Skocz do zawartości
RoN_01

Korale chyba siebie atakują

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy w akwarystyce morskiej i dziś po powrocie do domu zastałem taki widok :( trochę je teraz oczyscilem i oddaliłem od siebie

20150913_192033.jpg

Edytowane przez RoN_01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak.

Korale zawsze się atakują a hydnopora w szczególności.

Najlepiej daj ją z dala od wszystkich korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol fajnie to wygląda jak siec spider mena :)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularie oczyściłem na tyle ile sie dało i przesadziłem ja w inne miejsce. Czy jeszcze jakoś mogę jej pomóc ? Nie chciał bym aby mi padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularia yo twardziel nic jej nie bedzie daj jej tylko spokoj


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie doszła do siebie a na domiar złego za atakowały ją jakieś ślimaki chyba. Niestety nagrywałem telefonem ale pod koniec filmu dobrze je widać z prawej strony krzaka. Te ślimaki ją wykańczają ?

http://www.ron-art.p...0929_195830.mp4

Edytowane przez RoN_01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie da zrobić ? może jakoś pozbyć się tych ślimaków (pasożytów) albo w czymś wymoczyć ?? Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię Ci nic podpowiedzieć co do Sinularii ale zauważyłem że masz sporą wichurę w baniaku jak na miękkie korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslac przyszlosciowo, mozesz tego zawodnika po prawej ustawic w takim miejscu, zeby prad wody zwiewal jego wysuniete "Kampfpolipy" w wolna przestrzen, tzn, zeby za nim nie stal zaden inny koral. Hydnophora to jeden z najsilniejszych wojownikow...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zamontowałem nową pompę i ją ustawiałem więc tak to może wyglądać :)

Wcześniej miałem dwie chińskie 2000l ale po roku okazało się że ruch wody jest tylko w okolicy pompy a dalej już nie dolatywało nic i zaczął osadzać mi się osad na piasku.

zamontowałem aquael 2600 którą kupiłem rok temu ale uważam że jest za mocna do reefmaxa i musiałem ją dać mocno po powierzchni wody aby rozbić jej siłę i teraz kupiłem Karoline 1600 i ją ustawiłem dla tego taki trochę młyn się zrobił w akwarium ale już opanowuję sytuacje :)

Ale wracając do tematu. Te ślimaki są szkodliwe ? jakoś je usuwać mechanicznie czy da się zrobić jakiś roztwór aby się ich pozbyć ? ??

Nie potrafię Ci nic podpowiedzieć co do Sinularii ale zauważyłem że masz sporą wichurę w baniaku jak na miękkie korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.