Skocz do zawartości
Grzegorz

Dajmy z siebie coś więcej

Rekomendowane odpowiedzi

Na jak się nie mylę na 77 tematów a przeglądania około 2000 osób to bardzo mało jest osób potrafiących co kolwiek powiedzieć w przedmiotowych sprawach Ludziska obudzmy się ze snu i naprawdę postarajmy się stworzyć coś co naprawdę będzie wielkie .

Zobaczcie na anglojęzyczne albo na niemieckojęzyczne strony co tam Ludziska opisują.

Jak to kiedyś ktoś powiedział My Polacy w latach 90 wytwarzaliśmu majonez musztardę oraz keczap a nasi sąsiedzi z południa i zachodu zajmowali się akwarystyką.

Nie bądzcie lękliwi.

Sugestie apatyczno-wulgarno-ironiczne bardzo nie wskazane.

Zainteresujmy się tym co dla nas jest fascynacją oraz hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE SŁOWA :(

POPIERAM

Ze słonym pozdrowieniem

Argo


400l HQI 2x150W + T5 3x39W ...w trakcie rozruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam taka propozycję :p

W związku z tym , ze do tej pory czasu poświeconego na pracę nad nano-reef.pl miałem naprawdę mało(od maja się to napewno poprawi) to chciałem zaproponowac szanownym grupowiczom współtowrzenie tego serwisu. Z przyjemnoscią oczekiwałbym pomocy w pisaniu artykułów, reportaży, opisów gatunków etc czyli po prostu "fizycznej" pracy :p nad tym serwisem. Osoby takie miały by odpowienie uprawnienia w dostępie do serwisu co umożliwiło by im samodzielną "pracę" ograniczoną jedynie fantazją/wolnym czasem/chęciami(niepotrzebne skreślić) :)Myslę, że "odbiło" by się to z korzyścią dla wszytskich odwiedzajacych nasz serwis, a jest ich naprawdę sporo. Jeszcze więcej jest informacji, które mogłyby się tu znaleźć ale niestety z w/w powodów do tej pory ich nie było :( Od chętnych oczekiwałbym przede wszystkim "gętkiego" języka w piśmie , pewnej wiedzy nt. akwarystyki morskiej(najlepiej praktycznej :p ) oraz chęci podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jestem pod wrazeniem listów które otrzymuję, w wielu z nich pytacie właśnie kiedy w serwisie znajdzie się to i to, czy też czy można by umieścić art. na dany, interesujący Was temat. Założeniem tego serwisu było właśnie to, że znajdą się takie osoby, które zechcą mi w tym pomóc, bo naprawde zainteresowanie akwarystyką morską w naszym kraju (na szczęście) rośnie, niesttey nie wprost proporcjonalnie do ilosci osób, które swoją wiedzą i doświadczaniem zechciałyby się z innymi nieodpłatnie(!) podzielić.

Licze na spory odzew :) i mam nadzieję że mi w tym pomożecie.

PS. W mojej nano-rafie wylądowały "twardziele" - jeden z gatunku Favites sp.(w kolorze białym - przyszedł z żywą skałą, spora cześć już się ładnie rozwineła, cześć jednak musiała zabardzo wsychnąć podczas transportu. Drugi to Trachyphyllia geoffroyi - zielony , pięknie się napompował , wygląda imponująco :)) Poza tym w akwa znalazł się też "wyrośnięty" Sarcoptyhon - ma około 20cm, dziś zaczął się powoli rozwijać - naprawdę kawał "bydlaka" . Zobaczymy co na to mó błazenek... :p

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja pierwszy ;-)

Myślę, że zdecydowana większość osób odwiedzających ten serwis to (podobnie jak ja) osoby posiadające raczej niewielką wiedzę o prowadzeniu zbiornika morskiego i pragnące zapoznać się z doświadczeniami innych oraz w oparciu o nie rozwijać swoje umiejętności. Fakt, że ostatnio w serwisie dosyć rzadko pojawiają się nowe artykuły, nad czym ubolewam, bowiem strona serwisu jest pierwszą, na którą codziennie wchodzę siadając do komputera. Z chęcią przyczyniłbym się do jego rozwoju, choć ze względu na moje znikome doświadczenie mogę na razie zaoferować pomoc np. przy tworzeniu opisów nowych gatunków ryb lub bezkręgowców (przy okazji czegoś można się nauczyć samemu ;-).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super - szczegóły wysyłam na priva.

:(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - zgadzam się z Enderem - bardzo chętnie bym pomógł tyle, że na razie to bardziej ja szukam pomocy :-) Chęci posiadam ale IMHO wiedza moja jest jeszcze zbyt skromna.


pozdrawiam Łukasz Kaczmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - co z Enderem?

uprawnienia dostał i tyle go widzieli :(

a może Ty Łukasz popracowałbyc nad działem opisów? :(

Z całego serca zachęcam - myślę, że wielu klubowiczów byłoby Ci wdzięcznych ... Zresztą poczekamy na ich opinię :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie. Tyle, że moja znajomość zwierzaków morskich jest na razie na prawdę bardzo skromna. Mirafę mam dopiero 6 miesięcy i niestety raczej zaliczam się ciągle do tej grupy, która bardziej szuka pomocy na forum niż jest jej w stanie udzielić. W ogóle mam takie wrażenie, że ten "bezruch" jest odzwierciedleniem sytuacji akwarystyki morskiej w Polsce. Ona po prostu raczkuje. Jest wiele chętnych (wciąż przybywa) do skorzystania z wiedzy ale osób, które na prawdę coś wiedzą jest stosunkow niewiele.

Mój wkład w robienie opisów mógłby co najwyżej polegać na zsyntetyzowaniu tego co jest napisane we wszystkich 4 książkach po polsku ;-) Wiedza praktyczna dotyczy u mnie jak na razie dosłownie kilku gatunków, które mam w akwarium. Wydaje mi się, że to zbyt mało. Jeśli jednak uważacie, że wystarczy to chetnie spróbuję.

Mógłbym natomiast spróbować popełnić kilka niedużych tekstów na temat chemii wody morskiej. Tu pewnie miałbym trochę więcej do przekazania choć ekspertem tez jeszcze nie jestem.


pozdrawiam Łukasz Kaczmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super - w taki razie prosze o kontakt przez GG - łatwiej będzie pewne rzeczy objasnić "online" :(

3610289

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem malkontentem.... nie mam nic przeciwko 'udzielaniu się'. hmm..., jednak jak czytam tekst Grzegorza, to ogarnia mnie silne wrażenie wirtualności tego gościa. on jest po prostu nierzeczywisty. myślę, że ktoś tutaj coś prowokuje i nieodparcie nasuwa mi się wspomnienie jednego polityka z dawnych czasów, który krzyczał podobnie:'... towarzysze pomożecie?...' itd. motywacja tego typu 'nie przejdzie', bo kogo ma zmotywować jeśli większość uczestników zapisała się po to aby właśnie się czegoś dowiedzieć... za jakąś dekadę lat niewątpliwie coś się zmieni...

uważam, że jakość tego serwisu i jego merytoryka odzwierciedlają nie tylko wiedzę jego uczestników lecz również i co najistotniejsze prowadzącego ten serwis. albo zakłada się serwis bo jest się zwariowanym na punkcie akwarystyki, albo po to, aby napędzać klientów sklepowi. nie twierdzę, że to drugie jest złe ale sztuką jest pogodzenie tych dwóch skrajności. Sugestie apatyczno-wulgarno-ironiczne powinny stanowić bodziec i silną motywację do tego, aby działać tak, żeby nie mogły zaistnieć w przyszłości kwestie, które sprowokowały te sugestie. jestem przekonany, że Ci którzy dzielą się na tym forum z innymi swoim doświadczeniem w prowadzeniu słonego są pokrzywdzeni wypowiedzią Grzegorza, gościa mniej lub bardziej rzeczywistego... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, tak się składa, ze albo jesteś tu kompletnie przypadkiem, albo innych oceniasz wg siebie

Serwis ten założyłem z myślą o tym, że przyjdzie właśnie taki czas i każdy, kto tylko będzie chciał będzie mógł dorzucić swoje "3 grosze" w temacie akwarystyki morskiej , nie tylko w nano wydaniu. Dlatego też od początku pisałem, iż chętnie udzielę uprawnień większej ilosci osób - aby ten serwis zaczął żyć własnym zyciem, żeby kazdy mógł napisać taki artykuł jaki mu się podoba i o tym, o cyzm chce (byleby związane z morską wodą :( )I myślę, że dla większosci odwiedzających tą stonę będzie to obojętnie, czy będzie to kolejny opis jakiegoś akwarium, raport z porodu krewetek, czy też opis nowego ślimaka. Jest ak jak napisałeś - bardzo mało literatury i materiałów na ten temat - szczególnie takich, spisanych przez "zwykłych" użytkowników. Jeśli uważasz , że serwis powstał po to by reklamować sklep, to jesteś w błedzie, i przykro mi że tak płytko to wszystko spostrzegasz. W takim razie po co go odwiedzasz? Ile Ty wniosłeś wiedzy i pracy w jego tworzenie? Oczywiście , najłatwiej jest oceniać ...Czy kiedykolwiek otrzymałeś jako użytkownik serwisu jakikolwiek list z reklamami sklepu? Produktów? Widzisz, nasz sklep istnieje od 19 miesięcy - i jeśli mamy ponad 2600 zarejestrowanych klientów , czy myślisz , ze ktoś z odwiedzających ten serwis nie natknął się wcześniej na sklep um-um'a i "musimy" mu go zareklamować? Nikogo nie zmuszamy do zakupów u nas - to wolna wola każdego. Jeśli wszędzie węszysz podstęp, kryptoreklame, a serwis postrzegasz jako bardziej zaawansowaną formę reklamy - nie wiem z czego to wynika . Ale gdybym to Ja był na Twoim miejscu i myślał podobnie o innym serwisie - przestał bym tam uczęszczac- to tak samo, jak nie podnosze już ulotek z Tesco leżących przed moimi drzwiami.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, nie mam zamiaru 'wiosłować' z Tobą słowami ponieważ podobny wątek można poczytać sobie na pl.rec.akwarium i do niczego to nie prowadzi. jak piszesz - najłatwiej jest oceniać. tak zrobił niejaki Grzegorz i tak też zrobiłem ja. jedno Ci pasuje ale nie drugie... 'uderz w stół a nożyczki się odezwą' - to przysłowie dokładnie obrazuje Twój sposób reagowania na każdy przytyk a z niego wynika cała ta paplaniana o tym co ja dałem a czego nie dałem itd.... człowiek rozsądny powinien rozważyć, czy w zarzutach istnieje ziarno prawdy, czy też są wyssane z palca a użyte zostały po to żeby kogoś obrazić. temat w ogóle zaczyna być OT i żeby nie zaśmiecać z mojej strony EOT.

p.s. dostałem reklamę sklepu um-um, reefshop'u i to niejednokrotnie

p.s. 2. na całe szczęście nie jesteś na moim miejscu i decyzja czy odwiedzać nano-reef, czy też darować go sobie nadal pozostaje w mojej gestii :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poczytac i co z tego?? Co wiesz o tej sprawie? Nic. Tak jak pozostali (90% wypowiadajacych się wtym wątku) , którzy zabierali tam głos - cwaniaczki podpisujące się ksywkami. Ilu pieniaczy , którzy nigdy nie kupili nic w naszym sklepie zabrało tam głos, po to, aby podnieść sobie "adrenalinkę"??Mimo,że ton ich wypowiedzi mógł świadczyć o czyms zupełnie innym. Ciekaw jestem, czy byłby którykowliek z nich taki odważny i powtórzył by to samo w mojej obecności. Wątpie w to. Każdy taki cwaniaczek jest mądry i wygadany tylko na necie. A tak naprawdę ma tyle do powiedzenia co nic. Poza tym, nie rozumiem, co ma wątek z pl.rec.akwarium do tego tutaj? Mozesz mi to wyjaśnić?? Czy też mam to potraktować na zasadzie "tematu zastępczego"?? Co do mojego reagowania - wiesz, pewne kwestie już powoli zaczynają mnie "rozluźniać" - jesli spotkam się z konstruktywną opinią na temat mojej osoby to wezmę to sobie do serca. Natomiast takie pieniactwo jak na grupie mam głeboko w d... - i nie mówię tu w żadnym wypadku ani o p. Motylewskim, ani o p. Iwonie Mazur. Sprawa została wyjasniona u nich w domu osobiscie i dawno przestała istnieć - obie strony są zadowolone. I nie zamierzam o tym pisac na grupie - mam to za przeproszeniem "gdzieś", gdyż nie zamierzam sie tłumaczyć komukolwiek, kto nie znając w ogóle sprawy bije pianę jeszcze sporo po jej załatwieniu - oczywiście w ogóle jej nie znając. I wyjaśnij mi - o jakich zarzutach ty piszesz??

Co do ps.s

Dostałeś reklamę - ale nie jako klubowicz nano-reef.pl - gdyz baza adresów email z tego serwisu nigdy nie była wykorzystywana w tym celu.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też EOT - zakładam akwarium 80 litrów w domu i wolę się skupić na robieniu zdjęć oraz opisów do mini pamietnika. Mam nadzieję, ze kogoś to zainteresuje.

PS. Tak de facto - to będę przerabiał szafeczkę na której stało moje akwarium 80 litrów z tego wątku:

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=5

Szkło tez będzie od początku sklejane - mały komin i sump na dole - żarnik 150W.

Po niedzieli zamawiam szkło - dziś wycinamy dziurki w szafeczce. :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniam: wyrażenie '... ponieważ podobny wątek można poczytać sobie na pl.rec.akwarium ...' dotyczyło wątku w kwestii prowadzenia portalu akwarystycznego, a więc jego atrakcyjności w kontekście powodów, dla których w ogóle taki portal powstał, a związane było bodajże z kłopotami D. Firleja. w najmniejszym stopniu nie było moim zamiarem wylanie tutaj tego całego zamętu związanego z niezadowoleniem klientów z usług sklepu um-um. zupełnie nie mogę zrozumieć skąd Ci to przyszło do głowy. zbyt emocjonalnie reagujesz na odrobię krytyki :(:p( :( i zaciemnia Ci to jasność spojrzenia...8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo słów napisaliście szkoda tylko że NIC z tego nie wynika, a wręcz takie przepychanki odstraszają. Myślę że faktycznie jest potrzeba aby servis budowała grupa a nie jedna osoba, wniesie to bowiem wiele nowych poglądów i opini. Jeśli zaś chodzi o reklamę sklepu to niech i sobie bedzie, w końcu nikt nie zmusza do zakupów,a przynaqjmniej jest podgląd na ceny.

Chętnie przyłącze sie do dzielenia informacjami tylko powinno to być usystematyzowane. Pojawianie sie tematów bardzo rozstrzelonych tematycznie nic nie daje. Wnoszą małą ilość informacji i są nie kontynuowane jak w przypadku refugium.

ps. jeśli chodzi o jana fitasa to przyznam ze sporo wnosi do akwarystyki przedstawiając ciekawe rozwiązania techniczne


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laez oczywiscie - pewnie ,że wnosi - nie twierdze przeciez inaczej - chodziło mi o konkretne odniesienie wobec serwisu nano-reef.pl . Sam zaglądam czasem na jego stronę - kalkreaktor też mam "zgapiony" :( Zresztą swego czasu proponowałem współpracę - szkoda , ze nic z tego nie wyszło :Dozingoff

Nie ma sensu się kłócić ....


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem!

Jako, że zostałem wywołany, melduję się do tablicy.

Uprawnienia dostał, ale z nich nie korzystał, co nie znaczy że nic nie zrobił :(.

Wyskrobałem przecież kilka opisów gatunków przed wakacjami, sam je Przemku zamieszczałeś. Niewiele tego było, ale zawsze coś. Potem niestety nie miałem zbyt dużo czasu na udzielanie się, ponieważ w czasie wakacji zmieniałem pracę. Teraz mam nadzieję, że będę mógł poświęcić się serwisowi trochę bardziej.

A skoro został poruszony temat sklejania zbiorników to może spytam jeszcze, czy może i mój będzie niedługo gotowy? Pisałeś już 2 razy, że się ze mną skontaktujesz w tej sprawie i jakoś od tego czasu cisza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twój zbiornik zapraszam Cię - pod koniec przysżłego tygodnia - jedziemy we wtorek do krakowa z dwoma akwariami i wrócimy dopiero w piątek :( Także jak ci pasuje, to spotkamy się na weekend - zresztą skontaktuję się z Tobą na prova - telefon który mam ze sklepu aktualny?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodac - faktycznie zwracam honor - przesłałeś opisy :( Mam nadzieję, że jak już zbiorniczek wyląduje u Ciebie , to nie nadążymy z czytaniem "Enderowego pamiętnika" :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko rozpocznę prace przy zbiorniku, zacznę skrobanie notatek :(

OK, następny weekend może być. Moje dane są aktualne, reszta na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Przemka:

Ile(orientacyjnie) kosztuje szkło 6mm (czy płaci się za metr kwadratowy?), a ile wiercenie otworów?

Do wszystkich:

Czy ktoś może mi krótko wyjaśnić na czym polega metoda Ballinga?

Czy któryś z klubowiczów stosuje w zbiorniku metodę Jauberta(lub coś na kształt `plenum`)-spotykam się z bardzo różnymi opiniami nt. tej metody(Jedni się nią zachwycają, inni twierdzą, że po kilku miesiącach poprawnego funkcjonowania zaczynją się problemy)?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi


Show Must Go On... mlv87@interia.pl Browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.