann kupuje od Narvy dokladnie te same swietlowki, FaunaMarin i jeszcze kilka innych firm. To sa DOKLADNIE TE SAME swietlowki co "stare" ATI/


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.