Skocz do zawartości
buczi82

Poziom wody

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z poziomem wody w kominie zewnetrznym...

Na początku kiedy akwa zostalo zalane woda ubywala z komory z pompa, tam mam czyjnik i poziom sie wyruwnywal...

Dodam ze poziomem wody w przegrodzie z pompa regulowalem poziom wody w kominie, dziwne dla mnie..

Teraz jednak mam problem, poziom wody w przegrodzie jest caly czas taki sam a w kominie spada, dlaczego tak sie dzieje i jak to naprawić???

Probowalem regulowac pompa, ale albo za mocno i siorpie rewizja albo za slabo i siorpie na splywie plus odglos jak woda sie przelewa przez grzebien, dobija mnie juz to ehh

Da rade cos z tym zrobić???


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zaworem na splywie skrecamy az uzyskamy odpowiednia wysokosc wody w kominie


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej problem mialem taki sam, wszyscy radzą żeby tak ustawić obieg aby rewizją delikatnie woda spływała, niestety u mnie ten delikatny spływ wydawał tak głośne dźwięki że nie mogłem spać.

Rozwiązałem to bardzo prosto, zostawiłem tak zeby spływała rewizią którą mam ściętą pod skosem i teraz miałem 3 miarki od soli AF, zrobiłem małą dziurkę w dnie i nakryłem tym rewizje - nastała cisza. Testowałem przy zakręconym spływie rewizja u mnie odbierze całą wodę...

Na wyjazdy dla bezpieczeństwa i tak to ściągam.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek reguluje wszystkim...

Jak skrece zawor to przelewa rewizja jak odkrece to poziom wody spada i chlupie, nie moge tego cholerstwa wyregulowac...

Jerzyk dzieki, spróbuję tak zrobic, a fote jakas moglbys dac, bede wdzięczny ;)

Aha problem w tym ze nawet jak ustawie zaworem poziom w kominie to on i tak spada, a powinien spadac w sumpie, moze komin za maly, nie wiem, nie mam pojęcia...

Chyba zainwestuje w zawor bramowy, w uk ktos widzial??


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyreguluje nawet zwykły zawór tylko trzeba cierpliwości lub grubszej kieszeni na zawór bramowy, który faktycznie reguluje się bezproblemowo.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem jak Jerzyk napisal, jak wychodzilem z domu to bylo ok, jak wroce z pracy sie okaze czy jest dobrze ;)

Jak nie to kupie bramowy...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce krakac, ale chyba dziala, jak rano bedzie tak samo to super ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimbim. Ma racje to kwestia cierpliwosci i zaworu trzeba naprawde poswiecic troche czasu


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze mialem wyregulowane, przez miesiac bylo ok i nagle lup, cos sie stalo ze sie walilo...

Co do regulacji to zwykly zawor to koszmar, ciezko ustawic, bo niby przekrecasz moze z 1mm a tak naprawde potrzeba 0.5mm, na chwile obecna jest ok, porada Jerzyka pomogla, cisza i jest jak ma byc, ale jesli w przyszlosci zacznie sie cos dziac, zainwestuje w bramowy...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna jest ok, nic nie zmieniam ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogło, tylko dobrze przetestuj czy w razie zapchania spływu kubek nie zatka Tobie rewizji.

U mnie na szczęście rewizja jest tak ścięta że nie ma bata żeby kubek ją zatkał i na szczęście odbierze cały przepływ.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weekend sprawdze jak bede mial wiecej czasu, ale powinno byc ok, jeszcze raz dzieki ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - masz za mało wody w systemie!!!!!!!. I trudno ci uregulować, Czujnik poziomu wody w komorze z pompą podnieś wyżej aby tam był większy poziom wody ,a zaworem na spływie uregujj cierpliwie /bez większych odkręceń i zakręceń/ poziom wody w komienie. Będzie dobrze też tak miałem. Wody w komorze z pompa musi być więcej - pompa nie biędzie szalała raz wiecej zasyssa raz mniej , tak to bywa. U mnie pomogło, później juz nie maiałem wahań w komienie. No chyba że od pomp cyrkulacyjnych przy załączniu i wyłączniu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście wkleić zdjęcie rozwiązania z kubkiem/miarką? Jakoś nie mogę tego ogarnąć.


SPS + LPS 330l. + sump, Skimz SM-161, cyrkulacja: jebao wp-25 + wp-40, obieg: aqua-nova 3500, świeci LED + 3x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze "amsam" - na bank za mało wody w obiegu.

Zawór reguluje się max. 2-3min.

Ustawiasz tak aby woda była na odpowiednim poziomie w kominie, a ewentualne braki jakie wyjdą - to w komorze sumpa z pompą.

Jak wyjdzie, że jest tam za mało i pompa "siorbie" powietrze - to dolać wody.

Ot tyle :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale chyba nie macie racji.

U mnie też poziom w kominie się nie zmieniał przez jakiś czas, i nagle poszedł w dół - dodam mam dolewkę tak że ilość wody przez ten czas się nie zmieniła.

Dopiero gdy wyregulowałem tak że woda delikatnie się sączy rewizją - wtedy problem znikł ale był hałas.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale chyba nie macie racji.

U mnie też poziom w kominie się nie zmieniał przez jakiś czas, i nagle poszedł w dół - dodam mam dolewkę tak że ilość wody przez ten czas się nie zmieniła.

Dopiero gdy wyregulowałem tak że woda delikatnie się sączy rewizją - wtedy problem znikł ale był hałas.

Wg. mnie wygląda to tak:

Zmniejszyła się wydajnośc pompy obiegowej ( albo zabrudzone łopatki albo/i przytkany wylot z pompy w akwarium ) przez co mniej wody ubywało z ostatniej komory sumpa.

Woda jednakże parowała - ale ubywało przez to wody w akwarium a nie w sumpie - i tu się pojawiają braki wody w kominie.

Spróbowałbym rozebrać pompę obiegową i wyczyścic łopatki wirnika, tudzież oczyścić zarośniętą glonami ( zielonymi lub wapiennymi ) dyszę wylotową w akwarium.

Pozdrawiam

montymick


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wygląda to tak:

Zmniejszyła się wydajnośc pompy obiegowej ( albo zabrudzone łopatki albo/i przytkany wylot z pompy w akwarium ) przez co mniej wody ubywało z ostatniej komory sumpa.

Woda jednakże parowała - ale ubywało przez to wody w akwarium a nie w sumpie - i tu się pojawiają braki wody w kominie.

Spróbowałbym rozebrać pompę obiegową i wyczyścic łopatki wirnika, tudzież oczyścić zarośniętą glonami ( zielonymi lub wapiennymi ) dyszę wylotową w akwarium.

Pozdrawiam

montymick

Idąc twoim tokiem myślenia skoro ustawiam spływ tak ze delikatnie sączy wodę rewizja to po jakimś czasie powinien przestać. Bo skoro pompa tloczy mniej wody to spływ sam dałby rade ja odebrać.

Wysłane z mojego GT-I9515


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście wkleić zdjęcie rozwiązania z kubkiem/miarką? Jakoś nie mogę tego ogarnąć.

No właśnie :smiling:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że pompa tłoczy (widocznie) coraz mniej wody - tylko teraz tłoczy mniej niż jak była nowa.

Ale już kończę wypowiedź w tym temacie :)

Oczywiście sposób z lekkim przelewem przez rewizję jest dobry jeśli tylko nie przeszkadza domownikom ( gdy baniak jest w sypialni itp).

Pozdrawiam


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście wkleić zdjęcie rozwiązania z kubkiem/miarką? Jakoś nie mogę tego ogarnąć.

No właśnie :smiling:

Oj chłopaki, chodzi o to że plastikowy kubek robi za tłumik. Robicie dziurkę w dnie i nakładacie kubek do góry dnem na rewizję. Rewizja musi być ścięta pod skosem żeby woda miała swobodny odpływ.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki, chodzi o to że plastikowy kubek robi za tłumik. Robicie dziurkę w dnie i nakładacie kubek do góry dnem na rewizję. Rewizja musi być ścięta pod skosem żeby woda miała swobodny odpływ.

Skoro tak to faktycznie nie jest to skomplikowane, dzięki, spróbuję.


SPS + LPS 330l. + sump, Skimz SM-161, cyrkulacja: jebao wp-25 + wp-40, obieg: aqua-nova 3500, świeci LED + 3x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którym kasa nie gra roli jest też opcja bardziej estetyczna - Nakładka Maggie Mufler


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.