Skocz do zawartości
kamsolik

cyrkulacja inaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie planowania nowego zbiornika (ok 1000l)i zastanawiam się jak rozwiązać temat cyrkulacji, aby nie było widać tych obrzydliwych, zarośniętych glonami kulek - cyrkulatorów.

Zastanawiałem się nad osobnym obiegiem, tylko do cyrkulacji, na silnej pompie - sprawdziłem to nawet i pomysł bardzo mało efektywny

Jest też oceans motions - widziałem to ostatnio w użytku - bardzo fajne, ale raczej do mniejszych zbiorników.

Ostatnio wpadł mi do głowy taki pomysł ( trochę zainspirowany gotowymi zbiornikami Blau) - jakby na całej długości tylnej ściany zrobić taki panel zewnętrzny do cyrkulacji tylko, wywiercić otwory pomiędzy akwarium a tym panelem z jego dolnej części i wstawić tam kilka cyrkulatorów (w zależności od potrzeby) oraz kilka otworów w górnej części tego panelu celem zasilania w wodę. Wydaję się że powinno działać?

Może macie jakies inne rozwiązania albo pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pod hasłem "wavebox", bo to co opisujesz brzmi bardzo podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Z tego co napisałeś wynika że raczej na 100% powinno to działać :)

Coś jak panel, woda góra się przelewa i zasila cyrkulatory, a przez te otwory i tak ich widać nie będzie więc będzie ok.

Skałki są fajne ale jakoś nie mógłbym patrzeć na skałę wiszącą na środku ściany akwarium :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

powinno działać (choć trochę szkoda miejsca) - jedno ale gdzie dasz czujnik dolewki ?

bo jak Ci cyrkulatory "wyplują" całą wodę a czujnik będzie w sumpie ... chyba że dasz pionowy "grzebień" wlotowy a nie tylko otwory na górze

pomysł do dopracowania :)

a może ...

http://nano-reef.pl/topic/73764-oko-w-oko-z-maxspect-gyre-generator-wiru/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi do głowy taki pomysł ( trochę zainspirowany gotowymi zbiornikami Blau) - jakby na całej długości tylnej ściany zrobić taki panel zewnętrzny do cyrkulacji tylko, wywiercić otwory pomiędzy akwarium a tym panelem z jego dolnej części i wstawić tam kilka cyrkulatorów (w zależności od potrzeby) oraz kilka otworów w górnej części tego panelu celem zasilania w wodę. Wydaję się że powinno działać?

Może macie jakies inne rozwiązania albo pomysły

bardzo dobry pomysł, ale zamiast cyrkulatorów dałbym pompy obiegowe, czemu?

bo są kilkukrotnie tańsze :)

za moją cyrkulacje w 600 litrach robi pompa obiegowa jebao 10000, stoi w sumpie, obok akwarium :)

jeden wylot z rury 32,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o " closed loop" i tam masz takie rozwiazanie co potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dirty_pig - to jest dobre rozwiązanie, trochę już o tym czytałem, wady jakie widzę to: - mocna pompa obiegowa, otwory w dnie (widziałem kilka wątków na zagranicznych forach o pękających dnach właśnie z powodu tych otworów) i tego się boję

Edi - pompy obiegowe może i są tańsze, ale jednak mają gorszą sprawność niż cyrkulatory jeśli chodzi choćby o rozproszenie generowanej fali.

Poza tym mam już cyrkulatory Tunze 6105 i chciałbym je wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.