Skocz do zawartości
Kwiatek

Jakie świetlówki T5 w ukladzie 10x

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jak proponujecie ? Jak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam świetlówek ati lampa 10x80

- blue plus 4szt.

- actinic 3szt.

- aquablue special 2szt

- purple plus 1szt

W swojej lampie niebieskie świetlówki mam ""wstawione" na przemian z pozostałymi... kolejność zapalania się poszczególnych świetlówek jest tak skonfigurowana że najpierw zapalają mi się "jaśniejsze obwody" z przewagą białego światła , a następnie w ciągu dnia zapala się niebiesko-aktyniczne światło -które świeci najdłużej ,a wieczorami po zgaszeniu się białego światła daje najlepszy efekt wizualny zbiornika ... /krótko mówiąc natężenie i barwe dobrałem w ten sposób aby światło w ciągu dnia -kiedy nikogo nie ma w domu świeciło "dla korali" , a wieczorem "dla mnie" /


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje

W swojej lampie niebieskie świetlówki mam ""wstawione" na przemian z pozostałymi...

czyli jak dokładnie i jak czasowo obwody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna konfiguracja jak Tomasz zaproponował, ja bym jednak dał więcej niebieskiego w zamian białego:

  • blue plus 5 szt.
  • actinic 3 szt.
  • aquablue special 1 szt
  • purple plus 1 szt


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna konfiguracja jak Tomasz zaproponował, ja bym jednak dał więcej niebieskiego w zamian białego:

  • blue plus 5 szt.
  • actinic 3 szt.
  • aquablue special 1 szt
  • purple plus 1 szt

A masz ten układ przetestowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje

czyli jak dokładnie i jak czasowo obwody ?

około godziny 10-tej zapalają się 2 skrajne obwody lampy - zestaw obwodów: 1. aquablu spec./actinic ,2.aquablue spec./blue plus

około 12-tej startują następne 2 obwody w następującym zestawieniu 3. blue plus/purple plus , 4.blue plus/actinic

około 14-tej 1środkowy obwód - blue plus/actinic

Każdy z obwodów świeci ok. 8-godzin , co sprawia że po pracy - podczas wieczornego obserwowania swojego zbiornika niebiesko-aktyniczne światło "wyciąga" najlepsze kolory fluoryzujących korali -co ukazuje najatrakcyjniejszy widok Mojego zbiornika.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ten układ przetestowany ?

U siebie mam 6 świetlówek, jedna różowa, jedna biała, 2 aktycznine i 3 niebieskie - w kolejnym podejściu myślę żeby w ogóle nie dawać białej świetlówki. Widziałem kilka zbiorników bez białego światła i bardzo mi przypadły do gustu :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co cisza nikt nie ma takiego układu ? ;-) żeby się pochwalić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.