Skocz do zawartości
tadzik443

Jaki telewizor wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze ktos sie orientuje w temacie telewizorow z forumowiczow.

Mysle nad 3 modelami chodz inne tez wchodza w gre. Warto jest brac tv zakrzywiony lub z 4k?

Myslalem o samsumgach rozchodzi mi sie o cale 55' bylo by moim zdaniem ok

Smart tv i zeby byl plynny obraz bez smug dobre kolory no i cena do 5tys.

O to moje typy:

Ue55hu7200

ue55ju6000

Ue55ju6400

a moze jakis inny model? A jak tak to dlaczego

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tv powinien miec pelna przegladarke internetowa i 100hz i tyle.

4K to chyba bez sensu poki co.

Jak na razie to telewizje nie pokazuja nawet obrazu full hd 1080p a tylko 1080i a to ogromna roznica.

Szkoda kasy na 4k. 4K to bedzie dobre za kilka lat i do duzych wyswietlaczy zapewne 50+.

Lepiej dolozyc na oled chociaz pradu mnie bedzie ciagnal.

Takie moje zdanie na ten temat.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na LG może Ci się spodoba

http://lg.mobile.gadzetomania.pl/57575,7-prob-telewizora-lg-55uf850

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to tv powinien miec pelna przegladarke internetowa i 100hz i tyle.

4K to chyba bez sensu poki co.

Jak na razie to telewizje nie pokazuja nawet obrazu full hd 1080p a tylko 1080i a to ogromna roznica.

Szkoda kasy na 4k. 4K to bedzie dobre za kilka lat i do duzych wyswietlaczy zapewne 50+.

Lepiej dolozyc na oled chociaz pradu mnie bedzie ciagnal.

Takie moje zdanie na ten temat.

Teraz mialem 50' wiec przechodze na wiekszy 55' to minimum. Co do 100hz niestety patrzac na tv "200hz" to sa smugi niestety te wartosci co producenci przedstawiaja to tak jak z odpieniaczami dedykowany do 500l a nie uciagnie 200l :) 4k to tak jak kiedys bylo z sd->hd ready->full hd->uhd(4k).

Tv podobno full hd apscaluje,czy jakos tak do 4k. Ja wiem ze moze sie to nie przydac ale jakby bylo to przeciesz nie kupie za rok nowego tv :) to tyle na temat 4k z mojej strony a jezeli chodzi o zakrzywiony telewizor mysle ze to jest zbedny bajer chodz podobno wyciaga glebie a co z osobami ktore patrza z boku?:> z tv lg no coz nie wiem dlaczego ale jednak szajsung w glowie mi chodzi bo do tej 2 marki jakos nie mam zaufania moze dlatego ze nie zam :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce standard 4k chyba najwczesniej 2018 albo 2020 nie jestem pewien. Wiec wiesz...

Twoja kasa i sam zdecydujesz.

A co.do fullhd to nawet filmy na blurayu sa najczesciej.w 1080i wiec...

A oni juz wciskac chca 4k

Bajeruja nas jak talala

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozglądam się za tv 55 cali. Miałem 2 samsungi. Pierwszy na ekranie dostał delikatną ciemną smugę ale pracuje dalej już 10 lat. Drugi po 3 latach Led ekran się rozwarstwił . Ale dalej będę szukał samsunga lub lg. Tym razem napewno dokupię gwarancję do 5 lat.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozglądam się za tv 55 cali. Miałem 2 samsungi. Pierwszy na ekranie dostał delikatną ciemną smugę ale pracuje dalej już 10 lat. Drugi po 3 latach Led ekran się rozwarstwił . Ale dalej będę szukał samsunga lub lg. Tym razem napewno dokupię gwarancję do 5 lat.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Ta smuga to bardzo prawdopodobe, ze to kurz - brud na podswietleniu.

Tak mialem - rozebralem, wyczyscilem i plama zniknela.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak sam tv apscaluje do 4k podobno no samo to jak kupie tv za 5tys nie bede zmieniac za 3 lata bo mnie na to poprostu nie stac tym bardziej ze sa jeszcze inne sprzety do kupienia jak sie zepsuja albo trzeba bedzie zas akwarium zwiekszyc :) co do samsunga mam mieszane uczucia.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poniekąd masz rację a w dodatku jeśli oglądasz dużo filmów na blu-ray to ok. Tam 4k bedzie szybciej się rozwijać (juz teraz sa filmy w 4k). Tak samo jak w necie, w te chwili w YT jest pełno filmików w 4k.

Ale co do telewizji to jestem prawie pewien, ze u nas to jeszcze z 5 lat najbidniej do tego by pojawilo się wiecej niz 2-3 kanaly w 4k.

Obecnie jest chyba nawet dostępny z satelity jakis zagraniczny kanal w 4k ale to telezakupy wiec sory na ch..j mnie to.

Za 2-3 lata tv 4k beda kosztowac jak teraz te full hd.

Ja ma zwyklego lg 42 cali - zadnych bajerow - nawet internetu nie ma - tylko 100hz ale powoli zaczyna szwankowac cos (mam juz go 6 lat) i jak padnie to kupie sobie tez lg o takiego :

http://www.lg.com/pl...ory/lg-42LN570S

wiecej do szczescia mi nie potrzeba

No tak ale jak sam tv apscaluje do 4k podobno ....

No tak jak teraz tv 3d - zwykly kanal konwertuja na 3d ale co.z tego jak i tak 99% oglada normalnie, bo na dluzsza mete nie da sie tego ogladac.

I tak jak teraz zwykle filmy sa apscalingowane do full hd by nie ogladac czarnego pola po bokach telewizora.

Jak dla mnie sens 4k jest przy duzych wyswietlaczach gdzie rozdzielczosc full hd jest po prostu za mala.

A detali nie widzimy wiecej to tylko zwykla powiekszona rozdzielczosc pal.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz 55' to dosc duzy ekran 3d to akurat w moim wypadku nie porozumienie, dlatego caly czas sie zastanawiam nad 4k nie chce pozniej zalowac za 3 lata ze nie wziolem tego formatu, ale z 2 strony jezeli mam wydac ponad tysiac wiecej zeby nie bylo widac roznicy z full hd to tez sie mija z celem.

W kazdym sklepie czy to saturn, media markt, media expert, euro rtv agd lub neonet wszyscy jak jedni polecaja 4k pytanie dlaczego

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiesz dlaczego?

Drozszy wiec wieksza prowizja dla ni h hehe

No ale przy 55 calach to moze i bedzie lepiej z tym upscalingiem do.4k.

Pojdz do.sklepu wez sobie pendrivea z jakims materialem full hd i zobacz gdzie bedzie lepiej:)

Nawet wez kilka probek wideo i zobaczysz jak dziala ten upscaling.

Porownasz sobie na wielu tv i zdecydujesz.

Tak bedzie najlepiej

Pamietaj wez swoje probki wideo, bo oni swoje to maja takie (swoje dema) by Cie zbic z.tropu hehe

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj to zrobilem powiem tak albo ja nie widze tego efektu wow albo poprostu go nie ma. Moze ktos z forumowiczow ma jakis tv z 4k i moglby cos powiedziec. Oni raczej nie maja zadnej marzy bo kto by ja im dal:) wiec to mnie zastanawia kazdy jeden sprzedawca z tych co wymienialem wyzej marketow poleca mi kupno 4k

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mowie o sprzedawcacb a o.sieciach, ktore sprzedaja.

Jest nowe i ma sie sprzedawac, bo nakupili duzo:-))

Warto sie wstrzymac do przyszlego roku, bo chyba jakos na poczatku 2016 sa targi ces i tam cos nowego pokaza a ten sprzet z 2015 bedzie juz nie najnowszy a wiec i bedzie tanszy.

Wiec jak teraz kosztuje 5k to w przyszlym roku powiedzmy w lutym bedzie kosztowal ze 3.5 a moze i mniej.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest maly problem nie mam tv:) chcialem kupic z zeszlego roku za 3700 55' hu 6900 ale podobno byly smugi przy szybszej akcji wiec po co mi taki szajsung :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz:) czyli przycisniety do sciany. no to jak pisalem wczesniej sam ocen co.Ci sie przyda - porownaj obraz wyswietlany.

Ja bym wzial jakis fajny full hd na podswietleniu oled - zaoszczedzisz na pradzie troszke:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zaoszczedze bo z plasmy na led to duzy przeskok :) a co do oleda to noe wiem czy wiesz ale trwalosc to tak jak plasma ok 10lat :) no i cena...

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem.

A to planujesz na 10 lat taki tv miec?

Sam producent wie, ze to jest malo prawdopodobne by wytrzymal az tyle czasu.

Przedluzenie gwarancji do 5 lat a potem wiedza, ze beda padac jak talala

A zwykly led to ile bedzie Ci dzialal? Myslisz, ze wytrzyma tyle czasu - sam producent w to nie wierzy dajac max 5 lat gwarancji:)

Prawie nie ma szans by dzialaly 10 lat - no moze te pierwsze modele. Moj stary samsung 32 hd ready (czyli jeszcze bez full hd) , ktorego oddalem rodzicom ma jakies 8 lat ale juz dwa razy byl robiony ale poki co swieci.

Ja tam radzil bym Ci kupic dobrego full hd (wydasz max 3k) a za oszczedzona kase cos do akwa sobie spraw.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja masa tylko kobiety :) mi ok 7 lat wytrzymal ale plasmy tak jak oledy ok 10lat

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzy i tyle :p:P:P. Kupowalem 2 lata temu Samsunga z serii 7000 (nomen omen za 7k) i jestem do dzis zadowolony:). Jesli nie jestes pod tym katem zboczencem (a widzialem takich,jak pracowalem 25 lat temu w sklepie rtv - przychodzili z generatorem obrazu kontrolnego i na 21'' patrzyli z odleglosci 5cm,czy im sie nie rozjezdzaja piksele :lol::lol::lol: ) to bedziesz zadowolniony :).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile cali masz 4k? Chyba nie co?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile cali masz 4k? Chyba nie co?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Nie bardzo kumam pytanie,a jesli chodzi o moj telewizor,to jest zwykly HD 55'',a 7k o ktorym pisalem,to cena 7 tys. pln.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi czy masz uhd :) tak zajazylem wczesniej ze kosztowal 7tys. Ja wydajac tyle kasy na tv chcialbym miec pewnosc ze ten model ktory chce wybrac bedzie mial wszystko to co powinien miec. Zeby sie nie okazalo ze, wezme kupie go przywioze do haty a tam mazy smugi jak bedzie kino akcji bo w tym momencie te 5tys to wydana kasa na smiec. Dlatego pytam o te smugi bo widzialem roznice tylko ze, tv za 2.5tys i za 12tys i powiem szczeze ze do tej pory jestem pod wrazeniem tego drozszego modelu :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co slabo z HD(większosc w tv nie jest nagrana w HD) a Ty martwisz się o 4k.

Kupiłem kamerke nagrywającą w 4K i raczej nigdy tego nie użyje bo 15 min filmu zajmuje 64GB ale lans jest.. żałuje, że nie kupiłem slabszego, tańszego modelu ale z wyświetlaczem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o jakies szpanowanie chodzi o to czy jest wyrazniejszy obraz i czy to nie bedzie tak jak wczesniej pisalem sd hd ready fullz hd a teraz 4k ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wczesniejszych postow moge wnioskowac ze ten tv planujesz uzywac przynajmniej 10 lat wiec biez 4k :)

Jak kupisz lcdka full hd za ok 3-4 tys to i smuzenia nie bedzie. Tyle w temacie.

A z tv 4k to nie wiem jak tam z nimi jest.

Aaaa i jeszcze wroce do tego smuzenia- o jakie Ci smuzenie chodzi?

Na moim leciwym lg 42 calowym - nie zauwazylem by obraz byl jakis niewyrazny itp...

Teraz matryce chyba sa juz wystarczajaco szybkie w reklamach chwala sie 1-2 ms a w rzeczywistosci sa troszke wolniejsze ale i tak jest ok.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.