Skocz do zawartości
tomi1140

Zagięty kabel w pompie....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Używam jakiś czas pompy i zauważyłem mocno zagięty kabel . W miejscu zagięcia jest trochę cienkawy,zabezpieczyłem popularnym tzw:szkotem czyli taśmą izolacyjną..Macie jakieś swoje pomysły jak temu pomóc żeby kiedy nie było ewentualnego przebicia do wody bo pompa 230v a u mnie brak różnicówki..Kabla nie da się jakoś skrócic bo tył pompy zalany żywicą nie rozbieralny..Myślałem jeszcze o jakieś mufie czy coś?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

koszulka termokurczliwa - raczej nie obejdzie się bez wymiany/odcięcia wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Muftiego czym zabezpiecza końcówkę przewodu czujnika temperatury.

Wydaje mi się, że kiedyś temat podobny o zabezpieczaniu przewodów był,

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Muftiego czym zabezpiecza końcówkę przewodu czujnika temperatury.

Wydaje mi się, że kiedyś temat podobny o zabezpieczaniu przewodów był,

pozdr

Dzięki przeszukam w miarę możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem jakąś pompę używaną w której był naprawiany kabel zasilający, była puszka założona na kabel po czym została zalana żywicą. Puszka była dość blisko pompy więc cały czas była pod wodą a przebicia nie robiła.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie klej na gorąco w pistolecie, ale trzeba to zrobić z głową :) żeby nie było fajerwerków później :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Używam jakiś czas pompy i zauważyłem mocno zagięty kabel . W miejscu zagięcia jest trochę cienkawy,zabezpieczyłem popularnym tzw:szkotem czyli taśmą izolacyjną..Macie jakieś swoje pomysły jak temu pomóc żeby kiedy nie było ewentualnego przebicia do wody bo pompa 230v a u mnie brak różnicówki..Kabla nie da się jakoś skrócic bo tył pompy zalany żywicą nie rozbieralny..Myślałem jeszcze o jakieś mufie czy coś?????

Mufa dużo miejsca zajmuje a tu nie ma dużych ciśnień. Polecam termokurczke z klejem. Może być trochę sztywny kabel w tym miejscu, ale nie powinno puścić.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufa dużo miejsca zajmuje a tu nie ma dużych ciśnień. Polecam termokurczke z klejem. Może być trochę sztywny kabel w tym miejscu, ale nie powinno puścić.

Zrobię szkotem a na to dam tą termokurczkę i chyba powinno byc ok??/ A gdzie zakupię tą termokurczke??Markety budowlane?

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie klej na gorąco w pistolecie, ale trzeba to zrobić z głową :) żeby nie było fajerwerków później :D

Jak masz na myśli to wykonanie klejem na gorąco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię szkotem a na to dam tą termokurczkę i chyba powinno byc ok??/ A gdzie zakupię tą termokurczke??Markety budowlane?

Taka z klejem to w markecie raczej nie dostaniesz... Może w TME będzie lub jakimś sklepie elektronicznym.

Ja mam takie w pracy, mógłbym Ci wysłać ale będę w kraju dopiero za cztery tygodnie.

Pogoogluj, może się uda gdzieś znaleźć.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka z klejem to w markecie raczej nie dostaniesz... Może w TME będzie lub jakimś sklepie elektronicznym.

Ja mam takie w pracy, mógłbym Ci wysłać ale będę w kraju dopiero za cztery tygodnie.

Pogoogluj, może się uda gdzieś znaleźć.

Najgorsze że tej termokurczki nie zalożę muszę ją po długości rozciąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że tej termokurczki nie zalożę muszę ją po długości rozciąc

Obawiam się ze rozcięta koszulka nie zadziała :no

Jak chcesz mieć dobrze zrobione to trzeba ciąć wtyczkę.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkot samowulkanizujący i na to termokurczka i tak jak koledzy piszą musisz odciąć wtyczka wszystko w marketach do kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.